Izrael dokonał kolejnych nalotów w pobliżu Damaszku

Kategorie: 

Źródło: IDF
Izrael przeprowadził w sobotę naloty na syryjskie miasto Dżaramana, znajdujące się w pobliżu Damaszku. W wyniku ostrzału zginął jeden z liderów szyickiego ugrupowania zbrojnego Hezbollah. Kilka godzin później doszło do niebezpiecznej wymiany ognia na izraelsko-libańskiej granicy.

 

Państwo żydowskie jako jedyny kraj na Bliskim Wschodzie może atakować w tym regionie kogo chce i kiedy chce a ostatnie naloty są tego najlepszym przykładem. W wyniku bombardowania zginął Samir Qantar, który w 1979 roku został zatrzymany w Izraelu a następnie odesłany do Libanu w 2008 roku w ramach wymiany więźniów. Po odzyskaniu wolności miał dołączyć do Hezbollahu.

 

Kilka godzin po nalotach szyici z Libanu wystrzelili kilka rakiet w kierunku państwa żydowskiego, a izraelscy wojskowi odpowiedzieli atakiem moździerzowym. Były Doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego Yaakov Amidror jest przekonany, że Hezbollah mógłby ewentualnie dokonać małej zemsty, co i tak jest mało prawdopodobne, gdyż wraz z Iranem jest zajęty walką w Syrii.

 

W tym roku Izrael dokonał niezliczoną ilość nalotów na terytorium Syrii, często atakując wojska rządowe. Jest to dość zaskakujące, ponieważ Rosja, według przekazów medialnych, rozmieściła tam zaawansowaną broń radioelektroniczną oraz systemy rakietowe S-300 i S-400. Turcja ma poważne problemy odkąd zestrzeliła rosyjskiego Su-24, USA nie może swobodnie operować w syryjskiej przestrzeni powietrznej ale Izrael może robić co zechce nie obawiając się o konsekwencje.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-jaramana-idUSKBN0U301G20151220

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika OSET

A może Rosja i Izrael

A może Rosja i Izrael działają wspólnie na rzecz Wielkiego Izraela? A reszta to gra pozorów dla głupich gojów?
Wielki Izrael ma też obejmować część terytoriów Turcji, więc konflikt z Turcją też jest konieczny.
Nic nie jest takie jak się wydaje.

Portret użytkownika Fers35

Co prawda stare info, ale po

Co prawda stare info, ale po działaniach Putina wobec Izraela, widać że nadal aktualne:
 
 
"PUTIN I BERL LAZAR MODLILI SIĘ POD „ŚCIANĄ PŁACZU” ZA ROSJĘ I O BUDOWĘ „TRZECIEJ ŚWIĄTYNI” "
 
http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=11768
 
Ciekawy fragment :
 
"Postawmy proste pytanie: jeśli Putin tak foruje Żydów i faworyzuje ich w swoim otoczeniu, czyni dla nich niepojęcie dużo, a oni z kolei wyznaczyli go na następcę Jelcyna /większość jelcynowskiej „familii” była Żydami/ – to kimże w takim razie jest Putin?
 
Nie ma także jasności co do pochodzenia oficjalnej matki Putina. Rysy twarzy, nazwisko panieńskie Szołomowa sugerują jej żydowskie pochodzenie /należy pamiętać -„Szełom Alejchem”/. Zewnętrznie i brat matki Putina, Iwan Iwanowicz Szełomow jest podobny do Żyda. Danych na temat rodziców z jakiegoś powodu w oficjalnej biografii Putina nie ma. Żydami byli także ulubieni sąsiedzi Putina, opiekujący się nim nauczyciele i trener judo – to także wiele mówi. Wiadomym jest także, że Władimir Putin wraz z matką odwiedził Izrael w 1967 roku, w wieku lat piętnastu lat. A wyjazdy wtedy do Izraela i USA dozwolone były jedynie dla odwiedzenia tylko bardzo bliskiej rodziny. Oznacza to, że Putin miał bliską rodzinę w Izraelu."
 
http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/109332,kim-jest-wladimir-putin
 
 
https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/16/putin-marionetka-w-lapach-sekty-chabad-lubawicz-henryk-pajak/
 
 
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/agenci-wplywuzydowscy-bankierzyropagaz-teatr-ubogich-2014-04
 
 
A może jest tak że międzynarodowe żydostwo się podzieliło i walczy między sobą o władzę ? żydostwo zachodnie(aszkenazi) kontra wschodnie(chazarowie) ? A może oni wszyscy w jednej ekipie i robią show ?
 
 
Portret użytkownika 777

Żydzi nie powinni zbytnio się

Żydzi nie powinni zbytnio się tam pokazywać bo Putin się wścieknie..., podobno ma tam jak informowały zmianynaziemi super elektroniczną bańkę ale jak widać nie działa ? U nas w Polsce mieliśmy własnego Bila Gatesa ! Oto on...

po wielu latach w organizacji bilderberga wygląda teraz trochę starzej

Strony

Skomentuj