Donald Trump zapowiedział, że może uznać aneksję Krymu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prezydent USA nawiązał ostatnio dość tajemniczą współpracę z Koreą Północną, a teraz zamierza spotkać się z Władimirem Putinem. Donald Trump powiedział w piątek, że bierze pod uwagę uznanie aneksji Krymu przez Rosję. Jego ostatnie wypowiedzi wywołały niemałe zamieszanie.

 

16 lipca w Helsinkach, Trump zamierza spotkać się z Putinem i jak sam stwierdził, nie wyklucza uznania aneksji Krymu, który Rosja odebrała Ukrainie. Z jednej strony jest to dość zaskakująca informacja, która wskazuje, że Stany Zjednoczone tracą zainteresowanie Ukrainą i pójdą Rosji na rękę. Z drugiej strony było to do przewidzenia – USA musiałyby zaangażować się militarnie, aby „odbić” Krym. W obecnym czasie, wojna miałaby korzystne znaczenie dla Chin i Unii Europejskiej.

 

Również w zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Stany Zjednoczone rozważają wycofanie swoich sił zbrojnych, które stacjonują w Niemczech i wysłanie części z nich do Polski. Z pewnością ma to związek z wojną handlową, którą USA prowadzą z Unią Europejską, ale także planami utworzenia europejskich sił zbrojnych. Trump wielokrotnie wyrażał poparcie dla tzw. Trójmorza, które stanowiłoby konkurencję dla UE.

Prezydent USA zamierza również rozmawiać z Putinem o wojnie w Syrii, a co ciekawi jeszcze bardziej – będzie szukał u niego wsparcia, aby w jakiś sposób wyrzucić z niej Irańczyków i tym samym zadowolić Izrael. W związku z zerwaniem umowy nuklearnej, Trump zaczął przywracać sankcje na Iran i groził również sankcjami państwom, które będą importować irańską ropę.

 

Nikt tak naprawdę nie wie, co właściwie Trump obieca Putinowi i czego będzie oczekiwał w zamian. Widzimy jednak ewidentnie, że sojusze zaczynają się zmieniać, a współpraca Rosji i USA przeciwko Iranowi jest możliwa, co jeszcze kilka lat temu było przecież nie do pomyślenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika hyh

Jankesi chca z Izraelem

Jankesi chca z Izraelem oceplenia sojuszu z Rosja po to by Rosja zajela Ukraine i polowe Polski dla dobra Zydow ...ciekawe jak wytlumacza zagarniecie baltyckich Litwe to wiemy tam sa Rosjanie podobnie w Estonii..

Finlandia to sol w oku dla Rosji tutaj zaden bajer nie wejdzie... za wojne finsko radziecka Rosja jakos musi sie odplacic.

Wiec wychodzi na to ,ze chca wspolpracowac z Rosja i oczyscic PIS ktory jest antyrosyjski do Palmirow albo Katynia...

Rosja zgarnie Ukraine ...pieniadze sa....po mundialu...

USS Trman jest na morzu sroddziemnym , to po to by zatrzymac dzialania Turcji , ktora tutaj bedzie przeciwnikiem Rosji.

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

".. Władimr... Ty sobie

".. Władimr... Ty sobie zostaw Krym, dostaniesz jeszcze kawałek Polszii, troche krai nadbałtyckich; tej grubej rudej kur**e z Berlina tez rzucimy ochłap zachodni, ale wladimir... Nic nie ma za darmo... Ty się zgodzisz na Trójmorze... ( Wiesz to taka tylko nazwa) moje nowe gniazdko na świecie, którym zarządzać będzie jakiś oddany interesom rabin..."

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Kraju nie, ale obywatelami

Kraju nie, ale obywatelami tak, z nielicznymi wyjątkami. Obecne społeczeństwo zasłużyło na karę prawdziwej niewoli. Stada buraczanych baranów świętujących rodzinami w hipermarketach i tępych katoli, zbełtanych z zydami i bandrowcami  to jest obecne społeczenstwo Polski.. Ch...j im wszystkim w ucho!

Portret użytkownika Halina

Ja, jako wyznawczymi religii

Ja, jako wyznawczymi religii rzymsko-katolickiej dziękuję Panu za słowa "uznania" i za "życzenia". Jeżeli Pan nie jest katolikiem, co wynika z określenia "tępych katoli", to jest niepotrzebne szarpanie dobrego imienia wielu ludzi. Modlę się żarliwie i nikomu nic do tego. Używane przez Pana słownictwo upewnia mnie, że jest Pan produktem tej dzisiejszej...jak jej tam...kultury. 

Portret użytkownika U_P_Adlina

W komunie to Polskę okupowała

W komunie to Polskę okupowała żydo-komuna, tak samo jak i Rosję nieuku. Za zachodem 40 lat??????? Lepiej by było, gdyby Polska była na ich poziomie i na jej terytorium mieszkałoby już trzecie pokolenie nachodźców islamskich? Co to niby za zdobycze tego zachodu, za którym Polska jest rzekomo 40 lat do tyłu? Islamizacja, zboki, dewianci wszelkiej maści i okradanie mniejszych i słabszych krajów (Polska jest ich ofiarą)? Tego im zazdrościsz? Słowo DEBIL więc w sam raz pasuje do ciebie debilu.
PS: DZIŚ, czyli TU I TERAZ Rosja zwalcza banderyzm na upainie i hamuje uSSmańskiego zbira, który ten banderyzm wspiera, więc zrozumiałe jest, że takie działania są zgodne z polską racją stanu i Polak je wspiera. Oczywiście dla bander-ukra z zachodniej upainy to bardzo niewygodne. Ale tu jest Polska, a nie banderland. Poniał?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ChrisO

Niech Dariusz Sut zauwazy, iz

Niech Dariusz Sut zauwazy, iz to nie Rosjanie zorganizowali ludobojstwo 60 000 000 ludnosci bylej Rosji lecz bolszewicka wladza sprawowana przez Zydow i skrycie sterowana przez satanistyczna meidzynarodwke superoligarchow. Rosjanie (nie "ruskie") wycierpieli gorzej niz Polacy. Niech Dariusz Sut przeczyta "Archipelag Gulag" Solzenicyna (jest za darmo w internecie jako PDF) i niech obejrzy sobie rosyjski film "Czekista". Moze wtedy Dariusz Sut pojmie, ze Rosjanie i Polacy byli i sa osaczeni i przesladowani przez te same ciemne i piekielne Moce.

www.youtube.com/watch?v=TPjgKF1DheU

Portret użytkownika Ogo Pogo

Ukraina?Państwo mafia

Ukraina?Państwo mafia.Powstała ze zlepku ukradzionych lub "darowanych" ziem.Ziem należących do Rosji,Polski,Rumunii,Słowacji,Węgier.

Ukraina to jedyny faszystowski twór państwowy na świecie jawnie przyznający się do faszystowskiej ideologi ,rasizmu ,gloryfikujący okrutną troglodycką dzicz spod znaku UPA.Co wcale nie jest paradoksem nawet historycznym zarządzany (ukraina) przez żydów,premiera i prezydenta.

Nie potrafię pojąć jak niby patriotyczna polska władza utrzymuje ,wręcz promuje bezalternatywną politykę wobec upadliny.Plując jednocześnie na setki tysięcy polskich ofiar ludobójstwa ukraińskiego leżących w bezimienych dołach bez cywilizowanego pochówku.Władza która nie potrafi przeciwstawić się upadlińskiej narracji.Władza sprowadzająca miliony ukraińców celem podmiany populacji.Warto byłoby sprawdzić kto w tej władzy jest nie tylko żydem lecz również ukraińcem.Warto byłoby prześwietlić polską policję opanowaną przez ukraińców.

Wracając do Krymu.Żeby nie przynudzać.Krym jest rosyjski podobnie jak Kresy są polskie a inne terytoria węgierskie ,rumuńskie należące obecnie do tzw.bękarckiego państwa mafii ukrainy.

Między Rosją,Polską,Węgrami,Rumunią,Słowacją winien być uzgodniony konsensus w sprawie likwidacji ukrainy.Ukarania banderowskich rzygowin.

Portret użytkownika ChrisO

Chociaz rzad Lenina oglosil

Chociaz rzad Lenina oglosil zalozenie bolszewickiej Ukrainskiej Republiki Ludowej 10 czerwca 1917 r. jako czesci Rosyjskiej Federacji Republik Socjalistycznych, w wiekszosci na ziemiach Polski, Hetman Pawlo Skoropadski wyparl bolszewickie wladze i oglosil powstanie  ukrainskiego panstwa 25 stycznia 1918 r. Przedtem panstwowosci Ukrainy nie bylo i Ukraina jako panstwo nie istniala. Jej powstanie to byl pomysl generalow Ludendorffa i Hindenburga w celu zapewnienia armii niemieckiej dostaw zywnosci: panstwo za jaja. Wyslannicy sztabu niemieckiego uzgodnili warunki powstania Ukrainy ze Skoropadskim w Belgii. W tym roku byla setna rocznica powstania tworu zwanego "Ukraina". Nie bylo o niej glosno w nurtach glownego scieku.  Neohitlerowska szajka oligarchow obecnie rzadzaca w Kijowie nie dokonala jeszcze demarkacji granic Ukrainy. W mysl prawa miedzynarodowego kraje winny miec ustalone granice aby ich panstwowosc byla uznana. Ta mglista sytuacja przypomina mglistosc panstwowosci Niemiec, ktore istnieja jako twor administracyjny po podpisaniu rozejmu przez 3-cia Rzesze w 1945. Traktaty pokojowe ne zostaly jeszcze zawarte. De iure, 2-ga Wojna Swiatowa jeszcze trwa.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Pisałe o tym. mam znajomych.

Pisałe o tym. mam znajomych. Polacy nie garną się do niej, bo warunki pracy są ch..jowe. Odchdzą, nowi nie są chętni  a na ich miejsce masowo przyjmowani są nowi "polscy obywatele" ( którym tak ochoczoobywatelstwa  przyznaje nasz żydowksi rząd)  ukraińskiego pochodzenia. To już jest masówka!

P.S. w TVN-nie i innych szczekaczkach zapomnieli o tym powiedzieć...

Strony

Skomentuj