UE wszczęła dochodzenie w sprawie naruszeń przepisów dotyczących ochrony dzieci przeciwko TikTokowi

Kategorie: 

Źródło: tiktok

UE zbada sieć społecznościową TikTok pod kątem naruszeń określonych w ustawie o usługach cyfrowych wymogów dotyczących ochrony dzieci i przejrzystości reklam. Naraża to platformę na wysoką karę. Przedstawiciel organów regulacyjnych Thierry Breton zdecydował się zbadać sprawę po przeanalizowaniu raportu na temat zasad i zagrożeń związanych z publikowaniem treści TikTok oraz odpowiedzi firmy na oficjalne wnioski.

Unijny akt prawny o usługach cyfrowych (DSA), który od 17 lutego ma zastosowanie do wszystkich platform internetowych, nakłada na główne platformy internetowe i wyszukiwarki obowiązek wzmożenia wysiłków na rzecz zwalczania nielegalnych treści i zagrożeń dla bezpieczeństwa publicznego. Właścicielowi TikToka, chińskiej firmie ByteDance, grozi kara w wysokości do 6% światowego obrotu, jeśli serwis zostanie uznany za winnego naruszenia zasad DSA.

 

„Dzisiaj wszczynamy dochodzenie w sprawie TikTok w związku z rzekomymi naruszeniami przejrzystości i obowiązków w zakresie ochrony nieletnich, tj. uzależniający projekt i ograniczenia czasowe przed ekranem, efekt króliczej nory, weryfikacja wieku, domyślne ustawienia prywatności” – powiedział Breton.

 

Komisja Europejska skoncentruje się na algorytmach TikTok, które mogą sprzyjać uzależnieniom behawioralnym. Sprawdzi również, czy TikTok podjął odpowiednie i proporcjonalne środki w celu zapewnienia nieletnim wysokiego poziomu prywatności i bezpieczeństwa. Urzędnicy UE dokonają również przeglądu danych udostępnianych przez TikTok badaczom na temat reklam na platformie, aby przeanalizować potencjalne zagrożenia w Internecie.

 

Rzecznik TikTok powiedział, że firma będzie nadal współpracować z ekspertami i przedstawicielami branży, aby zapewnić bezpieczeństwo nieletnich na swojej platformie, i planuje przekazać szczegółowe informacje na ten temat Komisji Europejskiej. „TikTok jest pionierem funkcji i ustawień chroniących nastolatków i uniemożliwiających dzieciom poniżej 13 roku życia dostęp do platformy, co stanowi problem, przed którym stoi cała branża” – powiedział.

 

To już drugie dochodzenie Komisji Europejskiej w sprawie naruszeń ustawy DSA. Wcześniej KE atakowała platformę społecznościową X, której właścicielem jest Elon Musk.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Matrix

"Komisja Europejska

"Komisja Europejska skoncentruje się na algorytmach TikTok, które mogą sprzyjać uzależnieniom behawioralnym. Sprawdzi również, czy TikTok podjął odpowiednie i proporcjonalne środki w celu zapewnienia nieletnim wysokiego poziomu prywatności i bezpieczeństwa."

No tak, bo TikTok i inne "sociale" sa nieporownywalnie gorsze od Pornosow do ktorych dostep ma kazdy w tym NIELETNI. Przeciez tam nie ma zadnych ograniczen ani weryfikacji, wystarczy kliknac "mam 18 lat" i drzwi do destrukcji mlodych umyslow sie otwieraja.

 

Priorytety EU i te ich cale "bezpieczenstwo" w internecie to jeden wielki zart.

Portret użytkownika S

Oficjele unijni oskarżają

Oficjele unijni oskarżają jakąś platformę, że nie dba o bezpieczeństwo dzieci? Serio? Ta banda (również pedofili) mająca w dupie bezpieczeństwo całej Europy? To jakby NSDAP oskarżyła Mussoliniego, że jest faszystą ROFL

Portret użytkownika inzynier magister

hitlerowsko iluminacka unia

hitlerowsko iluminacka unia zbada czy komunistyczny tik tok narusza..., a potem ogłoszą że tam jest mowa nienawiści, tak jak w Polsce za rządów hitlrowskich.... bolszewi iluminackiej lewackiej...,ordo ab chao, musimy prosić Chrystusa o miłosierdzie !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj