Kolejna silna erupcja wulkanu Sinabunga w Indonezji – ewakuowano 3 tys. osób

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Ponad trzy tysiące osób ewakuowano w północnej części indonezyjskiej wyspy Sumatra w wyniku kolejnej erupcji wulkanu Sinabung, donosi stacja RCTI.

 

Nad kraterem unosi się 3 kilometrowy słup dymu. Kurorty górskie i hotele w okolicy pokryła warstwa szarego popiołu. Władze ostrzegają turystów, aby trzymali się z dala od Sinabunga. Bezpieczna odległość to minimum 1,5 kilometra.

 

W minionym miesiącu ponad 15 tys. ludzi zmuszonych zostało do opuszczenia swoich domów z powodu zagrożenia pełną skalą erupcji wulkanu Sinabung. Ten obudził się w sierpniu 2010 roku po prawie 400 latach milczenia. Wówczas zginęły dwie osoby i ewakuowano około 30 tys. ludzi.

 

Indonezja znajduje się w jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie obszarów na naszej planecie. Występuje tam, razem z podwodnymi, 130 aktywnych wulkanów.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

"Północny Pacyfik jest

"Północny Pacyfik jest martwy
 
 
Północny Pacyfik dotknięty w największym stopniu skutkami katastrofy z 2011 roku został właśnie opisany w relacji żeglarza, który od wielu lat pływa po tym akwenie.
Niepokojące informacje: „Pacyfik jest zniszczony!”
Ostatnio ukazały się artykuły, które twierdzą, że katastrofa nuklearna w Fukushima to jakaś nowa „brednia”. I rzeczywiście przez jakiś czas oglądałem te materiały, jakie przedstawiały kilka bardzo interesujących faktów i dowodów rzeczowych, wspierających wniosek, że nie było katastrofy w Fukushima, Japonia. Ale się na to nie kupiłem …. Widziałem raporty i zdjęcia szkód zadanych na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i Kanady, widziałem też oczywiście wszystkie raporty o zamieraniu życia morskiego w północnej części Pacyfiku z powodu napromieniowania …. Mam raporty o wysokich pomiarach promieniowania w całej Japonii … Przede wszystkim, promieniowanie i źródło szkód musi pochodzić z jakiegoś miejsca …. Często zadawałem pytanie tym, którzy nazywają Fukushimę „oszustwem”, aby wyjaśnili, co dokładnie zabija Ocean Spokojny?
 (.....)"
 
FUKUSHIMA, HOLOKAUST flory Pacyficznej - żydzi LUDZIOM z chciwości i nienawiści do Chrystusa zgotowali ten los.
 
(http://wolna-polska.pl/wiadomosci/polnocny-pacyfik-jest-martwy-2013-10)

Skomentuj