Izrael prowadzi wojnę na wielu frontach. Czy to początek III wojny światowej?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Podczas gdy świat przejmuje się wielkimi pożarami w Amazonii, na Bliskim Wschodzie obserwujemy wydarzenia, które mogą zapoczątkować III wojnę światową. Izrael od pewnego czasu jest bardzo aktywny militarnie i przeprowadza regularne naloty w trzech państwach.

 

Zniszczona i podzielona Syria stała się obiektem ciągłych ataków ze strony swojego zachodniego sąsiada. Ostatni przejaw agresji miał miejsce w sobotę w godzinach wieczornych. Izraelskie myśliwce przeprowadziły nalot na cele w pobliżu Damaszku. Samoloty zbombardowały miejsce, w którym irańscy żołnierze podobno przygotowywali się do zmasowanego ataku dronami na Izrael.

 

Następnie w niedzielę w godzinach porannych, nad Libanem pojawiły się dwa izraelskie drony. Jeden z nich został zestrzelony, a drugi, który był wyładowany materiałami wybuchowymi, eksplodował w powietrzu. Izraelski atak był wymierzony w bojowników szyickiego Hezbollahu. Tego samego dnia, dwa izraelskie bezzałogowce dokonały udanego ataku na pojazdy transportowe Hezbollahu w prowincji Anbar, zabijając dwie osoby.

Kolejne naloty miały miejsce w poniedziałek rano. Izrael ponownie skierował swoje myśliwce na Liban, bombardując palestyńską bazę, wspieraną przez Syrię. Mniej więcej w tym samym czasie zorganizowano atak na bojowników islamskiego Hamasu w Strefie Gazy w odpowiedzi na wcześniejszy atak rakietowy.

Wszystkie te działania mają wspólny mianownik. Izrael twierdzi, że zwalcza w ten sposób irańską aktywność na Bliskim Wschodzie. Jednak bomby nie spadają bezpośrednio na Iran, lecz na trzy inne państwa – Irak, Liban i Syrię, a także na Strefę Gazy. Co więcej, Izrael tłumaczy, że działa w samoobronie, choć podejmowanie działań na tak szeroką skalę może przysporzyć mu jeszcze więcej kłopotów.

 

Obecna sytuacja na Bliskim Wschodzie nie zyskuje zbyt dużego zainteresowania na świecie, choć ryzyko wybuchu wielkiej wojny jest coraz większe. A wszyscy doskonale wiemy, że łatwiej jest zapobiegać pożarom, niż je gasić.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Cóż - od swojego parszywego

 

 

 

Cóż - od swojego parszywego powstania w '48 nic innego nie robią tylko wskoczywszy w jego kamasze idą drogą swego mentora i nauczyciela Adolfa H. który - mimo że świadomy klęski ponoszonej przez każde państwo walczące na dwa fronty - pootwierał ich o wiele więcej no i dostał w dudę aż się zakurzyło! Ten sam godny powinszowania los czeka jego najlepszego ucznia-bliskowschodniego bękarta - ostoję syjonazizmu w jego wyrafinowanej doskonałej postaci... Obsypującego syjonazistów złotem, brylantami i Golan Wzgórzami chyżego ruja nie dano Ameryce na wieki, Duce kiedyś albo tragicznie w zamachu zejdzie albo zwyczajnie z urzędu odejdzie - a niech no tylko dudnie Yellowstone i US'rahell padnie na łapy jego syjonazi-absztyfikant Srulsrahell zniknie pod "powracającą falą" tsunami słusznej nienawiści sąsiadów na którą przez 7 dekad zbrodniczego panoszenia się ciężko sobie zapracował i nawet liczne setki bomb "A" jakie potajemnie zgromadził, mu nie pomogą.
Ps. kilka dających do myślenia cytatów:
 
„Dlaczego nie lubię Żydów? Dlatego, że inne narody żyją z własnej pracy. A Żydzi żyją z pracy innych narodów.” - Henry Ford... "ten" Ford.
------------------------------------------------
„Prawda jest mową nienawiści dla tych którzy mają coś do ukrycia" - G. Orwell
-----------------------------------------
„Nowe Niemcy istnieją tylko po to aby zapewnić istnienie państwa Izrael i narodu żydowskiego." - Martin Shultz, były szf parlamentu Unii Europejskiej. Żyd...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika kolo21

Do sceptyka. A ja cały czas

Do sceptyka. A ja cały czas nawijałem, że Rosja, USA i Izrael są po jednych szeklach. A Polaków ukrami wykończą, jak mówił Michnik. Skoro przechodzę parę ulic i na 50ciu spotkanych wieczorem przechodniów 40stu gada po upadlińsku. To ilu ich już do wuja jest? A mieszkam w 350 tysiecznym mieście, nie takim małym. Czy oni armie budują czy podmieniają obywateli Polskich.

kolo21

Portret użytkownika sceptyyk

Do sceptyka. A ja cały czas

Do sceptyka. A ja cały czas nawijałem, że Rosja, USA i Izrael są po jednych szeklach.

Witaj Kolo   :)  Tzn, że mamy jednaką nawijkę Smile Doprecyzujmy i narodów w to gówno nie mieszajmy - kreml, łoszington, a tzw izrael jest gównem całościowym... Dodajmy do tego rządy UK,szwabów Szwajcarii i będziemy bliżej prawdy.   Pozdrówka  Smile

Portret użytkownika gnago

Obserwacja prawidłowa

Obserwacja prawidłowa dedukcja ponizęj Watsona . A wracją z roboty - trzaskają po 10-12h, po robocie szwendają się bo na kwaterze jedynie lóżkiem dysponują. A tubylcy w domu przed TV

Portret użytkownika minoduesp

Gdyby J.Piłsudcki zawczasu

Gdyby J.Piłsudcki zawczasu tak jak obmyślił - przeprowadził prewencyjne uderzenie celem spacyfikowania rodzącego się nazizmu to II wojny św. by nie było .. Dzisiaj też pojawiają się zalążki porzogi wojennej , które najlepiej i najtaniej byłoby zawczasu zdusić dymem atomu.. zamiast "ciskać granatami" przyglądajac się jak płomienie rosną . Tylko musiałby się znaleźć choć jeden odważny i Sprawiedliwy chirurg do takiej operacji ratującej przed przerzutami.

Strony

Skomentuj