Kolejny rozbłysk X na Słońcu tym razem na wprost Ziemi

Kategorie: 

Źródło: NASA

We wtorek 10 maja na Słońcu wystąpił potężny rozbłysk skierowany w stronę Ziemi. Był to potężny rozbłysk X1,5, który ze względu na usytuowanie plamy, któa go wygenerowała, był skierowany w stronę Ziemi. Należy się zatem spodziewać burzy magnetycznej.

 

Eksperci zauważają, że obecny rozbłysk klasy X jest już ósmym w obecnym 25 cyklu aktywności słonecznej i zajmuje trzecie miejsce pod względem siły. Aktywny region 3006/7) znajduje się w pobliżu południka centralnego, więc jeśli wybuchowi towarzyszy wyrzut, zostanie skierowana w stronę Ziemi i dotrze do naszej magnetosfery w ciągu 48-72 godzin” – ostrzegają eksperci.

Przypomnijmy, że pierwszy rozbłysk klasy X w obecnym 25. cyklu aktywności słonecznej został zarejestrowany 3 lipca 2021 r., drugi prawie cztery miesiące później – 28 października 2021 r., trzeci – pięć miesięcy później – 30 marca 2022 r. , a kolejne miały miejsce w tym samym miesiącu - 17 kwietnia, 20 kwietnia i 30 kwietnia. 3 maja, również wieczorem, na Słońcu nad południowo-wschodnią częścią dysku zarejestrowano siódmy potężny rozbłysk X1.1.

Rozbłyski to wyrzuty plazmy z powierzchni gwiazdy. Flary klasy X są najpotężniejsze i mogą powodować zakłócenia radiowe na całej planecie i długotrwałe burze magnetyczne.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kl

Wszyscy powinni sobie wziac

Wszyscy powinni sobie wziac do serca ze jestesmy na progu "rapture" (wniebowziecia) i wystarczy tylko uwierzyc w Jezusa zeby zostac zabranym z tego swiata i horroru ktory czeka wszystkich w czasie wielkiego ucisku. NIestety mnostwo katolikow tego nie rozumie bo nie czyta Biblii Sad

Portret użytkownika Q

Swój własny świat - to jest

Swój własny świat - to jest stan umysłu , podejście do świata zewnętrznego , wypracowanie metod i sposobów radzenia sobie z zarówno z własnymi emocjami jak i reakcjami innych osób . Mówię o asertywności , pogodzie "ducha" o nieprzejmowaniu się tym na co wpływu nie masz , o właściwym podejściu do życia i ludzi. NIKT nas tego nie uczy .. ani szkoła ani tymbardziej "religia" a jest to wiedza naprawdę elementarna , dzięki której ten świat zewnętrzny stałby się wspaniałym miejscem . Najlepiej będzie jak zapoznasz się z mądrością tego oto mistrza : https://www.youtube.com/results?search_query=sadhguru+po+polsku

Portret użytkownika sett

To chyba wygłuszanie swojego

To chyba wygłuszanie swojego ego i nie przejmowanie się tym, że świat jako organizm jest chory. Pomijanie wad świata i nieskupianie się na nich daje pozytywne uczucie jakby przedśmiertne. Większość nie chce przyjąć takiej postawy i zawsze będzie atakować drugiego człowieka, bo im wygodnie i mają w dupie, że skrzywdzą drugą osobę. Psują ten świat i chyba konsekwencji wobec nich nawet nie będzie.

Portret użytkownika spokoluz

Jeśli słońce wg nałkofcóf to

Jeśli słońce wg nałkofcóf to reaktor jądrowy to jak może go kontrolować KTOŚ ? Jeśli to reaktor to działa on cały czas w reakcji łańcuchowej i kontrola nad taką reakcją jest obecnie niemożliwa ( w ziemskiej technologii ) i raz rozpoczęta musi dobiegnąć końca samoczynnie. Opcją jest , że stwórca walnie w słońce czymś większym i rozwali to na strzępy.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Q

Reakcja termojądrowa wymaga

Reakcja termojądrowa wymaga dwóch rzeczy : olbrzymiego ciśnienia i równie wysokiej temperatury . Co więc stoi na przeszkodzie aby te warunki spełnić za pomocą odpowiednio zaawansowanej technologii ? Zwykłe naturalne reaktory jądrowe (na uran) też istnieją po ziemią , które samorzutnie powstały - a mimo to udało się je wytworzyć sztucznie już ponad 80 lat temu.

Jedyną trudnością w skonstruowaniu reaktora termojądrowego jest sposób dostarczania wodoru do komory reakcyjnej tak by nie wygasić reakcji syntezy i utrzymanie gorącej plazmy w bezpiecznej odległości od ścianek urządzenia - pracuje się nad tym.

Portret użytkownika Q

Nic złego się nie dzieje bo

Nic złego się nie dzieje bo pole magnetyczne ziemi nas osłania przed tymi strumieniami cząstek ale jest tylko kwestią czasu gdy pojawi się na tyle silny "wybuch plazmy" , że przeniknie przez ziemskie pole ochronne i nic go nie powstrzyma.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj