Syria wycelowała baterie rakietowe w Tel Awiw

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak donosi brytyjski tygodnik The Sunday Times, satelity rozpoznawcze odkryły że syryjska armia przygotowała rakiety ziemia-ziemia Tishreen, które są wycelowane w Tel Awiw i gotowe do odpalenia. Tygodnik sugeruje, by Izrael przeprowadził kolejny nalot na rząd Baszara al-Assada.

 

Rakiety Tishreen znane również jako M-600, są syryjską wersją irańskich rakiet Fateh-110. Potrafią one dolecieć do celu oddalonego o ponad 200 kilometrów i przenieść półtonowy ładunek. Jeden z czołowych izraelskich ekspertów ds. rakietowych i antyrakietowych Uzi Rubin powiedział, że Syria posiada duże ilości tego typu rakiet a gdyby doszło do ich odpalenia, mogą sparaliżować wszystkie komercyjne loty w kraju.

Jakiś czas temu Baszar al-Assad zapowiedział, że Syria zamieni się w ruch oporu i dokona natychmiastowego odwetu bez ostrzeżenia. Kraj, który ostatnio szykuje atak na Wzgórza Golan, będzie wspierany między innymi przez Hezbollah i Iran. Jednak wycelowanie syryjskich rakiet w Tel Awiw może spowodować, że IDF w najbliższym czasie znów dokona nalotu, co prawdopodobnie zapoczątkuje otwartą wojnę między tymi krajami.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika mordechaj

Dlaczego po 2 dniach,

Dlaczego po 2 dniach, znienacka, zniknął stąd mój wpis w którym proponowałem, żeby wysłać Wałęsę do Syrii? Na podstawie jakiego punktu regulaminu? To jest naprawdę chory portal nie wart wspierania w jakikolwiek sposób.
Czas na akcję anty-ZnZ.

Portret użytkownika mordechaj

No masz. I post znowu

No masz. I post znowu usunięty. Rano sprawdzałem i został przywrócony. Teraz patrzę i znowu nie ma. Brak słów. Jesteś jednak kompletnym dnem, a kasa i propaganda to jedyne cele twoich działań.

Portret użytkownika mordechaj

Tam nie było nic o żydach. To

Tam nie było nic o żydach. To był post o Wałęsie, który zresztą wrócił magicznie po mojej powyższej wypowiedzi i każdy może się zapoznać z jego treścią. A teraz mi wyjaśnij kto i czemu go usunął. Czekam.
Pokaż mi choć JEDEN "antysemicki" post który tu zamieściłem. Sam produkujesz artykuły o znacznie większej mocy, a ludziom nie dajesz się swobodnie wypowiadać. Co jest grane z tobą człowieku? Albo raczej z całą ekipą? Posty są wpuszczane, a po paru dniach, jak temat trochę siądzie, usuwane. Zostają głównie wypowiedzi juszki, pulsara i survivora. Nawet jak zawierają wyzwiska, obrazy personalne, ataki na ludzi, itp. Względnie zostają jeszcze jakieś pierdy nie na temat. To wszystko śmierdzi coraz bardziej. 
Umiesz przyjąć krytykę na klatę? Czy już zostałem hejterem?

Portret użytkownika Pulsar

@mordechaj O ten post Tobie

@mordechaj
O ten post Tobie chodzi ?

mordechaj wrote:
Proponuję natychmiast wysłać tam Wałęsę. Najlepiej motorówką. Przeskoczy, obali, rozda po 100 mln i wróci w glorii chwały. Stoczniowcy z chęcią mu pomogą, tak bardzo wdzięczni za to co dla nich zrobił.

Jest w tym temacie:
http://zmianynaziemi.pl/wideo/trwa-ofensywa-wojsk-syryjskich-przeciwko-terrorystom#comment-137286

A tak na marginesie, Ty jako "gość" (osoba niezarejestrowana) - nie masz prawa narzucać swych rządań co do tego, jaką politykę zarządzania portalem prowadzi tu admin, a On chyba jasno wyłuszczył dlaczego usunął ten wpis.
Skoro się Ci tu nie podoba - droga wolna. Możesz tu wogóle nie wchodzić, gdyż trolling jaki zaczynasz uprawiać, nie jest tu mile widziany.

Portret użytkownika Antyleming

Poczekajcie, jeszcze Donald

Poczekajcie, jeszcze Donald nie dokończył swego dzieła. Instrukcje nie są wypełnone do końca.
Pogódźmy się z tym, że jesteśmy w łapach hien. Zrobią co chcą, chociaż.....
Finał będzie taki, że pokonani zostaną zwycięzcami.
Gdy przestaniemy być narzędziami w ich rękach, bo cały czas tak się dzieje, że jesteśmy ich niewolnikami uważając się za ludzi wolnych.
W więzieniu jest dobrze, ciepło, dają jeść, można oglądać telewizję, czytać książki. Po co się narażać i coś zmieniać.
Wojny są złe, wydatki na zbrojenia to niepotrzebna strata pieniędzy, wszyscy o tym wiedzą i codziennie rano stawiają się do dyspozycji garstki zbrodniarzy śniąc ten koszmarny sen.
A to takie proste, wystarczy się przebudzić, wszyskich nas nie zabiją,
wszyscy zwyciężymy.
Pozdrawiam
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika Oszołom - i jestem z tego dumny

Antyleming napisał: A to

Antyleming wrote:

A to takie proste, wystarczy się przebudzić, wszyskich nas nie zabiją,
wszyscy zwyciężymy.
Pozdrawiam

Wszystkich nie zabiją, ale nie wiem czy wiesz, że 80% ludzkiej populacji jest do zlikwidowania w najbliższej przyszłości?
Albo jesteś pożytecznym idiotą, albo prowokatorem, jeśli to drugie to nie pisz tak, bo jeszcze zbyt mało ludzi można nazwać oświeconymi lemingami i mogą potraktować takie wypowiedzi poważnie.
A jeśli jesteś gościem z pierwszego przypadku to "gratuluje"  wiedzy o otaczającym Cię Świecie.

Portret użytkownika k0nserwator

Miałem lecieć do Libanu za

Miałem lecieć do Libanu za miesiąc... lecz nie zrobię tego w trosce o własne zdrowię, gdyż miałbym mieszkać dosyć długo zaledwie 12-18 km od "izrael". Wydaje mi się, że dzisiejsza noc będzie tam "huczna". Ciekawi mnie też postawa Iranu... Hezbollah już wiadomo, że działa zgodnie z zapowiedziami [tzn. wspomoaga Syrię jak może]. A w dalszej kolejności ciekawe jak zachowają się Chiny i Rosja jak Iran dostanie czymkolwiek "gdziekolwiek". AMENT. 
 
:-]

Portret użytkownika Ja

Ciekaw jestem ile jest prawdy

Ciekaw jestem ile jest prawdy w plotkach na temat operacji SAMSON, która byłaby przeprowadzona w przypadku jakiejkolwiek agresji na Izrael, zwykłe splunięcie w kierunku tegoż kraju ma wywołać nuklearną apokalipse. Ponoć w każdym większym mieście europy mają się znajdować walizkowe bomby jądrowe, dzięki którym syjoniści trzymaja za jaja każdy "kraj", który tylko by spróbował się krzywo popatrzeć na ich działania...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj