W Indonezji przypomniał o sobie wulkan Dukono

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

12 lutego br. w godzinach porannych indonezyjski wulkan Dukono wyrzucił słup popiołu na wysokość 3,6 kilometrów. Dukono położony jest na wyspie Halmahera, donosi VolcanoDiscovery.

 

Wcześniejsze emisje popiołu z tego wulkano odnotowano czterokrotnie już w styczniu bieżącego roku. Aktywny 1335 - metrowy wulkan Dukono położony na skrzyżowaniu płyt tektonicznych. Krater giganta ma wymiary 700 i 570 metrów. Wulkan, co jakiś czas daje o sobie znać od 1933 roku.

Na wyspach wchodzących w skład Indonezji znajduje się 130 aktywnych wulkanów. Do erupcji najczęściej dochodzi właśnie w obrębie kilku największych z nich w tym wulkanu Merapi, który jest najaktywniejszym wulkanem w Indonezji.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj