Duża burza magnetyczna na skutek zwiększonej aktywności słonecznej

Kategorie: 

Rozbłysk C z plamy AR 2936 - Źródło: NASA/SDO

Na Ziemi nadal szaleje burza geomagnetyczna, której fale przetaczają się jedna po drugiej na naszą planetę. Burze geomagnetyczne mogą trwać, gdy Ziemia wejdzie w szybki wiatr słoneczny. Materiał gazowy wypływa z równikowej dziury w atmosferze Słońca. Liczba plam słonecznych osiągnęła najwyższy poziom od ponad 5 lat.

 

 

Poniżej widzimy tarczę słoneczną z plamami widzianą 5 lutego bieżącego roku. Odpowiedzialna za ostatnią aktywność grupa plam słonecznych AR2936 już odchodzi na jakiś czas, ale są przynajmniej cztery inne grupy plam słonecznych, któe mogą nas zaskoczyć aktywnością.

Fale burzy geomagnetycznej przetaczają się po naszej planecie jedna po drugiej. Siła zaburzeń geomagnetycznych osiąga poziom Kp5. Kontynuacja burzy geomagnetycznej jest możliwa 5 i 6 lutego, kiedy Ziemia wpadnie w strumień wiatru słonecznego wypływającego z dziury koronalnej w atmosferze Słońca. 

Przez większą część ubiegłego roku społeczność zajmująca się pogodą kosmiczną huczała na temat dobrych wyników młodego cyklu słonecznego 25 (SC25). Każdego miesiąca liczba plam słonecznych wydaje się przekraczać oficjalne prognozy. Oznacza to, że czeka nas potężne maksimum słoneczne.

 

Cykl Słoneczny 25 robi coś interesującego. Naśladuje stary cykl 24 (SC24). Jest to ważne, ponieważ 24. cykl słoneczny był najsłabszym cyklem słonecznym w ciągu ostatnich stu lat. Jego gorący start nie doprowadził do silnego finiszu jak wszyscy oczekiwali. Astrofizycy asekurancko nie twierdzą, że 25 cykl słoneczny również będzie słaby. Ale tak wczesne duże liczby plam słonecznych mogą nie wystarczyć, aby zagwarantować silny cykl.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika oswiecony77

Sztandarowym kłamstwem nauki

Sztandarowym kłamstwem nauki rozpowszechnionym od ponad pół wieku (od 1953) jest to iż człowiek może mieć tylko 2 helisy. Czym są helisy? To nie tylko jak głosi nauka struktura DNA z nośnikiem genetycznych skłonności sprowadzonych jedynie do biologii i fizjologii, to także żywa energia. Helisy są ze swej natury duchowe. Zawierają nie tylko instrukcje co do ciała, jego funkcjonowania, twojego charakteru i wyglądu, ale także bogactwo informacji np twoje poprzednie życia i wiedzę także tą spoza 3D (bo 3D w dzisiejszym wydaniu to tylko ograniczenia); ściślej warunkują czy będziesz zwykłym idiotą, którego każdy będzie wykorzystywać czy geniuszem z pełni uaktywnionym potencjałem. Istnieje 10 pozostałych helis, które są uważane przez naukowców przez pusty, nic nie znaczący śmieć. Jeżeli jednak istnieje ewolucja, to muszą istnieć osoby, które mają więcej helis niż tylko dwie jak zwykły człowiek. I tak w istocie ma już miejsce. Już teraz bowiem pojawia się coraz więcej dzieci z potrójną helisą i stopniowym formowaniem się nowych helis do tej magicznej wręcz, dwunastki.  https://www.youtube.com/watch?v=2kEA9N6KyVo  To bowiem, co zniszczalne, musi przyodziać się w to, co niezniszczalne, a to, co śmiertelne, przyoblec się w nieśmiertelność. A gdy to, co zniszczalne, przyoblecze się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność, wtedy wypełni się to słowo, które jest napisane: Połknięta jest śmierć w zwycięstwie.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika oswiecony77

chemitralse szczepionki

chemitralse szczepionki zatruta zywnosc woda Nic nie powstrzyma budowania nowych struktur genetycznych w ludzkim ciele Slonce ma na to duzy wplyw Co daje posiadanie więcej niż 2 helis DNA? Przede wszystkim żelazne zdrowie, niesamowita odporność na wszystkie choroby. Doskonały nastrój, stabilność emocjonalna, klarowne myśli oraz pełna świadomość tego że jesteś czymś więcej niż tylko kawałkiem gówna o nazwie ciało. Więcej Helis to także większa inteligencja, kreatywność, procesy nauki jeszcze lepsze, możliwość bycia drugim Einsteinem, a nawet stokroć przewyższającym go, ponieważ w grę wchodzą możliwości, zdolności uważane w tym Systemie za zwyczajną bujdę, fantazję. Mało tego; z 12 helisami DNA jesteś niebezpieczny, zabójczy dla władców tego świata jak religie, politycy i naukowce i to wszystko dosłownie! Z takim potencjałem jaki uruchamia dwunastka, jesteś suwerenny, wolny w pełni tego słowa znaczeniu, zatem żaden autorytet nie może Cię kontrolować i mówić co masz robić, jak postępować. Jesteś też kreatywny, że możesz bardzo mocno namieszać w świecie; ściślej zmienić go bardzo szybko tak jak tego chcesz i pragniesz. Jednakże musi być swoiste zabezpieczenie i całkiem słuszne zresztą, ponieważ idiota, byle kto nie może doświadczyć takich dobrodziejstw, mając bowiem olbrzymią moc kretyn  ludzki doprowadziłby tylko do destrukcji i zupełnego chaosu na świecie i w kosmosie. Do 12 Helis mogą ewoluować nie tylko na wysokim poziomie moralnym bo to stanowczo za mało, ale również Ci którzy opanowali całkiem samych siebie, umieją radzić sobie z negatywami i mocami własnego umysłu, a jest ich garstka w morzu ignorantów i nieudaczników

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Liuba Milka

Psalmy tu cytujesz a nie

Psalmy tu cytujesz a nie wiesz kto ustawił słońce na swoim okręgu aby świeciło ludziom ale wymyślacie niby to naukowe uzasadnienia dla istnienia słońca. Doucz się! I zapomnij o naukowych wyjaśnieniach bo to są puste banialuki. I wasze domysły, sory ale nie tędy prowadzi droga do prawdy!

" chaosu na świecie i w kosmosie" a co jeśli kosmos nie istnieje ale jest tylko projekcją i waszym wyobrażeniem tego czego waszymi umysłami nie możecie ogarnąć, i co wtedy , wtedy przyjdzie zamieszanie na wasze umysły tak że zgłupiejecie.

Jeśli bierzesz pod uwagę to co wymyślili ateiści to i rozwarz w swoim umyśle to co mają do powiedzenia kreacjoniści.

 

Portret użytkownika demodemo

Od 2016r uklad sloneczny w

Od 2016r uklad sloneczny w swoim obiegu wokół swojej orbity wyszedł z ery Ryb i wszedł w erę Wodnika.

Rezonans Schumana od 2013 r zaczął rosnąć chociaż przez wiele lat od odkycia zawsze pozostawał w stałej niezmiennej częśtotliwości.

Ciekawe co się jeszcze zmieni.

Skomentuj