Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, Putin i Trump porozumieli się w sprawie Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W poniedziałek, przywódca Rosji oraz następca Baracka Obamy, Donald Trump, przeprowadzili pierwszą rozmowę telefoniczną. Panuje ogólne przekonanie, że Putin i Trump mają bardzo podobne spojrzenie na wiele kwestii a od przyszłego roku, współpraca będzie wręcz kwitła.

 

Władimir Putin złożył gratulacje i porozumiał się z przyszłym amerykańskim prezydentem w kwestii wznowienia dobrych relacji Rosji i USA. Oba państwa nie będą interweniować w swoje sprawy wewnętrzne, będą rozwijać współpracę między innymi w kwestii handlowej i ekonomicznej oraz połączą siły w walce z międzynarodowym terroryzmem.

 

Nie zabrakło oczywiście rozmów w sprawie Syrii. Trump jest podobno gotowy rozwiązać konflikt w tym państwie. Ostatnio zapowiadał, że nie będzie popierał dozbrajania organizacji zbrojnych, które dążą do obalenia Assada, ale skupi się na zwalczaniu Państwa Islamskiego. Syryjski prezydent również pogratulował mu zwycięstwa i wyraził nadzieję na lepsze relacje ze Stanami Zjednoczonymi.

 

Putin i Trump będą prowadzić kolejne konwersacje drogą telefoniczną a w przyszłości mają spotkać się osobiście. Jednak Barack Obama opuści urząd dopiero 20 stycznia. Do tego czasu jeszcze wiele może się wydarzyć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika szyper

Kazdy prezydet krolestwa USA

Kazdy prezydet krolestwa USA probowal sie dogadywac z Rosja zawsze konczylo sie tak samo gdy rosjanie probowali wyrolowac partnera blednie oceniaja polityke ameryki po przez pryzmat osobowosci prezydeta [Kenedi. busz i inne stwory] tak sie zastanawiam kiedy rosjanie zrozumieja ze A meryka nie ma prezydetow ma INTERESY myslalem ze wolodia to rozumie

Portret użytkownika SurvivorMan

No i gitara... Teraz także

No i gitara... Teraz także polskojęzyczna judeopolonia z Wiejskiej, powinna przestać szczekać na Rosję jak niewychowany kundel... Tego pojednania mogą być same plusy... Pod warunkiem że Trump to Trump, a nie kolejna marionetka... Wierzę że nie...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika fix

Jest ok. Dobrze, gdy sie

Jest ok. Dobrze, gdy sie dogaduja. Tymczasem w brukselce. Policaj i wojaszki sie kloca. Wspolczuje im. Wiadomo kodeks pracy. Caly czas chca go zaostrzyc i u francuzow i u reszty. Tylko slepi tego nie widza. Bo glowny cel to wieksze zniewolenie. Dlatego przestancie na siebie szczekac i nie dajcie sie mamic.

Strony

Skomentuj