Unia Europejska wpisała Hezbollah na listę organizacji terrorystycznych

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Pod koniec maja informowaliśmy na łamach portalu, że Hezbollah może zostać uznany przez Unię Europejską za organizację terrorystyczną a największy nacisk był ze strony Stanów Zjednoczonych, Izraela, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Do tej pory Unia Europejska uważała, że wpisanie Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych może napędzić niestabilność w Libanie oraz zwiększyć napięcie na Bliskim Wschodzie.

 

Jak informuje Al-Jazeera, w poniedziałek doszło do spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej, na którym ostatecznie uznano Hezbollah za organizację terrorystyczną. Politycy tłumaczą tą decyzję głównie tym, że Hezbollah wziął udział w zamachu na autobus w Bułgarii, do którego doszło w zeszłym roku. Zginęło wtedy pięciu Izraelczyków. Rząd Bułgarii nie ma wątpliwości, że to Hezbollah stoi za zamachem, choć ten wszystkiemu zaprzecza. Drugim powodem dla którego uznano Hezbollah za organizację terrorystyczną jest jego czynny udział w wojnie w Syrii, co powoduje trudną sytuację w Libanie, a Unia Europejska musi rozważyć możliwość przyszłych ataków w Europie.

 

Libański rząd jeszcze niedawno wezwał Brukselę, aby nie wpisywała Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych, ponieważ ta jednostka "stanowi ważną część libańskiego społeczeństwa". Decyzja, którą kraje Unii Europejskiej jednak podjęły oznacza, że Hezbollah nie będzie mógł w dalszym ciągu otrzymywać przelewów od swoich zwolenników w Europie. Unia jednocześnie uspokaja libański rząd twierdząc, że podjęta decyzja nie wyklucza kontynuowania dialogu ze wszystkimi partiami politycznymi w tym kraju.

 

Amerykanie w ciągu ostatnich kilku dni wypowiadają się na temat ewentualnej interwencji zbrojnej w Syrii jako jedynego, skutecznego sposobu na odsunięcie od władzy "krwiożerczego" Baszara al-Assada. Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach wystarczy już kogoś nazwać terrorystą, aby usprawiedliwić interwencję wojskową. Miejmy więc nadzieję, że wpisanie Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych nie doprowadzi do jeszcze większej zawieruchy na Bliskim Wschodzie.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Zenek

Skoro Hesbollach jest

Skoro Hesbollach jest organizacją terorystyczną to
 
wszelkie rządy z nim współpracujące POPIERAJĄ TERRORYZM.
 
Tak ŻYDY ODWRACAJĄ ŻYDA HITLERA ogonem.
 
Należy oczekiwać wzmożonej indokrynacji mięsa armatniego tfu popierających cywilizacje judeonazistowską wpatrzonych w I-Pody lemingów. Tak, tak to dla was ta "decyzja" byście z pieśnią na ustach i radością w sercach umierali za interesy swich nadzorców. Umierali za globalny ZION.

Portret użytkownika barra barra

jeśłi komuś zależało, aby

jeśłi komuś zależało, aby zaszufladkować ich, jako terrorystów, to pewnie się udało poprzez wprowadzenie tak jednoznacznej listy. Udało się również wsadzić patyk w mrowisko. Czekać teraz na ataki. Jakakolwiek religia/wyznanie/kultura zaszufladkowana do poziomu terroryzmu, terroryzmem dopiero się staje. Niebezpieczne rozgrywki, które moim zdaniem śwaidomie służą konkretnym celom.
 
Siły stojące za zachodnim establishmentem nie są bowiem częścią monoteistycznej kultury zachodu a raczej trzecią siłą, która chce wyłonić się jako zwycięzca z wojny pomiędzy monoteistycznymi religiami (Chrześcijaństwa, Islamu i Judaizmu), tworząc nowy świat na zgliszczach starego. W 1871 roku Albert Pike pisał o tym w ten sposób: "Trzecia Wojna Światowa musi być zaprowadzona przez wykorzystanie różnic spowodowanych przez "agentów" pomiędzy politycznymi syjonistami a przywódcami świata islamskiego. Wojna musi być prowadzona w taki sposób, aby Islam (muzułmański Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie siebie zniszczyły. Tymczasem inne kraje, po raz kolejny w tej kwestii podzielone będą zmuszone do walki, aż do całkowitego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego i ekonomicznego ... Wyzwolimy nihilistów i ateistów, aby sprowokować potężny kataklizm społeczny, który w całym swoim horrorze ukarze wszystkim narodom efekt absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawej zawieruchy. Wtedy wszędzie, obywatele, zmuszeni bronić się przeciwko mniejszościom rewolucjonistów, zniszczą/eksterminują tych niszczycieli cywilizacji. Lud rozczarowany chrześcijaństwem, którego deistyczny duch od tego momentu zatraci swój kompas i kierunek, pożądając ideału, ale nie wiedząc gdzie skierować swoją cześć/adorację, otrzyma prawdziwe światło za pośrednictwem powszechnej manifestacji czystej doktryny Lucyfera, odkrytej wreszcie na pełen widok publiczny. Ta manifestacja wyniknie z ogólnego ruchu reakcyjnego, który powstanie po zniszczeniu chrześcijaństwa i ateizmu, zarówno podbitych i zeksterminowanych w tym samym czasie.”

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika CRUSADERS

Gierek zostawił "olbrzymi"

Gierek zostawił "olbrzymi" dług około 40 mld $, dzisiejsi "włodarze" zadłużyli się na ponad 250 mld $. Okazuje się, że jego pożyczki to zaledwie ułamek tego, co jest obecnie. Dodając do długu zadłużenia gmin staliśmy się bankrutami. Agonia Polski jest tylko przedłużona. To jest terrrrrrrroryzm......

Strony

Skomentuj