Sieć społecznościowa X pozostaje daleko w tyle za konkurentami w zakresie cenzurowania internetuw UE

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ze względu na nowe wymogi unijnej ustawy o usługach cyfrowych (DSA) platforma społecznościowa X Elona Muska została objęta kontrolą regulacyjną ze względu na niewystarczającą liczbę moderatorów treści w Europie. Zatrudnia ona zaledwie 2294 pracowników. Liczba ta jest znacznie niższa niż u konkurentów. Fakt ten rodzi poważne pytania o zdolność firmy Muska do spełnienia rygorystycznych wymagań DSA w zakresie zwalczania nielegalnych i szkodliwych treści.

 

Komisja Europejska przyjęła niedawno DSA, tj. ustawę wymagającą od głównych platform i wyszukiwarek internetowych, w tym Google, X, TikTok, Apple, platform Meta i Microsoft, wzmożenia wysiłków na rzecz zwalczania nielegalnych i szkodliwych treści. Sieć społecznościowa X ma w UE zaledwie 2294 moderatorów treści, czyli znacznie mniej niż w przypadku innych usług. YouTube ma 16 974, Google Play 7319, a TikTok ma 6125 moderatorów.

 

UE ma nadzieję, że X zrobi więcej, aby moderować treści, ponieważ spotyka się z presją ze strony konkurentów i organów regulacyjnych. Jednocześnie Komisja Europejska podwoiła liczbę swoich pracowników monitorujących przestrzeganie DSA do 120 osób.

 

Istnieją obawy, że bez wystarczającej liczby moderatorów Firma X może mieć problemy z przestrzeganiem prawa, co może mieć poważne konsekwencje. Od 17 lutego 2024 r. wymagania DSA będą obowiązywać wszystkich pośredników usługowych, nie ograniczając się do 19 największych serwisów wymienionych wcześniej.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Takos

Człowieku do szkoły

Człowieku do szkoły podstawowej czas wybrać się i nauczyć się jak pisać poprawnie. Przykład Twojej pisowni: "Sieć społecznościowa X pozostaje daleko w tyle za konkurentami w zakresie cenzurowania internetuw UE"

Tak pisze legendarny analfabeta!!!

Skomentuj