YouTube grozi, że wycofa się z Unii Europejskiej jeśli wejdzie w życie cenzura sieci zwana ACTA2

Kategorie: 

Źródło: internet

Przegłosowana niedawno w Parlamencie Europejskim dyrektywa na temat praw autorskich, zwana ze względu na skutki Acta 2, jeszcze nie weszła w życie, ale już wydaje się być nieuchronne to, że gdy do tego dojdzie z naszego unijnego Internetu może wycofać się bardzo wiele globalnych koncernów internetowych w tym słynny serwis YouTube należący do Google.

 

Zdaniem władz korporacji YouTube, planowane prawo autorskie w Unii Europejskiej stanowi wielkie zagrożenie dla wolności internetu. Ze względu na uregulowania proponowane przez unijnnych decydentów zniknie możliwość dodawania własnych nagrań, co oznacza de facto likwidację setek tysięcy działających obecnie w Europie kanałów na YouTube. Trudno powiedzieć ilu twórców zostanie przez to zniszczonych. 

Zapowiedziane przez prezes YouTube, panią Susan Wojcicki wycofanie się z rynku internetowegonw UE to będzie z pewnością cios dla europejskiej gospodarki i będzie to również zapewne początek efektu domina i przeregulowany rynek europejski będą opuszczać kolejne globalne koncerny medialne. Musimy sobie zacząć wyobrażać Internet bez sieci społecznościowych, które nie będą cenzurowane, ale wycofają się z powodu trudności w ocenzurowaniu wszystkiego co wpisują internauci. 

Kłopoty zapowiada przede wszystkim o słynny artykuł 13 dyrektywy ACTA2, który obligujący wydawców do cenzurowania treści dodawanych przez użytkowników i wprowadza ich odpowiedzialność za treści w komentarzach. Prawnicy pracujący dla YouTube nie mają wątpliwości, że oznacza to poważne klopoty, ponieważ nie da się tego wyfiltrować tak jak oczekują brukselscy decydenci. Z tego powodu zapowiedziano koniec nawet z prywatnymi nagraniami umieszczanymi w serwisie. 

 

Jest to już raczej przesądzone, że wkrótce nasza wspaniała Unia Europejska wprowadzi cenzurę Internetu zwaną dla niepoznaki walką o prawa autorskie. Teraz okazuje się, że przepychane do skutku regulacje, zwane skrótowo ACTA2, nie tylko pozbawią nas wolności wypowiedzi i zdelegalizuje popularne internetowe memy, ale też zmienią nasz internet w sposób taki, jak ten urządzony w Chinach czy w Iranie.

 

Teraz jeszcze jest czas na działanie, ale gdy nastawiony na totalitaryzm, neokomunistyczny twór jakim stała się ostatnio Unia Europejska, rozwinie swój aparat ucisku, będziemy zazdrościć Wielkiej Brytanii, że wpadli na pomysł Brexitu. 

Ciekawe czego będzie potrzeba, aby pomysł Polexitu poparli Polacy. Czy gdy Unia Europejska zabierze im wolność w Internecie większość zrozumie wreszcie, że czas na wyleczenie kompleksu niższości względem tak zwanego zachodu i jak najszybszą ucieczkę z eurokołchozu zwanego Unią Europejską, zanim nie będzie na to za późno, a secesja nie zostanie zdelegalizowana. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika YouTuber

YouTube znacząco przyczynił

YouTube znacząco przyczynił się do rozwoju internetu, dla jednych to rozrywka dla drugich praca dla trzecich coś innego. 

Nawet jesli Youtube się wycofie, to idzie to spokojnie obejść, raz kanał nie rejestrowany na kraj UE, dwa są serwery spoza UE i spokojnie można przez maszyne wysyłać swoje materiały czy z takiej maszyny komentować jeśli by faktycznie w UE Youtube zostało zablokowane. 

Portret użytkownika Mojeimię44

To wszystko to marsz ku

To wszystko to marsz ku wielkiemu uciskowi. Czas zatoczył koło i szykuje nam się komunistyczny kołchoz pod jurysdykcją zachodnich korporacji na których czele stoją syjoniści ze skrajnie nazistowskimi poglądami, których łączą różne sekty z chabad lubawicz na czele. W samym USA wokół Donalda Trumpa kręci się 10 głów z sekty skrajnie prawicowej chabad lubawicz i są to Trumpa najbliżsi doradcy. Ivanka Trump przeszła na judaizm i sama przystąpiła do chabad. Wiecie co to neokomunizm? Właśnie nie każdy wie. To jest komunizm w którym główną rolę odgrywają prywatne korporacje. Właściciele korporacji są nad prawem i ich komunizm nie dotyczy natomiast reszta żyje w utopijnym świecie gdzie wszystko należy do korporacji. W klasycznym komuniźmie prymat korporacji przejęło państwo w współczesnej formie to korporacje przejmą prymat państwa. Rozumiecie? 2% ludzi na świecie będzie właścicielami 98% ludzi i każdego aspektu ich życia codziennego. Komunizm dawał własność państwową (teoretycznie wspólną), neokomunizm daje własność korporacjom i to jest straszne. Stąd też cenzura na internet. Korporacje np. te muzyczne wraz ze swoją kliką (pseudo artystów muzycznych) tracą pieniadze i oglądalność na rzecz ludzi którzy na YouTube wystawiają swoją niezależną twórczość. To są miliardy dolarów. To boli i dlatego ta cenzura. Czy gdyby nie wolny internet usłyszeli byście o tym zespole z teledysku poniżej? W życiu. Wszędzie w każdym komercyjnym teledysku tylko te skciarskie jedno oko. 

https://youtu.be/Q5cPQg3oq-o

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Problem Reaction Solution   -

Problem Reaction Solution   -  Zło samo tworzy te ''problemy'' które też samo rozwiąże, rezultatem będzie osiągnięcie tego co zło sobie zaplanowało. Popatrzcie na inne wpisy w tym temacie. Uruchomcie mózgi. Przecież widać jak trole obsiadły ten temat i wprost was straszą oraz szablonowo histeryzują w typowy sposób. Wpuszczają was w myślowy rynsztok. Robią wszystko byście nie mogli pomyśleć o tym że jak nie będzie znanego internetu to będzie zamiast tego coś innego. Nie wiemy jeszcze czy będzie to lepsze czy gorsze, ale zobaczcie trole już wiedzą i was stręczą jak sutenerzy byście już zawczasu bali się zmian. Tak działa system i jego armia sutenerów. Broni status quo i broni utartych schematów.

Portret użytkownika X

nie płacz Admin i nie siej

nie płacz Admin i nie siej globalnej propagandy!
Wychowałem się w czasach, gdy o yutube nikt nie słyszał, a treści kazdy umieszczał na swojej stronie www.
Potem gopher zamienił się w google (projekt CIA), a yutub przejął całkowicie rynek nagrań i zniszczył rynek stron internetowych. Alphabet zaś narzucił wszystkim swoje nieuczciwe praktyki monopolistyczne, ceny, zasady pozyscjonowania za ciężką kasę, itp.

W końcu jest szansa utłuc tego molocha i odzyskać władzę nad stronami www. W końcu będzie sens umieścić nagranie na własnej stronie, a nie w yutubie.

Z wami to zawsze tak jest że najpierw beczycie, że odbiera się wam wolność, a jak sie ją wam zwraca to znowu beczycie
.

Portret użytkownika еuklidеs

Ci sami co płacą za 5 kanałów

Ci sami co płacą za 5 kanałów w TV. Większości wystarczy medialna sraczka, jakieś propagandowe wiadomości, że kogoś zamknęli, a ktoś inny ulepił pomnik Reksia z piasku. Jakiś przaśny żart, jakiś skandal, tępy serial, miszczostwa, "jak oni tańczą" z udziałem medialnych prostytutek i lud jest szczęśliwy, bo zabija ból bezcelowości własnego, żałosnego życia.

Portret użytkownika AdioN

Przypadek węża zżerająego

Przypadek węża zżerająego własny ogon. Te same korporacje bazujące na wykupie i korzystaniu z praw autorskich i bezwzględnym prawnym egzekwowaniu tegoż w celu osiągnięcia zysków z nie swojej przecież pracy nagle się ocknęły?? Że przesadziły? Bo bez wolnej twórczości nie będą miały z czego korzystać! W końcu kim są sami nawet najlepsi prawnicy bez osób na których mogą żerować?? Chyba w końcu nawet najbardziej zatwardziali dycydenci zdali sobie sprawę, że np; choćby takiego Boba Marleja nie sposób stworzyć tylko przy pomocy nawet idealnego zarządzania. Wyrazy współczucia dla gryzących się w tyłek własny. Ciekawe jak to odkręcą Lol

Strony

Skomentuj