Indonezyjczycy muszą uciekać ze swoich domów z powodu zagrożenia zawaleniem kopuły wulkanu Sinabung

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Na indonezyjskiej wyspie Sumatra ponownie aktywował się wulkan Sinabung, który wybuchł ostatnio w styczniu 2015 roku. Objętość magmy w wulkanie Sinabung wzrosła do 3 mln metrów sześciennych, co zdaniem ekspertów powoduje wzrost zagrożenia upadku kopuły wulkanu. W związku z tym, rząd indonezyjski postanowił ewakuować około 6 tys. osób.

 

Pierwsi mieszkańcy zmuszeni do ewakuacji mieszkali na osiedlach znajdujących się w promieniu 3 km od wulkanu. Strefę zamkniętą zadeklarowano dla obszaru w promieniu siedmiu kilometrów. Upadek kopuły, czego boją się władze, może spowodować potężny wybuch, który sprowadziłby zagrożenie na wszystkich mieszkających w okolicy.

 

Pierwsza od kilkuset lat silna erupcja wulkanu Sinabung miała miejsce w 2010 roku. Trzy lata później, wulkan ponownie dał o sobie znać, a po erupcji z początku 2014 po emisji popiołu i upadku miotanych wybuchami skał, zginęło co najmniej 15 osób.

Sinabung znajduje się w północnej części wyspy Sumatra, mniej więcej 60 km od miasta Medan. Wysokość wulkanu to 2460 m. Wulkan obudził się w 2010 roku po niemal czterech wiekach uśpienia. Od tego czasu wzrasta częstotliwość i siła jego wybuchów. Największą aktywność wulkan wykazywał w 2014 roku.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wsciekła

w takiej jednej madrej

w takiej jednej madrej ksiązce jaka jest biblia w prosty sposób zostało nam opisane co nas czeka...jak było za Noego ze świat skazano na wode ...
a dzis świat zostanie ogniem spalony za nasza niegodziwosc ...czyz sie to nie zaczyna sprawdzac ? okrutna prawda owinie sie wokół ludzi dopiero wtedy kiedy bedzie za pózno...az tak slepi jestescie? 
wierzycie w kosmitów i to ze ludzie z małpy pochodza , internet mózg wylasował , a tv odebrała zdrowy rozsadek.. w to wierzycie? w bajki ..w gołe tyłki z ekranu .czego oczekujecie ze co? ..
bedzie dobrze? 
nie! 
to dopiero poczatek..i ciesze sie ze to poczatek poczatku wybawienia ucisnionych chromych,biednych i głodnych..
widok wystraszonego  gościa który gnebił narody ,który w jednej chwili decydował czy masz zyc czy zdychac ,bedzie bezcenny ...
widok upadajacej fałszywej religi ,gdzie ich namiestnicy beda uciekac w pole ,bezcenny...
ja i wielu świadomych innych dziesiatek tysiecy ...obserwujac ..wie ze to tylko mała chwilka...
 
 

Portret użytkownika 0przyszłość0

kocham cie gości jedyny

kocham cie gości jedyny świadomy o tym mówie globalnie ale nachwlke na jedną chwilke na rok albo 10 lat jesteśmy wpolsce i dużo czeba włozyć w zmiany na lepsze a pozatym to głobalny wybór się liczy zeby wiedzieć znać skutki do prządu nieświadomie twozymy śiat innym ale za pomocą słowa tystarczy jęzory powycinać a sprawa na temat gówna ucichnie nie ma sprawy ja rozkwitne i na czel 25zycia by naprawić jakość zycia komu zycie żłesię robi każdy zludzi ci pomozy i pomoge bom jest równy kazdy moze wiedzieć również cośty stwozył tyż stwozony nie znasz swojej nawet wartości przysżłości pomnysłowości słowo ale jest jak liczba krązy i niektórym się zcina to śiadome gobu zycie djmy spokuj dajcie zyć dla kumatych Smile ????????????! 
97fpg5 nawet to miało raczej tak być ale to nie ainsztajn to słowo polskie geniusz mystyfikacji i nierealności buziaki na przysłość i zeby dzieciom ryć mózgi dalej tym chorym systemem polskim

Portret użytkownika bialy pies

W przyszlym roku wulkany beda

W przyszlym roku wulkany beda dopiero wybuchac a wszczegolnosci jeden da osobie znac. Wszystko dzieje sie wedlug zaplanowanych i ustalonych regul swiata. 6x6=36. 2016/36=56. 36+36+36+36...+36=maj 1944 - Wybuch wulkany Sant Helens, +36= maj 1980 wybuch kopuły lawowej Lassen Peak +36 = maj 2016 wybuch ???
I jeszcze wiecej wiedzy. 7x7=49.2016/7=288, 288/7=41,142857143 , 2009/41=49, 2016-2009=7=2191 dni 41,142857143
7 - 0,142857143
1-x
x=0,020408163 - 1 rok
Czas nie stoi w miejscu.

Portret użytkownika 0przyszłość0

no i do tego słuzy matma co

no i do tego słuzy matma co powstało i co mogło by powstać ale nie wiemy czyli we wszystkim wczym mogło by być ale nie w człowieku bo łoczyć 2 wcoś innego jest nie mozliwe bo są zawsze 2 siły i myśłi ewolucja nieskonczoność? ide spać wymyśłać lepsze jutro Smile

Skomentuj