Potężny rozbłysk klasy X na Słońcu. Ziemia czeka na dużą burzę magnetyczną

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO

Potężny rozbłysk klasy X miał miejsce na Słońcu w nocy z 17 na 18 lutego. Rozbłysk osiągnął poziom X2.2 i miał miejsce na krótko przed północą. Poprzedziło go kilka słabych flar klasy C.

 

Intensywność promieniowania rentgenowskiego rozbłysków słonecznych jest oznaczona literami A, B, C, M, X, gdzie X jest przypisany najsilniejszym rozbłyskom. Wcześniej Słońce było niezwykle aktywne pod koniec grudnia 2022 r. i na początku stycznia 2023 r. 

 

W styczniu naukowcy zarejestrowali już kilka rozbłysków klasy X, które nie doprowadziły do ​​silnych burz magnetycznych na Ziemi. Naukowcy nazwali wzrost aktywności Słońca obserwowany na przełomie 2022 i 2023 roku jako najsilniejszy od 2017 roku. W połowie stycznia okres ten dobiegł końca, naukowcy przypisywali to temu, że Słońce spaliło cały nadmiar energii czynnej. Teraz jednak mamy do czynienia z nawrotem aktywności a na widocznej tarczy słonecznej jest aktualnie siedem plam słonecznych.

 

Rozbłyski słoneczne mogą powodować burze magnetyczne na Ziemi, które z kolei powodują awarie sieci energetycznych, a także wpływają na trasy migracji ptaków i zwierząt. Silne burze powodują zakłócenia w komunikacji krótkofalowej i systemach nawigacji, a także awarie zasilania w sieciach przemysłowych. Również zwiększona aktywność słoneczna może rozszerzyć geografię obserwacji zórz polarnych.

 

Słońce to kula wrzącej plazmy, której górne warstwy są nieustannie „mieszane”, co w połączeniu z wysokim przewodnictwem elektrycznym jego materii tworzy silne pole magnetyczne. Linie tego pola często wychodzą poza gęstsze warstwy Słońca i pękają, co prowadzi do pojawienia się plam, rozbłysków i potężnych CME (koronalny wyrzut masy).

 

Jednocześnie na Słońcu pozostają ośrodki aktywności, w tym niezwykle duże skupiska plam słonecznych, których łączna powierzchnia zbliża się do maksymalnych wartości w historii. Istniała więc możliwość, że ośrodki te ponownie ożyją i seria eksplozji zostanie wznowiona.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Czy już mogę wyjść z piwnicy

Czy już mogę wyjść z piwnicy bo od 3 lat w niej siedzę. Bo jak nie pandemia to meteory albo słoneczko wali laserami. Zapasów co grubas na Youtube radził już nie mam a szczury już zjadłem, teraz wcinam ekologiczne robaki co łażą koło mnie. Jedzenie same pcha mi sie do ust.

kolo21

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Co ciekawe, jutro 19.02.2023

Co ciekawe, jutro 19.02.2023 mamy 550 rocznicę urodzin niejakiego Mikołaja Kopernika, tego co:

"Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię.

Polskie zrodziło go Plemię."

No niestety żaden z niego Polak, bo nie mówił po polsku, tylko po niemiecku (Prusak z Torunia po prostu). "Swoje Dzieła" (bo już mam wątpliwości czy były jego) pisał po niemiecku właśnie i po łacinie. A do Polaków zaliczono go tylko dlatego, że Prusy znalazły się pod władaniem Korony Polskiej. I taki on Polak.

Jak dla mnie mason germański, bo coś tam było, że miał "wyjątkowo zdolnego ucznia..." i powierzył mu pieczę nad narracją "Swoich Dzieł."

Czyli dymał kolesia z pomysłów, jak einstein swoją żonę-Serbkę (Tesli ziomalka), nie wiem czy aż tak, jak einstein żonę(*biggrin*), ale poukładało im się jakoś, jak widać po skończonym "Dziele". Komitet parchów d/s geniuszy też im życzył wszystkiego najlepszego, i rozpromował pierwszą opowieść Science Fiction na cały świat od razu. Pod przymusem "dwói" w szkole i wizyty u psychiatry, jak będzie zaprzeczał. Dobrze że duszenia z potrząsaniem nie było w pruskich szkołach w ramach kar cielesnych. Albo nie wymyślili...

Qmulacja jakaś idzie. *biggrin* Ostatni odcinek filmu "Czarne chmury". Powaga. Antoś miał nosa...

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No to zobaczymy jak to

No to zobaczymy jak to wpłynie na nas.

Nie wiem, czy to stąd:

https://www.disclosurenews.it/cosmic-frequency-news-17-february-2023-special-report/

Bo jeżeli tak, to wart przytoczenia jest fragment:

"Cosmic Frequency News 17 February 2023 – Special Report – By Dr. Schavi M. Ali

At 20:16 Universal Time (UT) on Friday, 2/17/2023, an “X.2-Class” solar flare erupted from our Sun along with what is called a “Solar Tsunami” which has sent strong shock waves to our planet.

This indicates that the inner and outer fields of Earth/Gaia are being dramatically activated (mainstream science would use the word “disturbed”) by huge waves of radiation from plasma particles."

"Wiadomości o kosmicznej częstotliwości 17 lutego 2023 r. – Raport specjalny – dr Schavi M. Ali

O godzinie 20:16 czasu uniwersalnego (UT) w piątek, 17.02.2023, rozbłysk słoneczny „klasy X.2” wybuchł z naszego Słońca wraz z tak zwanym „słonecznym tsunami”, które wysłało silne fale uderzeniowe do naszego planeta.

Wskazuje to, że wewnętrzne i zewnętrzne pola Ziemi/Gai są dramatycznie aktywowane (główna nauka użyłaby słowa „zakłócony”) przez ogromne fale promieniowania cząstek plazmy."

 Słoneczne Tsunami ma tu dojechać niebawem. Średnio zajmuje to 48-72 godziny.

 "Promieniowanie cząstek plazmy" to już nie samo światło, albo fala elektromagnetyczna. To fala fizyczna-kinetyczna. I efekty mogą być również fizyczne.

O dziwo nakłada się to w czasie z decyzją Sadu Najwyższego w usa w związku z oszustwami wyborczymi 2020. Hmm.....

"w piątek 17 lutego Sąd Najwyższy zebrał się w sprawie Brunsona i zdecydował, czy ją rozważyć. Ich decyzja prawdopodobnie zostanie ogłoszona we wtorek . 21 lutego . Gdyby sędziowie Sądu Najwyższego podjęli sprawę i orzekli na korzyść petycji, rozwiązałoby to administrację Bidena i cały Kongres."

https://operationdisclosureofficial.com/2023/02/18/restored-republic-via-a-gcr-as-of-february-18-2023/

Na pewno to czysty przypadek....kolejny sprzyjający poczynaniom posiadaczom HAARP-a. Drugie hmmmm...

Sąd Najwyższy ma się przyznać do współudziału w oszustwie wyborczym z 2020, co spowoduje zarzut zdrady i wynikowe potraktowanie zdrajców tradycyjną szubienicą, tudzież gilotyną, bo taż jest w zastosowaniu.

Że tak powiem, sprawa stoi na ostrzu noża.  *biggrin*. Zobaczymy, czy kneset parchów ma wpływ na "wybuchy na Słońcu".....*biggrin*

A co do zórz polarnych, to północne są fikuśne, a południowe wręcz przeciwnie. Zdyscyplinowane, pionowo, równiutko, jak matematyka nakazała. Widoczne pod koniec filmu

https://www.tiktok.com/@grzegorzbajkiewicz/video/7166204206519487749?_r=1&_t=8Zx7G9eF1dd

Od 7 min 20 sek dla wybitnie leniwych.

Portret użytkownika maracash

A teraz sobie wyobraźmy, że

A teraz sobie wyobraźmy, że na świecie wdrożono już wszystkie punkty zielonego ładu i następuję tak wielki rozbłysk na słońcu, że na ziemi zniszczeniu ulega wszystko, co elektryczne. W wielu proroctwach, dotyczących 3 dni ciemności, zapisane jest, że nie będzie prądu. Odnoszę wrażenie, że światowe elity, specjalnie dążą do takiego scenariusza, który zaprowadzi niewyobrażalny chaos. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika biatel

Jeżeli myślisz, że zielony

Jeżeli myślisz, że zielony ład coś zmienia, to jesteś niedonformowany. My granicę uzależnienia od energii elektrycznej przekroczyliśmy już dawno. Samochód "spalinowy" jest dzisiaj napakowany elektroniką i też go nie odpalisz. Ogrzewanie ma elektroniczny sterownik... itd. Poza tym mówmy o 30-100 dni ciemności, nie o 3. Nie pobiegniesz do Castoramy po części zamienne, bo ich tam nie będzie.

Skomentuj