Trzeci rozbłysk klasy X na Słońcu - możliwa duża burza magnetyczna na Ziemi

Kategorie: 

Rozbłysk X1.0 - źródło: NASA/SDO

W ciągu ostatnich godzin, nasza dzienna gwiazda zachowuje się bardzo gwałtownie. Dość wspomnieć, że doszło już do trzech najsilniejszych rozbłysków słonecznych. Część z emisji im towarzyszących może uderzył w ziemską magnetosferę.

 

Do dwóch rozbłysków X2.2 i X1.5, które miału miejsce 10 czerwca, wczoraj dołączył kolejny X1.0 a zjawiskom towarzyszyły koronalne wyrzuty masy (CME). Większość komponentu plazmy ominie Ziemię, ale z przewidywań wynika, że przynajmniej część naładowanych cząstek dotrze do Ziemi.

NASA i NOAA już teraz wystosowały ostrzeżenia dla operatorów satelitów. Na powierzchni Ziemi możliwe jest występowanie ładunków elektrostatycznych, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić na przykład do eksplozji transformatorów i w konsekwencji do przerw w dostawach energii.

Nie wygląda na to, aby aktywność słoneczna miała się uspokoić. Najbardziej aktywna pozostaje oczywiście plama 2087, która odpowiada za trzy rozbłyski X i jeden M3.0. Region ten posiada konfigurację magnetyczną beta-delta. Sporo dzieje się też z plamy 2080, która generuje rozbłyski M. Jej konfiguracja magnetyczna to beta-gamma-delta.

Burze magnetyczne mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie ludzi. Są niebezpieczne przede wszystkim dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze, a także choroby serca. Często towarzyszą im bóle głowy, bezsenność, zmniejszenie witalności i spadek ciśnienia krwi.

Plama 2087 - źróło: NASA

 

Więcej informacji na temat aktywności sejsmicznej znajdziesz na:

 

 

Źródła:

http://zmianysolarne.pl/wiadomosc/trzeci-rozblysk-klasy-x-w-ciagu-kilkudziesieciu-godzin

http://zmianysolarne.pl/wiadomosc/rozblysk-x22-aktywnego-regionu-2087

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika jaron

Chyba jutro ta plama będzie

Chyba jutro ta plama będzie skierowana na Ziemię. Jeśli wtedy nastąpi duży wybuch i CME to możemy mieć kłopoty. Miejmy nadzieję, że jak zwykle będziemy mieć farta:) Jka myślicie, czy to drugi szczyt cyklu słonecznego?? Może to dopiero początek prawdziwych fajerwerków??

Portret użytkownika divorve

Nie bójcie się, Słońce to

Nie bójcie się, Słońce to nasza żarówka, ono jest stworzone żeby nam służyć, nie żeby nam szkodzić. Siła wyższa to wymyśliła i zbudowała, inteligencja przy której wasze mózgi są jak mózgi pchły. Wiedzcie tylko jedno: jesteście bezpieczni, Słońce jako produkt wyższej inteligencji pracuje bezawaryjne i zawsze według programu.

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

Nie żadna elohimska czy

Nie żadna elohimska czy plejadańsko-anunnakowata siła wyższa tylko samo naturalnie powstało... Oczywiście pewna banda (tych powyżej) utrzymująca to więzienie które z Ziemi zrobili bawiła się w "programowanie" słońca, zabawy jego energią, polem magnetycznym, wypaczanie dla własnych upodobań, ba, jahwiści nawet Słońce ochrzcili, dlatego wystrzeliło niedawno CME w kształcie krzyża, bo zrzuciło w końcu tą blokadę... A ile energii ze słońca zżerali, ta słynna kula podlatująca do niego...
Im więcej rozbłysków, im mocniejsze i im bardziej skierowane w Ziemię tym lepiej. Taki strzał plazmy jest jak powiew życia dla osób posiadających dusze oraz jak strzał muchozolem w syjońskie muchy rojące się po Ziemi którą zasrali. CME i rozbłyski to idealny czyściciel syfów energetycznych i demaskator dusz, nie bez powodu syjońskie robactwo próbuje wszystkich odgradzać od Słońca chemtrailami...
Słońce ponownie zaczyna rządzić się samo. Bez chorych i szkodliwych ingerencji "sił wyższych".

Ave Satan New russian

Portret użytkownika MARGO

mikqus napisał: A jaki to

mikqus wrote:

A jaki to program? Może zakodowany w komputerze w środku słońca, które pewnie jest puste ?

______________
Odrobina ironii jeszcze nikomu nie zaszkodziła ale... na temat Słońca nie ironizowałabym tak bardzo    bo nie byłabym zdziwiona gdyby okazało się, że właśnie to nasze kochane Słoneczko jest swoistego rodzaju Wielkim Komputerem sterującym kodami naszej i nie tylko naszej ewolucji 
Może się np. okazać, że Słoneczko stanowi podstawową matrycę dla układu, w którym się znajdujemy, w której gromadzone są, przetwarzane  i przekazywane ewolucyjne impulsy dla wszystkich planet naszego układu Systemu Słonecznego...
Cóż my tak naprawdę wiemy na temat Słońca, skoro dopiero od bardzo niedawna potrafimy "dostrzec" na Jego powierzchni np. wyładowania czy wyrzuty CME ?
Może biologiczne, energetyczne, emocjonalne czy mentalne kody ewolucji wypływają właśnie z tego centralnego komputera jakim jest Słoneczko ?
Może za każdym razem,  gdy Ziemia dostaje "strzał" od Słońca - modeluje Jego promieniowanie i przekazuje te informacje do biologicznych struktur zamieszkujących na niej istot ?
Oczywiście, następuje to poprzez złożone reakcje fizyczno-chemiczno-nuklearne, trudne dla nas obecnie do zrozumienia ale...jak by nie było - wiemy już przecież, że nasze ciała to nic innego jak biologiczna, doskonała struktura, dostosowana do do naszych potrzeb i celów aby emocjonalnie, intelektualnie, psychicznie i duchowo odbierać i przetwarzać wrażenia napływające do nas podczas naszego życia...
Po Zdrówka

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika simon28

Masz tu taki fajny przykład,

Masz tu taki fajny przykład, że jest inaczej niż powiedziałeś.

W 1989 roku silny wybuch klasy X naraził kraje Północnej Ameryki na straty wysokości milionów dolarów. Zjonizowanie słoneczne, powstałe w wyniku oddziaływania wiatrów słonecznych z atmosferą, spowodowało awarię linii przesyłowych w Kanadzie, przez co pozbawionych prądu zostało około 6 milionów mieszkańców. Co więcej, nie działały również systemy bezpieczeństwa w sklepach i domach oraz oświetlenie, przez co wielu ludzi zostało okradzionych i nigdy nie złapano złoczyńców. 

Dodatkowo, zakłócone zostały także sygnały wysyłane przez satelity telekomunikacyjne. Nie działały przez to np. systemy nawigacji samolotów. 

Portret użytkownika leming pospolity ;)

Potwierdziłeś jedynie,że ma

Potwierdziłeś jedynie,że ma RACJĘ !!! Biggrin
Cała ta pseudocywilizacja bez prądu i KASY zawaliłaby się w mgnieniu oka,a mając dostęp do broni zrobiłoby się szybko porządek ze złodziejstwem i innym ludzkim elementem !!!
Pozdrawiam myślących LOGICZNIE !!! Smile

Portret użytkownika Takitam

Bo amerykańców zgubiła źle

Bo amerykańców zgubiła źle pomyślana automatyka GPZ-ów. W Stanach czy Kanadzie działa ona tak, że jeśli na trafo nastąpi przeciążenie (w tym przypadku spowodowane większą upływnością linii w wyniku jonizacji atmosfery) to automatyka "wyrzuca" tą linię i przełącza system na inne linie. Tamte przeciążone w wyniku wyrzucenia innych linii również się wyłączyły i przełączyły na pozostałe. W wyniku czego te pozostałe zrobiły to samo. I cały system wyłączył się kaskadowo. W naszych przestarzałych systemach coś takiego raczej nie grozi. Może się zdarzyć wyłączenie przeciążonej linii ale zawsze można ją zasterować. Sporo linii u nas "leci" na stałym przeciążeniu, daleko większym na jakie je je zaprojektowano. Większość naszych linii pamięta lata siedemdziesiąte i sześćdziesiąte.

Strony

Skomentuj