Izrael zaatakował konwój w Syrii, Hezbollah zagroził wielką wojną

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Jak to zwykle bywa, Izrael bez wcześniejszych ostrzeżeń i zbędnych komentarzy przeprowadza "operacje antyterrorystyczne" w sąsiednich krajach, zwłaszcza w ogarniętej wojną Syrii. Jednak tym razem istnieje realne ryzyko wybuchu wielkiej wojny na Bliskim Wschodzie - izraelski helikopter zaatakował w niedzielę konwój na terytorium Syrii, zabijając kilku bojowników Hezbollahu i irańskiego generała.

 

Atak z powietrza miał miejsce w pobliżu Wzgórz Golan na terenie Syrii. W konwoju znajdował się między innymi Mohamad Issa, jeden z liderów libańskiego Hezbollahu który dowodził operacjami w Syrii; Jihad Moughniyah, syn Imada Mughnijja'a - założyciela tej organizacji, oraz generał Mohammad Allahdadi, były dowódca brygady Sarollah irańskiej Gwardii Rewolucyjnej.
W wyniku ataku zginęło w sumie kilka osób. Lider Hezbollahu Hassan Nasrallah oświadczył kilka dni temu, że przeprowadzane przez IDF naloty na Syrię odbierane są jako akt agresji przeciwko całemu ruchowi oporu. Dodał również, że ewentualna przyszła wojna z Izraelem nie będzie już taka sama jak kiedyś ze względu na posiadane technologie wojenne.

Flaga Hezbollah - źródło: 123rf.com

Komentując wczorajszy atak Hezbollah zapowiedział, że ma zamiar odpowiedzieć na agresję a organizacja odpali tysiące rakiet na Izrael. Eksperci przewidują, że "terroryści" zapewne będą chcieli dokonać ataku, a to oznacza tylko wojnę. W tym przypadku do konfliktu dołączyć się może również Syria oraz Iran. Miejmy jednak nadzieję, że sytuacja w tym regionie uspokoi się. W przeciwnym wypadku, cały Bliski Wschód może być ogarnięty wojną.

 

 

Na podstawie: RT.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika krzyma7

mój kawał lepszy , otóż

mój kawał lepszy , otóż umiera stary żyd i zebrała sie koło niego cała rodzina , a on mając już zamknięte oczy pyta czy jest tu mój syn icek ?, tak odpowiada icek a jest tu moja żona ? tak jestem , a jest tu moja córcia salcia ? , tak jestem , wtedy otwiera oczy i z krzykiem pyta , to kto kur.a kilnuje sklepu ?

Portret użytkownika oko proroka

CZYTALEM KIEDYS ZE AMERYKA Z

CZYTALEM KIEDYS ZE AMERYKA Z POWODU UPADAJACEJ GOSPODARKI PROBUJE STWORZYC TAKI WOJENNY WIR KTORY WCIAGA W WALKE TAM GDZIE POWSTANIE,BLISKI WSCHOD IRAQ,AFGAN,LIBIA,SYRIA,NA WSCHODZIE ROSJI UKRAINA,MOZE BEDA CHCIELI TO POLACZYC?CO DO SPRZEDAJNEGO RZADU TO NAJPROSCIEJ MAMY PRZEJ...NE,SPRZEDALI NAS ZA PARE SREBRNIKOW,TERAZ KAZDY MUSI JUZ MYSLEC JAK TU NIE DAC SIE ZAPIAC W KAMASZE,JAK CHCE IM SIE WSPMAGAC TRUJZUBY TO NIECH IDA NA PIERWSZA LINIE ZA NASZA I WASZA WOLNOSC.

Portret użytkownika TSunaMI

Jak rozumiem jeśli powiem coś

Jak rozumiem jeśli powiem coś o Izraelu to wyskoczy delta czy klaus i zacznie mnie o antysemityzm oskarżać,oj nie Klausie nie jestem antysemitą raczej anty syjonistą bo normalny wierzący Żyd nie zabije człowieka bo to grzech ciężki i jest to zapisane w Dekalogu ,a nazywanie tych padalców (wszystkich tych zbrodniarzy odpowiedzialnych za mordy na Palestyńczykach i innych narodach) Żydami uwłacza prawdziwym Żydom ,ci mordercy to są odszczepieńcy od rasy żydowskiej ,czciciele wojny i mordu i niestety jest to duża część mieszkańców Izraela,prawdziwi mieszkańcy tego regionu napotykają na prześladowania ze strony nazistowskich władz Izraela 

Ban - zaśmiecanie portalu.
Moderacja

Strony

Skomentuj