Izrael na wojnie z Syrią? Trwa eskalacja konfliktu, bomby spadają na Damaszek!

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Izrael dopuścił się kolejnej agresji. W niedzielę, Syria została zbombardowana przez siły IDF. Na celowniku Izraela ponownie znalazł się Damaszek, gdzie podobno znajdują się irańskie wojska i magazyny z zaawansowaną bronią.

 

Pierwszy atak nastąpił w ciągu dnia. Z Izraela odpalono rakiety typu ziemia-ziemia, a część z nich spadła na międzynarodowe lotnisko w Damaszku. Syria nie czekała długo z odpowiedzią i odpaliła rakietę, która została przechwycona nad Wzgórzami Golan.

 

Minionej nocy, Izrael ponownie zbombardował Damaszek – tym razem z pomocą samolotów wojskowych, które spotkały się z odpowiedzią systemów przeciwlotniczych. Celem najnowszego ataku miały być irańskie wojska, a także systemy, z pomocą których Syria broni się przed agresją z powietrza.

Dowództwo IDF natychmiast potwierdziło swój udział w tych nalotach. Jest to naprawdę rzadka sytuacja, ponieważ Izrael najczęściej nie komentuje swoich działań. Co więcej, siły IDF miały czelność powiadomić Syrię, że nie będą tolerować „agresji” w kierunku ich samolotów, które przecież tylko bombardują Damaszek – stolicę drugiego państwa.

Jak sami doskonale widzimy, w Syrii toczy się wielowymiarowy konflikt, w który zaangażowało się wiele państw świata. Syria samodzielnie nie jest w stanie bronić się, ani nawet decydować o sobie, co widać chociażby po regularnych nalotach Izraela i obecności Iranu. Ci dwaj arcywrogowie mogą wkrótce rozpętać kolejną wojnę, która prawdopodobnie znów rozpocznie się w Syrii, ale rozprzestrzeni się na wiele państw Bliskiego Wschodu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Epiornis

Czy możecie sobie wyobrazić

Czy możecie sobie wyobrazić tę całą układankę, ale na innych warunkach?

1.Na innych mapach?

Np. że Ziemia jest płaska?

Heartland i Rimland?

 

2. Broń nuklearna nie istnieje. Ale jest niezłym straszakiem. Witamy Koreę Północną!

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika Olgierd Szary

Kremlowski satanisto

Kremlowski satanisto Upadlenkow - ty zwyczajnie bredzisz od rzeczy. Teraz w internecie krąży kawał: Putin do Assada: daliśmy wam rakiety ziemia-powietrze, a na to Assad do Putina: ale my chcemy rakiet ziemia-samolot. Jak widać Admin - zostałeś mianowany przez Upadlenkowa na rzecznika "israhella" i "ukropów" itd. Bo piszesz eskalacji, a przeciez wg Upadlenkowa żadnej eskalacji nie ma i bombardowanie stolicy Syrii to "ataczek" bez znaczenia. Ciekawe, czy teraz zmienisz tytuł na np. "Ataczek bez znaczenia"? Na przykładzie bredzenia w zaparte Upadlenkowa widać, do czego prowadzi fanatyczne podejście ideologiczno-propagandowe wg "jedynie słusznej racji" i wypieranie faktów na zasadzie: jeżeli fakty przeczą teorii, to tym gorzej dla faktów...

Portret użytkownika blondas

brawo olgierd, juz dawno

brawo olgierd, juz dawno zauwazylem ze ten rusek bredzi i bredzi wkolko to samo hehe, najzabawniejsze ze zawsze musi miec ostatnie slowo bo wtedy czuje sie madry i zwyciezca dyskusji hehe żenada poprostu

Portret użytkownika UPAdlina

Myślę, że byście pasowali do

Myślę, że byście pasowali do siebie. Oboje szukalibyście Ruskich w szafach i lodówce, czy pod łóżkami, a nawet we wiadrze, w którym płuczesz mopa, hehehehe! Są wszędzie. Hehehehe! Dwa prymitywne bander-ukry przepełnione obłędem rusofobicznym, hehehehe! Śmiech na sali.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

Mylisz się jak zwykle ukro

Mylisz się jak zwykle ukro-ana(para)lityku. Admina nie mianowałem na żadne stanowisko, które tu sugerujesz........hehehehehe!
Wbijam ci do tego twojego obłąkanego ukro-baniaka, że israhell poprzez ataki ma na celu ESKALACJĘ konfliktu. Jasne jest, że atak jest juz eskalacją, ale israhell chce, żeby ta eskalacja była o wiele większa i próbuje prowokować. Oczywiście Rosja na to nie pozwala i stąd twój kwik, hehehehe! Po co kopać sfrustrowanego ratrlerka, który i tak już przegrał, a tymi "ataczkami" tylko wzbudza jeszcze większą dezaprobatę wśród ludzi?
Oczywiście, że są to tylko "ataczki" ukro-ana(para)lityku. Nie wyrządzają większych szkód i nie są w stanie zmienić sytuacji ogólnej w Syrii. Wojnę w Syrii israhell i uSSman przegrali. I tyle. O jakich więc faktach bredzisz, które zaprzeczają teorii? Jak na razie to fakty zaprzeczają twoim teoriom. 
Co do fanatycznego zaprzeczania rzeczywistości, to ty jesteś w tym absolutnie liderem ukro-ana(para)lityku. Ostatnie wydarzenia, gdy w Polsce zatrzymano chińskiego "szpiega" i późniejsza ostra retoryka Pekinu wobec "polskich" marionetek w warszawce skompromitowały i obaliły cały twój wyssany z palca bełkot o "sojuszu" polsko-chińskim, który tu odstawiałeś. Żeby cię dobić dodam jeszcze ostatnie wiadomości w tej sprawie: 

https://kresy.pl/wydarzenia/wsj-polska-i-usa-od-przynajmniej-2-lat-prowadza-wspolne-sledztwo-ws-wplywow-chinskich-w-polsce/

Dziennik „Wall Street Journal” napisał, że Polska i USA prowadzą wspólne śledztwo ws. wpływów chińskich w Polsce, które zdaniem oficjeli stały się zbyt wielkie i zagrażają bezpieczeństwu. Gazeta podaje też, że Amerykanie opracowują plan mający naprawić sytuację i „wykluczyć chińskie firmy z Polski i innych europejskich krajów”.

Amerykański dziennik „Wall Street Journal” napisał, że Polska i USA prowadzą wspólne śledztwo ws. wpływów chińskich w Polsce. Jest to związane z zatrzymaniem przed dwoma tygodniami pracownika Huawei Weijinga W. i byłego oficera ABW Piotra D. Obaj są podejrzani o szpiegostwo na rzecz chińskiego wywiadu. Warto dodać, że amerykańska prasa podaje pełne nazwiska aresztowanych.

Mimo tych FAKTÓW dalej bredzisz o "sojuszu" w myśl swojej zasady:  "jeżeli fakty przeczą teorii, to tym gorzej dla faktów..." Hehehehehe! Kup sobie czapkę z dzwoneczkami.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Olgierd Szary

Admin pisze w tutule "Trwa

Admin pisze w tutule "Trwa eskalacja konfliktu, bomby spadają na Damaszek!" zaś kremlowski satanista Upadlenkow udaje że pada deszcz i bredzi o "ataczkach" i pełnym zwycięstwie Rosji w Syrii. Zaczyna to przypominać propagandę Goebbelsa pod koniec wojny. Wygrywanie wojny przez oddawanie nieba nad Syria Izraelowi? Jeszcze nikt nigdy tak wojny nie wygrał. A gdzie są np. myśliwce Su-35S nie mówiąc o "wspaniałych" Su-57? Przecież te myśliwce mają na wyposażeniu rakiety  R-37M o zasięgu 400 km. A jeden izraelski F-16 jest wart kilkudziesieciu takich rakiet, więc żadne "oszczędzanie" czy podobne bezsensowne wymówki w grę nie wchodzą. Gdyby Rosjanie chcieli, to żaden izraelski myśliwiec nie wleciałby na syryjskie niebo, a co dopiero mówić o ataku na stolicę Syrii. Ale dla Upadlenkowa jest to "ataczek" bez znaczenia....tylko pogratulowac kolejnego iNobla...

Portret użytkownika UPAdlina

Eskalacji konfliktu to

Eskalacji konfliktu to właśnie chce israhell i twoje środowiska ukro-ana(para)lityku. A bomby spadają, ale tylko ich mała część, bo większość została przechwycona przez stare systemy, które posiada Syria. Oczywiście, że są to tylko "ataczki" ukro-ana(para)lityku i niczego w ogólnej sytuacji w Syrii nie zmienią. Ja wiem, że ty w swoim obłędzie już widzisz "naloty dywanowe i tysiące bomb spadających na Damaszek', ale to tylko twoje majaczenia trollino. Jak zwykle, hehehehe! A to, że Rosja ze swoimi koalicjantami wygrała w Syrii to nie ulega wątpliwości. Stąd też i nerwowe reakcje sfrustrowanych mycaków, hehehehe!
Israhellskie samoloty atakują znad Libanu ukro-ana(para)lityku, więc nie bredź o "niebie nad Syrią".
Liczy się tylko to, że wojnę w Syrii israhell i uSSman już przegrał. Próby eskalacji konfliktu przez israhell i tzw. "rozpoznania atakiem" co do S-400 i S-300 nie powiodły się. Kolejny raz. I stąd kwiki twoich środowisk trollino. Hehehehe!
Co do "nobla", to twoje majaczenia o "chińskich brygadach aer-mobilnych lądujących na polskich lotniskach" już go zdobyły i nic ich nie pobije, hehehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Olgierd Szary

Satanisto kremlowski

Satanisto kremlowski Upadlenkow - jak zwykle gadasz od rzeczy. S-300 i S-400 ze swoimi zasięgami mogły zestrzelić samoloty PRZED wystrzeleniem przez nie rakiet na cele w Syrii. A już szczególnie i centralnie dla obrony Damaszku - stolicy Syrii. No, ale to by oznaczało konfrontację Kremla z  Izraelem - dlatego Rosja podkuliła ogon. Więcej - Kreml kazał Syryjczykom wyłączyć ich świeżo dostarczone S-300, które także by zdjęły z nieba samoloty Izraela uniemożliwiajac sam atak rakietowy. W sumie o to chodziło i Izraelowi i Kremlowi - strategiczni sojusznicy ustalili "porządek dziobania" miedzy sobą, Kreml ogon REALNIE podkulił, zaś medialnie ogłosił zwycięstwo - bo Kreml nie takie rzeczy zniesie, żeby wreszcie Izrael rozpętał swoją wielką wojnę na Bliskim Wschodzie, która dla Rosji będzie darem...raczej przeciwnej strony, niż niebo...ale "nic to" - bo konkurencja Kremla w ropie i gazie zostanie wykoszona, Rosja przejmie olbrzymie ilości dostaw - po kosmicznych cenach - a przy okazji jako "energetyczny zbawca" przełamię blokadę polityczną i ekonomiczną. Oczywiście dla ogłupiania ludzi odbywa się szopki i fabrykuje odpowiednie komunikaty dla laików. 

Portret użytkownika UPAdlina

Oczywiście, że one mogły to

Oczywiście, że one mogły to zrobić ukro-ana(para)lityku, ale po co? Po co robić to, co chcą mycaki, czyli zaogniać konflikt, który już jest przez Rosję i jej koalicjantów wygrany, oraz dawać mycakom możliwość przeprowadzenia tzw. 'rozpoznania przez atak" w kwestii S-300, czy S-400? Ty i twoje środowiska tego byście chcieli, ale nic z tego. Sam więc jak zwykle bredzisz.
Gdyby Rosja podkulała ogon ukro-trollino to w ogóle by jej nie było w Syrii, nie mówiąc o okopaniu zadów uSSmańskich i pokrzyżowaniu planów israhella, prawda? Znowu więc bredzisz ukro-ana(para)lityku.
Rosja i israhell nie mogą być sojusznikami, bo wtedy Rosja nie pokrzyżowałaby planów syjonistów w Syrii, prawda? Logiczne. Gdyby nie Rosja, dziś uSSman i israhell kontrolowaliby całą Syrię, a nad Damaszkiem powiewałaby flaga ich tworu, czyli isis. Tak się nie stało, bo wkroczyła Rosja. Ale ty jak zwykle w swoim obłędzie widzisz to, czego nie ma, a nie widzisz tego, co masz wokół siebie. Jednak to twój problem.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Olgierd Szary

S-300 i S-400 obejmujące

S-300 i S-400 obejmujące zasięgiem izraelskie samoloty - zostały wyłączone - dlatego samoloty izraelskie robiły, co chciały, atakowały środkami precyzyjnymi cele i wyspowe stanowiska Pancyrów, niszcząc je saturacyjnie po przeciążeniu obrony jednoczesnym atakiem wielu efektorów naraz. Wygląda na to że Rosjanie i Syryjczycy sprzedali i wystawili Izraelowi Irańczyków, ale przy okazji dostało się syryjskim Pancyrom. Oczywiście strategiczny sojusz Putin-Netanjahu z 9 maja 2018 jest nienaruszony, bo dotyczy sprawy wielkiej wojny Izraela na Bliskim Wschodzie, z Iranem jako pretekstem do rozpętania. To tylko lokalne przeciąganie liny i ustawianie na twardo "porządku dziobania" między strategicznymi partnerami, a za to wszystko płacą Irańczycy i Syryjczycy, co ostatni wiszą bezalternatywnie na klamce Kremla i muszą się godzić z takim traktowaniem. Rosja nie takie rzeczy ścierpi od Izraela [zwłaszcza kosztem Irańczyków i Syryjczyków] aby tylko Izrael rozpętał w końcu swoją wielką wojnę, która wykosi Rosji konkurencję w ropie i gazie i zapewni Kremlowi odkucie się w budżecie - i przełamanie izolacji względem świata.

Portret użytkownika UPAdlina

Obrona zadziałała i strąciła

Obrona zadziałała i strąciła większość z israhellskich rakiet, natomiast zawsze coś przeleci, bo nie ma 100% skutecznej obrony anty-rakietowej. 
"Pakt" Putin-netanjahu jest tylko w twoich majaczeniach. Rosja wie, że israhell chce eskalacji konfliktu i robi tzw. "rozpoznanie atakiem". Nie ma potrzeby więc, aby robić to, czego israhell chce (użycie S-300, czy S-400), tym bardziej, że mycaki przegrały wojnę o Syrię, a ich ataki spowodowane także frustracją niczego już nie zmienią w sytuacji ogólnej w Syrii.
Izolacja względem świata? Znowu majaczysz. Jak na razie na spotkania do Putina ustawiają się kolejki. Wróć do rzeczywistości facet.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika antyżyd

Polskojęzyczne zydowstwo od

Polskojęzyczne zydowstwo od sakiewicz i lisiewicza wyje radośnie na froum gdy Izrael dokonuje agresji na Iran i Syrie.Te same zydowsto polskojęzyczne po zatrzymaniu ukraińskich prowokatorów dostało delirki i zaczęło wyc o rosyjskiej agresji i wzywało do militanej odpowiedzi.Macie szczęście,że Putin jest tchórzem ,bo gdyby był nowym hitlerm jak mówiliście to z waszego małego gównianego państewka na bliskim wschodzie została by tylko promieniotwórcza chmura bo wybuchach nuklearnych.

Portret użytkownika Stary Żuk

Napisał bym co o tym

Napisał bym co o tym agresorze sądzę,ale zaraz przylezie mi do chaty,, jojo'' Brudziński i za karę że uprawiam mowę nienawiści wyciągnie wtyczkę od laptopa z gniazdka. Tak więc chyba wiadomo co myślę o agresorze.

Strony

Skomentuj