Według Trumpa, Władimir Putin może być zamieszany w wiele zabójstw

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Donald Trump przyznał w wywiadzie udzielonym amerykańskiej stacji CBS, że Władimir Putin prawdopodobnie jest zamieszany w wiele zabójstw i otruć.

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, był gościem programu telewizyjnego 60 Minutes w stacji CBS. Podczas rozmowy z dziennikarką Lesley Stahl, prezydent potwierdził, że Władimir Putin najprawdopodobniej brał udział w wielu zabójstwach i otruciach. Trump przyznał jednak, że nie przykłada do tego większej wagi, ponieważ jest przekonany, że zdarzenia nie miały miejsca na terytorium USA. Deklaracja prezydenta zaskoczyła wielu, którzy nie spodziewali się tak otwartego przekazu na temat Władimira Putina, który miał rzekomo pomóc Trumpowi w wygraniu wyborów z 2016 roku.

Warto przypomnieć, że wielu rosyjskich dysydentów, dziennikarzy lub innych osób krytykujących prezydenta Rosji, zostało otrutych lub zginęło w tajemniczych okolicznościach. Najgłośniejszym przypadkiem była sprawa Siergieja Skripala, byłego rosyjskiego szpiega, który wraz z córką został otruty w Wielkiej Brytanii. Za atak mieli być rzekomo odpowiedzialni rosyjscy agenci, lecz nasi sąsiedzi ze wschodu tradycyjnie zaprzeczyli wszelkim oskarżeniom.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.