Unia Europejska może wpisać Hezbollah na listę organizacji terrorystycznych

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Z informacji podawanych przez media wynika, że syryjskie wojska rządowe są wspierane przez Hezbollah, które wspólnie walczyły z opozycją w mieście Quasir, znajdujące się tuż przy granicy z Libanem. Wygląda na to że opozycja (a raczej najemnicy - większość zabitych w walce rebeliantów to obcokrajowcy), która jest wspierana między innymi przez Stany Zjednoczone, Francję i Wielką Brytanię, może sobie nie poradzić z obaleniem rządów Baszara al-Assada.

 

Po ostatnich atakach syryjskiego rządu na terrorystów, nawet żydowscy urzędnicy przyznali, że rząd Baszara al-Assada jest silniejszy niż wcześniej uważano a obalenie go może być o wiele trudniejsze. Ponadto niektóre źródła informują, że na terenie Syrii działa parę tysięcy żołnierzy Hezbollahu, którzy razem z syryjskim rządem zwalczają terrorystów. W międzyczasie doszło również do pewnych wydarzeń które mogą spowodować, że Unia Europejska wpisze Hezbollah na listę organizacji terrorystycznych.

 

Tzipi Livni, izraelska minister sprawiedliwości, spotkała się na początku tego tygodnia ze swoim niemieckim odpowiednikiem, Sabine Leutheusser-Schnarrenberger. W rozmowach Livni przekonywała, by Niemcy uznały Hezbollah za organizację terrorystyczną. Zresztą ta sama sytuacja jest we Francji i Wielkiej Brytanii. Kraje te nawołują Unię Europejską, żeby podjęła podobną akcję a powodem jest włączanie się Hezbollahu w wojnę domową w Syrii.

 

Jeśli do tego dojdzie, kraje będą mogły domagać się interwencji wojsk w Libanie co będzie tłumaczone tak zwaną wojną z terroryzmem, która ma miejsce dokładnie od 11 września 2001 roku. Pierwsze ataki były przeprowadzone na Afganistan (rok 2001) i Irak (rok 2003), natomiast obecnymi celami najwyraźniej są Syria i Iran. Libański Hezbollah, sojusznik obu krajów, jak dotąd jest uważany za organizację terrorystyczną przez Stany Zjednoczone, Izrael, Kanadę i niektóre kraje europejskie.

 

Aby zrozumieć obecną sytuację, należy najpierw zadać sobie pytanie: czym w rzeczywistości jest terroryzm? W dzisiejszych czasach słowo to jest wykorzystywane między innymi do zrealizowania własnych celów. Oskarżanie o terroryzm czy zbrojne ataki terrorystyczne jest często stosowane dla zdyskredytowania wroga oraz jako przyczyna do rozpoczęcia wojny.

 

 

Źródła:

http://www.jpost.com/Breaking-News/Livni-asks-German-counterpart-to-blacklist-Hezbollah-313952

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/10075077/France-seeks-to-brand-Hezbollah-a-terrorist-group.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kapitan As

  Prawdą jest że "Żydzi

 
Prawdą jest że "Żydzi zabijali Żydów, żeby storzyć państwo Izrael," jak to opisuje Naeim Giladi, autor książki: "Skandale Ben-Gurion'a: Jak Haganah i Mossad Zabijało Żydów" ("Ben-Gurion's Scandals: How The Haganah and Mossad Eliminated Jews," Dandelion Books, LLC, Tempe Arizona, 2nd expanded edition 2003). Również prawdą jest że Żydzi zabili bez porównania więcej Arabów w Palestynie, którym zabierali ziemię niż ilość ofiar żydowskich przy zmuszaniu Żydów do wyjazdu doPalestyny.

Giladi opisuje jak premier Izraela, David Ben-Gurion (1886-1973) potrzebował "Orientalnych" Żydów by pracowali oni na gospodarstwach rolnych, z których Palestyńczycy byli wypędzeni, przez siły Izraela w 1948 roku. Aleksander Sożenicyn jak i Israel Shamir, opisują nienawiść Żydów do pracy na roli jak i ich nienawiść do wyzyskiwanych i rozpijanych przez nich europejskich chłopów, ("Dwieście lat razem" i "Jewish History, Jewish Religion"). Na przykład Żydzi byli właścicielami miliona hektarów ziemi ornej w Rosji carskiej, a faktycznie tylko 10% z roli posiadanej przez nich, Żydzi sami uprawiali.
Bardzo wiele osób w Ameryce myśli, że Polska walczyła po stronie Hitlera i pomagała mu w zagładzie Żydów. Tak myślą zwłaszcza ci, którzy w szkole musieli obowiązkowo brać udział w lekcjach "Holocaust Studies", w których nie ma mowy o roli policji żydowskiej w gettach, oraz roli zarządów żydowskich t.zw. "Judenratów" kontrolowanych przez gestapo i zapewniających Niemcom organizowanie transportów Żydów do obozów zagłady.
http://www.pogonowski.com/display_pl.php?text...

Portret użytkownika euklides

A niby czemu? Religia to

A niby czemu? Religia to zespół wierzeń i jako taka nie jest szkodliwa. Zwalczanie religii to właśnie byłby terrozyzm, bo każdy ma prawo wierzyć sobie w co chce, a jak ktoś się z tym nie zgadza to jest właśnie terrorystą chcącym narzucać innym swój światopogląd siłą.

Skomentuj