Potężna eksplozja wulkanu Sinabung w Indonezji 

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wulkan Sinabung położony na indonezyjskiej wyspie Sumatra, rozpoczął kolejną dużą erupcję. Potężny wybuch nastąpił o godzinie 13:30 czasu lokalnego. Pióropusz popiołu i gazów rozprzestrzenił się na południe, wschód i południowy wschód od krateru.

 

W wielu pobliskich wsiach doszło do opadów popiołu, które wpływają destrukcyjnie na rolnictwo i grożą poważnymi problemami oddechowymi. Środowy wybuch Sinabunga nie spowodował na szczeście żadnych ofiar, ale ci, którzy mieszkają w czerwonej strefie wokół wulkanu musieli zostać ewakuowani. 

Ewakuacje dotyczyły w sumie ponad 3 tysięcy rodzin, które mieszkają na obszarach narażonych na skutki kolejnych wybuchów wulkanu. Ich realokacja była niestety koniecznością, ponieważ wulkanolodzy ostrzegają, że parametry aktywności wulkanicznej Sinabunga i towarzysząca im aktywność sejsmiczna, pozostaje na wysokim poziomie, więc prawdopodobieństwo nowej erupcji jest duże.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj