W Indonezji nadal szaleje wulkan Sinabung

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Setki mieszkańców żyjących w pobliżu wulkanu Sinabung, zostało zmuszonych do opuszczenia wyspy Sumatra. Ewakuacje mają związek z tym, że władze lokalne obawiają się poważnej wybuchowej erupcji tego wulkanu. Cały czas dochodzi do licznych emisji popiołu i lawy.

 

Wulkan Sinabung pozostawał w spoczynku, przez ponad 400 lat, ale obudził się na nowo 29 sierpnia 2010 roku, kiedy doszło do zaskakujących silnych wybuchów. Obecna działalność wulkanu Sinabung niepokoi na tyle, że specjaliści postanowili o podniesieniu poziomu zagrożenia na najwyższy.

Wulkanolodzy donoszą, że doszło do kilkudziesięciu gorących lawin popiołu i materiału wulkanicznego. W ciągu ostatnich kilku dni wulkan wybucha prawie cały czas. Kopuła lawy wciąż rośnie, a jej objętość jest szacowana na 3 miliony metrów sześciennych. Zanotowano kilka dużych eksplozji i niebezpiecznych przepływów piroklastycznych staczających się z niszczycielską siłą w dół wulkanicznych stoków.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mat

Nie wiem co wy się tak

Nie wiem co wy się tak podniecacie tymi wulkanami. Dobrze że wybuchają to znaczy że nasza planeta żyje. Zreszta już dawno nie bylo dużego wychubu wulkanu ostatni to Krakatau w XIX wieku. Żaden wulkan nie zniszczy naszej cywilizacji choć moze poczynić pewne szkody 

Portret użytkownika bittix

No właśnie ciekawe kiedy

No właśnie ciekawe kiedy wybóchnie jakiś mega wielki wulkan,bo jak narazie to budzą się karły.Ciekawie jak będzie w Usa jak wybuchnie w Parku Yellowstone wulkan,tam to będzie gorącą dla rządów anty ludzkich.Jeśli ktoś wie coś więcej o Wulkanach i ma wiedzę niech napiszę chętnie poczytam i się dokształce w tej dziedzinie.

Portret użytkownika Wojox

Mnie to nie dziwi, niebawem

Mnie to nie dziwi, niebawem nie będzie nieczynnego wulkanu. Ziemia jest przygotowania na przysłowiowy "ogień", a ludzie dalej "śpią" w swoim rozumowaniu. Jeżeli u mnie czy u Ciebie jest spokój to "git", a tam to daleko niech się dzieje co chce. Takie rozumowanie jest fatalne. Niebawem zostaną "nachylone niebiosa", wtedy cała ludzka nauka okaże się stekiem bzdur...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Ja

Nie ma im czego zazdrościć,

Nie ma im czego zazdrościć, chociaż mnie bardziej ciekawi jak się miewają superwulkany, chyba jest ich kilkanaście. Jeden mamy w Europie we Włoszech... Chociaż jak któryś wybuchnie to nie będzie miało znaczenia gdzie jest położony.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj