Izrael zaatakował Syrię. Premier Netanjahu twierdzi, że naloty niszczą "irańską broń"

Kategorie: 

Źródło: Master Sgt. Kevin J. Gruenwald/US Air Force

Premier Benjamin Netanjahu zdobył się na chwilę szczerości i przyznał, że intensywne naloty na lotnisko w Damaszku, które miały miejsce w piątek późnym wieczorem, zostały przeprowadzone przez siły powietrzne Izraela. Oczywiście nie trudno było się domyślić, kto stał za ostatnimi bombardowaniami. Lokalne media wskazują jednak, że bardzo rzadko zdarza się, aby władze Izraela niemal natychmiast przyznawały się do przeprowadzonych nalotów.

 

Z wypowiedzi premiera Benjamina Netanjahu wynika, że samoloty wojskowe uderzyły w irański magazyn broni na międzynarodowym porcie lotniczym w Damaszku. Nikt już nawet nie wytyka Izraelowi, że ten przeprowadza operacje wojskowe w dowolnym regionie, poza granicami swojego państwa. Powszechnie przyjęło się, że „jedyna demokracja na Bliskim Wschodzie” ma prawo do obrony, nawet gdy nikt tak naprawdę nie atakuje – zupełnie tak, jakby Izrael stał ponad wszystkimi.

Benjamin Netanjahu - źródło: Dreamstime.com

Premier Netanjahu stwierdził również, że jeśli pojawi się taka konieczność to irańskie obiekty w Syrii będą atakowane z jeszcze większą intensywnością. Nie ma się co dziwić – Izrael wręcz panicznie obawia się aktywności Iranu w Syrii, z której dobiegają do nas informacje o odwrocie pierwszych amerykańskich wojsk. Stany Zjednoczone rzekomo promują pokój w północno-wschodniej Syrii, a oficjalnie wiadomo, że chodzi o utemperowanie wpływów irańskich w tym regionie.

Wcześniej, jeszcze przed niedzielnym oświadczeniem premiera Benjamina Netanjahu, odchodzący ze stanowiska Szefa Sztabu IDF Gadi Eizenkot powiedział w wywiadzie dziennikowi New York Times, że w samym 2018 roku, Izrael zrzucił 2 tysiące bomb na cele w Syrii.

 

Nietypowe oświadczenie Benjamina Netanjahu jest postrzegane w kraju jako zagrywka polityczna przed zbliżającymi się wyborami. Jednocześnie można odnieść wrażenie, że Izrael zamierza przejąć pałeczkę w Syrii w zakresie blokowania irańskiej aktywności w Syrii, gdy tylko amerykańskie wojska faktycznie wycofają się z tego kraju.

Pamiętajmy też o tym, że polski rząd chce wysłać naszych żołnierzy do pilnowania izraelsko-syryjskiej granicy na Wzgórzach Golan. Kontyngent liczący 150 ludzi może pojawić się w tym rejonie już w marcu bieżącego roku. Miejmy tylko nadzieję, że polscy żołnierze nie zostaną wykorzystani jako mięso armatnie do obrony „niewinnego” państwa żydowskiego przed muzułmanami.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Gerwazy cięty na zdrajców

Rozumiem - atak na lotnisko

Rozumiem - atak na lotnisko miedzynarodowe w Damaszku to "ataczek" bez znaczenia...gratuluję Upadlenkow - właśnie masz dożywotniego iNobla wszechczasów. I jeszcze idziesz w zaparte i potwierdzasz. To po co Rosja zainstalowała swoje S-400  w Latakii?, po co Syria dostała S-300? Na defilady? Dla propagandy? "Nic, nie widzę, nic nie słyszę -...i tylko robię z siebie pośmiewisko" - oto cały Kreml...albo po prostu konsekwentna realizacja STRATEGICZNEGO sojuszu Putin-Netanjahu, zblatowanego 9 maja 2018 na Placu Czerwonym. Wtedy TAK - wtedy wszystko się zgadza... Bo Moskwa nie takie straty Syryjczyków wytrzyma [w końcu to tylko Syryjczycy], aby Izrael rozpetał swoja wielka wojnę na Bliskim Wschodzie i wykosił pięknie Rosji konkurencję w ropie i gazie,  a wtedy Rosja będzie sprzedawała olbrzymie ilości weglowodorów po 150 dolarów za przeliczeniowa baryłkę...wszystko dla pieniędzy i kontynuacji zbrojeń - i żeby Putina np. w Eurokołchozie oficjalnie przyjmowali na czerwonych dywanach jako "energetycznego zbawcę"...zgadza się Upadlenkow?...taka twoja rola...

Portret użytkownika U_P_Adlina

Dobrze rozumiesz. Większość

Dobrze rozumiesz. Większość rakiet została zestrzelona, a to co doleciało rozwaliło częśc hangaru. Ogólnie żadnych większych strat.

Po co Rosja zainstalowała? A zauważyłeś, że mycaki od dłuższego czasu nie atakowały? Dlaczego? Israhell jest sfrustrowany i chce zaognić stabilizująca się sytuację, czego ty i twoje środowiska bardzo by chciały. Ale jaki sens jest robić to, czego przegrywający israhell chce? A on szuka prowokacji i prowadzi próby rozpoznania ogniem. Po co więc uzywać nowoczesnych systemów, jeżeli jego "ataczki" wyglądają tak, jak ten? Rozumiem, że pokwikujesz, bo prowokacja się nie udała? Hehehehe! Już ci powiedziałem, że tego typu "ataczki" nie zmieniają ogólnej sytuacji w Syrii i tylko to jest ważne. Podgryzanie nogawek przez sfrustrowanego israhellskiego ratlerka nie jest więc podstawą do traktowania go z buta przy pomocy S-400, czy S-300. Poniał ana(para)lityk? 

Pakt Putin-netanjahu? Nie ma czegoś takiego. To tylko twoje wymysły. Brednie. Znany jesteś z interpretacji pewnych wydarzeń w taki sposób, żeby pasowały do twojej wizji. Zgadza się ana(para)lityku z nazi-kijowa? 

PS: Jak tam "sojusz polsko-chiński" i lądowanie 3 chińskich brygad aero-mobilnych w Polsce? Buhahahahaha! "Nobel idiotów" masz jak w banku, hehehehe! 

 http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24354938,afera-huawei-chinski-dziennik-ostrzega-polske-wspomina-o-odwecie.html

https://www.chip.pl/2019/01/news-chinska-rzadowa-gazeta-ostro-o-polsce-w-sprawie-huawei/

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Gerwazy cięty na zdrajców

Czyli - sumując wywody

Czyli - sumując wywody satanisty Kremla pseudo Upadlenkow - żadnego zagrożenia nie ma, te "ataczki" Izraela nic nie znaczą - a tak w ogóle nie ma o czym mówić, niech sobie latają, a S-300 i S-400 nie ma sensu używać....po prostu genialne wywody...genialne...to się nadaje na iNobla logiki...

Portret użytkownika U_P_Adlina

Dokładnie tak jest chachełku

Dokładnie tak jest chachełku z banderlandu. Sfrustrowany israhell szuka zaognienia sytuacji, a jego "ataczki" nie są w stanie zmienić sytuacji w Syrii. Tak jak wierzganie sfrustrowanego dzieciaka. Dokładnie tak jest. 

Co do "nagrody nobla" to myślę, że ty byś był jej bardziej godny za swoje opisy lądowania w Polsce trzech chińskich brygad aeromobilnych, hehehehehe! 

Liczy się ostateczny efekt w Syrii, a ten jest jednoznaczny. Bandycki uSSman jest w odwrocie i wycofuje się po utracie statusu supermocarstwa, a Rosja pokazała swoją siłę. I tyle. Podgryzanie nogawek przez israhellskiego ratlerka niczego nie zmieni i nie trzeba go nawet traktować z buta stosując S-300 czy S-400. Po prostu to nie jest potrzebne.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

"...Miejmy tylko nadzieję, że

"...Miejmy tylko nadzieję, że polscy żołnierze nie zostaną wykorzystani jako mięso armatnie do obrony „niewinnego” państwa żydowskiego przed muzułmanami". - nadzieja, ta Pramatka głupich, nieśmiertelną jest a Polin? Polin ma przecież niespłacalne "bhatehskie" zobowiązania wobec swoich - jak to określił niejaki prof.Srul Kik  - "braci", więc wojska pośle jak w dym: i aby walcowały za Srulsrahell, i aby nadal, jak to robiły przez kilka dekad, pilnowały śmierdzących żydowskich tyłków od strony Wzgórz Golan... Bo kiedy Żyd rządzi to Podlak potrafi, 4/5 naszych za ciężkie miliardy kupionych w US'rahellu "do obrony polskiego nieba" F-16 od lat "ćwiczy" w Srulsrahell'u...ataki na irańskie instalacje i miasta więc za dużego wyboru nie mają!!

---------------------------------------------------

W Mend'Jah się dowiaduję, 
że mam bardzo wielu -
- 8 milionów(!) braci 
w Eretz Srulsrahell'u!
Nie jest to żadna ściema
ani inny myk
- w TiVi mi to objawił 
profesor Srul Kik!
Nie są to ni sufici
ani pacyfiści
Lecz najgorszego sortu 
to syjonaziści!
Naszczuwają na Polskę
US'rahell-brytana
by suwerennej Polin
tyłek drżał od rana!
Jednocześnie przymilnie
w oczy zapewniają
że Polaków dozgonnie 
za'żarcie kochają!
Z nimi się rząd Polin
układa, tłumaczy
Co dziś moccno! uchwali
jutro "...się zobaczy"!
Ciekawe kiedy Polin 
gremialnie nawiedzą
i na stałe osiądą 
"za bieszczadzką miedzą"
by za lat kilkanaście - 
- a więc nie od razu -
- "Zachodni Brzeg" 
nam stworzyć, 
oraz "Strefę Gazu"!
Otoczą ją murami
żeby polski gojim
nie śmiał ziemi
ich przodków(!)
deptać butem swoim...
Gdy mi się na łeb zwali
ma żydowska "błać"
Nie będę wiedział kiedy
gdzie mam "spiełdalać"!
Na razie odtrąbiono 
"ludowi ciemnemu"
zwycięstwo nad ustawą - 
- tą co z IPN'u
zrobiła ścierę-mopa 
do żydopodłogi
na której Polska Żydom 
ściele się pod nogi!
Nic to, że na kolanach
w tyłopochyleniu
- wrzask się niesie 
przez Polin
o... przezwyciężeniu!!
niepotrzebnych podziałów
co są dla nas "miną"
- mieć miejsca nie powinny
bośmy są... "łodziną"!
Będziem im posługiwać
z spuszczonymi "gaćmi"
i będzie jak w "łodzinie"
bośmy Żydom... "błaćmi"!
Takimi w sam raz
jak Palestyńczycy
co od lat 60-ciu
z ołowianym trenem
pełzają - w swojej ziemi! -
- przed Srul-Suwerenem!
"Braterstwo" chce mi wcisnąć
- Eretz jego mać -
niby polski "profesor"
- dla mnie zwykła "bładź"...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Gerwazy cięty na zdrajców

Czyli syryjski S-300 w Syrii

Czyli syryjski S-300 w Syrii nie zestrzelił samolotów Izraela? Felerne? - czy znowu obsługa wyszła siusiu? I rosyjskie S-400 w Latakii też "nic nie widzą, nic nie słyszą"? Jakaś szopka, delikatnie mówiąc...

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Ruscy w ramach rewanżu za

Ruscy w ramach rewanżu za sprzedane im onegdaj przez Żydów kody do gruzińskich dronów obecnie "sprzedali" Żydom kody do tych rakiet... Proste i jasne - Rosją podobnie jak US'rahellem, Polin i Unią JEWrejską rządzą sprzyjające "swojakom" archeparchy i dopóki rządzić będą - na Ziemi nie będzie ani spokoju ani dnia pokoju.

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika U_P_Adlina

Gdybyś był nieco bardziej

Gdybyś był nieco bardziej rozgarnięty, to rozumiałbyś, że istnieje coś takiego, jak rozpoznanie walką. Sfrustrowany izrael właśnie tego między innymi próbuje, ale nie ma potrzeby używania S-300 czy S-400, bo to tylko prowokacje w celu zaognienia konfliktu, a izrael bardzo by chciał, aby trump wycofał się z opuszczenia Syrii. Takie "ataczki" izraela i tak nic nie zmienią w sytuacji ogólnej na tamtejszym obszarze. A liczy sie własnie CAŁOŚĆ, a nie jakieś incydenty bez większego znaczenia. Putin wie, co robi. Pokazał to już po tym, jak Turcja zestrzeliła rosyjski samolot. Odpowiedział w swoim czasie i na swoich zasadach i dziś Turcja z nim współpracuje przeciw uSSmanowi. To są szachy trollino, a nie zbijanka w warcaby. Ale szachy nie dla ciebie, więc myślisz tylko o prymitywnych zbijankach. I nie zapominaj, że tchórzliwe mycaki atakują Syrię z Libanu. To też istotne.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika pilippek

haha: )jak łatwo wyprac takie

haha: )jak łatwo wyprac takie malenkie móżdzki jak twój 

przestan bredzisz i mącić, ostatnio wypisywałes bzdury ze zydzi juz nie grożą syrii a rosja to jedyny gwarant bezpiecznej syrii Wink daj spokoj, nawet generałowie MÓWILI ze wiecej zaden izraelski samolot nie zbombarduje bezkarnie syrii Smile

smieszny ty człowieczku ty Smile

Portret użytkownika U_P_Adlina

No nie zamieniłbym się na

No nie zamieniłbym się na twój móżdżek babino z mopem i myślę, że niewielu by chciało, hehehehe! 

Nie powiedziałem prymitywna trollino, że żydzi nie grożą Syrii, tylko że nie są w stanie nic zmienic swoimi "ataczkami". Czytaj ze zrozumieniem babino. 

Oczywiście, że Rosja jest gwarantem bezpiecznej Syrii, bo gdyby nie Rosja dziś nad Damaszkiem powiewałaby flaga uSSmańko-ssaudyjskiego isis. 

Jacy generałowie mówili, że żaden izraelski samolot nie zbombarduje bezkarnie Syrii? Podaj wiarygodne źródła, bo w banderowni uwielbiacie tworzyć jakieś "niusy" bez pokrycia, śmieszna babino z mopem. 

Co do tych "bombardowań", to jakie były szkody? Niewielkie. Bez znaczenia. Ogólna sytuacja w Syrii się nie zmieni. Bandycki uSSman słabnie, a jego słabnięcie to koniec waszego banderowskiego grajdoła, co jest dobrą woadomością dla sąsiadów waszego nazi-szamba.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika kapitan ameryka

Jak wyglądałby świat, gdyby

Jak wyglądałby świat, gdyby rządziły nim dzieci?Racją jest, że świat widziany oczami dziecka jest tysiąckroć piękniejszy.Wbrew pozorom to dzieci są najlepszymi nauczycielami, którzy uczą nas jak się śmiać, kochać i cieszyć z małych rzeczy. Potrafią wydobyć z nas to co najpiękniejsze. My dorośli nieustannie nakładamy maski w obawie, że nasze uczucia i emocje zostaną pokazane światu. Albowiem wiemy, że spontaniczne reakcje nie zawsze są dobrze odbierane w gronie dorosłych, dlatego kontrolujemy to co mówimy i robimy ukrywając prawdziwą twarz.Dziecko potrafi bez skrępowania afiszować się ze swoimi emocjami okazując tym samym radość, smutek i gniew. Jest niesamowicie czyste i szczere w tym co robi, a jego serce wolne od gniewu i frustracji.To jedyna szansa dla ludzkości.Normy i prawa powinny zostać przekazane w ręce dzieci.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Strony

Skomentuj