Ewakuacje na północnej Sumatrze z powodu erupcji wulkanu Sinabung

Kategorie: 

Źródło: twitter

W północnej części indonezyjskiej wyspy Sumatra doszło do erupcji wulkanu Sinabung. Emisja była tak znaczna, że kolumna dymu i popiołu sięgnęła wysokości 4,5 km. Z tego powodu ogłoszono ewakuacje mieszkańców.

 

Według indonezyjskiej agencji do spraw nadzwyczajnych, ratownicy przygotowują tymczasowe miejsca zakwaterowania dla wysiedlonych. Realokacje ludności są często konieczne podczas erupcji wulkanu Sinabung. Tym razem mówi się o 15 tysiącach ewakuowanych

Poprzedni wybuch wulkanu trwał prawie sześć miesięcy, a erupcja rozpoczęła się we wrześniu 2013 r. Wtedy doszło też do tragedii gdyż erupcja spowodowała śmierć 15 osób. Ponad 30 tysięcy mieszkańców zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

Sinabung znajduje się w północnej części wyspy Sumatra, 60 km od miasta Medan. Wysokość nad poziomem morza wulkan jest 2 460 m n.p.m. Jego pierwsza od niemal 400 lat erupcja miała miejsce w 2010 roku, a następne emisji popiołu powtarzały się w 2013 r. i na początku 2014 roku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj