Geomagnetyczne warunki pozostają trudne

Kategorie: 

Grupa plam 1429, która zaskoczyła wielką aktywnością wychodzi w końcu z zasięgu rażenia Ziemi, przesuwa się za zachodnią część tarczy Słońca. Pojawia się też godny konkurent tego regionu, grupa plam słonecznych oznaczona numerem 1432.

 

Ten obszar jest jednak nieporównywalnie mniejszy, od 1429, ale pozostaje na tyle aktywny, że stał się źródłem umiarkowanej intensywności rozbłysku o klasie M2.8, do którego doszło 14 marca o 19:21 UTC.  Plama 1432 pozostaje w pozycji zapewniającej efekty na Ziemi w przypadku gdyby doszło do wzmożenia aktywności słonecznej z tego regionu.

Eksperci od prognozowania pogody z NOAA szacują, że w ciągu najbliższych 24 godzin prawdopodobieństwo wystąpienia rozbłysków klasy M sięga 70%, a klasy X do 20%.

 

Tymczasem Ziemia przygotowuje się do małej lub umiarkowanej burzy magnetycznej ze względu na emisje słoneczne z 13 marca.  Oczekuje się, że cios dla ziemskiego pola magnetycznego nastąpi o 10:20 UTC (+ / - 7 godzin).  Rzeczywista prędkość wiatru słonecznego jest prawie 2 razy większa niż tło i osiąga 470 km/s.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika obywatel

Z innej beczki..jakoś nigdy

Z innej beczki..jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi,ale dziś tak.Niebo jest pełne gwiazd,nie ma na nim chmur ale nie widać na nim księżyca..czy to jest dziwne czy normalne..?Czy ktoś będący w temacie może to wyjaśnić..?

Portret użytkownika Pio'76

Zupełnie normalne. Księżyc

Zupełnie normalne. Księżyc będzie widoczny na zachodniej części nieba przed południem. Tylko w bajkach Księżyc świeci zawsze w nocy ;-)Księżyc wykonuje pełny obieg wokół Ziemi w ciągu 27,3 dnia. Ponieważ dodatkowo Ziemia wiruje wokół własnej osi, pozycja Księżyca każdej nocy się zmienia.Dzisiaj - 16.03.2012:Trzecia kwadra - dzień 2Wsch. księżyca: 02:29Zach. księżyca: 11:17Jutro - 17.03.2012Trzecia kwadra - dzień 3Wsch. księżyca: 03:07Zach. księżyca: 12:28

Portret użytkownika oswiecony

16 marca 2012 - Wielka

16 marca 2012 - Wielka Brytania - duża część z białych klifów Dover załamał się pod Kanałem La Manche między Langdon Cliffs i Południowej przedpola Lighthouse. Dover Coastguard says no-one was injured when tonnes of rock collapsed into the sea in the area known locally as Crab Bay. Dover Coastguard mówi nikt nie został ranny, gdy ton skały upadł do morza w rejonie znany lokalnie jako Bay Crab. It is thought freezing conditions over the winter may have weakened the chalk and flint cliffs. Przypuszcza się, zamarzaniu zimą warunki nad może osłabiły kredy i krzemienia klify   http://www.youtube.com/watch?v=mj7lqDz_tcg&feature=player_embedded

Portret użytkownika M.

Dużo większy potencjał ma

Dużo większy potencjał ma grupa plam 1433 oraz region 1434, wokół którego budują się następne plamy, które szybko rosną w siłę. Uważam, że to właśnie z tego drugiego obszaru (a nie 1432) należy się spodziewać rozbłysków w najbliższych 48h. Pozdrawiam i życzę słonecznego, bezchemtrailowego weekendu,M.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem