Koniec wolności słowa w Internecie! Parlament Europejski przegłosował dyrektywę nakazującą cenzurę zwaną potocznie ACTA2

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj czarny dzień dla wolności słowa. Niestety Parlament Europejski przegłosował dyrektywę o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, zwaną też ACTA2. Kontrowersyjne prawo, które będzie mogło służyć do masowej cenzury Internetu zostało przyjęte stosunkiem głosów 348 do 274 przy 36 wstrzymujących się.

 

Dzisiejsze głosowanie było już ostatnim z serii i oznacza wejście w życie podatku od linków, automatów cenzurujących i innych tego typu totalitarnych pomysłów wymierzonych w wolność Internetu. Oznacza to również wyrok na internetowe memy, tak denerwujące niekiedy władzę. Dyrektywę przegłosowano wraz z kontrowersyjnymi art. 11 i art.13 , które mogą posłużyć do cenzury sieci. Rozpoczyna się zatem czas panowania cenzury prewencyjnej i masowego ograniczania wolności w Internecie.

Zgodnie z przewidywaniami nowe prawo zostało przegłosowane jeszcze w tej kadencji Parlamentu Europejskiego, właściwie dosłownie rzutem na taśmę, ponieważ skład nowego PE jest obecnie trudny do odgadnięcia. Wszyscy polscy posłowie PO zagłosowali za ACTA2. Przeciwko byli posłowie PiS i pozostali polscy posłowie z partii Korwin oraz z KNP.

Głosowanie posłów PO jest wyjątkowo cyniczne, bo jeszcze cztery dni temu przekonywali, że są przeciwko ACTA2! Wygląda na to, że jakiś możny protektor po prostu im nakazał tak głosować. Pokazuje nam to jak ważne było wprowadzenie tego prawa dla realizacji planów ludzi, którzy przejęli Unię Europejską. Chodzi im niewątpliwie o chwycenie za twarz internetowego społeczeństwa.

 

Z tego powodu przeforsowano dyrektywę, która nałoży na wydawców obowiązek cenzurowania Internautów pod rygorem kar a może nawet więzienia. Jest to wyjątkowo perfidny sposób wprowadzenia cenzury poprzez zastraszenie wydawców. Niewątpliwie dostosowanie się do tych rygorystycznych przepisów będzie łatwiejsze dla wielkich internetowych monopolistów, którzy dzięki tym przepisom zyskają jeszcze więcej rynku.

Nie wiadomo kiedy prawo to stanie się obowiązujące w Polsce. Nasz kraj otrzyma jakiś czas na wprowadzenie odpowiednich przepisów. Wydaje się mało prawdopodobne, aby udało się to uczynić jeszcze przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, a cenzura Internetu bardzo przydałaby się obecnym władcom UE aby zachować swoją pozycję. Można podejrzewać, że PiS, mimo, że był przeciwko ACTA 2, ze zbolałą miną postara się to przepchnąć do jesiennych wyborów, aby nieco ograniczyć wpływ Internetu na ich wynik.

 

Zaczynają się mroczne czasy i wkrótce możemy zazdrościć Brytyjczykom, że okazali swą mądrość wychodząc z Unii Europejskiej, która już nie przypomina tej wspólnoty politycznej, do którego Polska wstępowała w 2004 roku. Zmieniło się dosłownie wszystko. Kontynent został celowo zalany milionami nielegalnych imigrantów, mnożone są kolejne faszystowskie lub idiotyczne przepisy, a teraz jeszcze dochodzi do tego żądanie cenzury Internetu przez samych wydawców treści! Znaleźliśmy się właśnie w totalitaryzmie tylko jeszcze nie wszyscy są łaskawi to zauważyć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mj

do - &

do - &
a kto ma o tym pisac jak tylko 4 kraje sie sprzeciwiły ty tepy capie
a poza tym z jakich zródel informacji korzystasz baranie , oficjalnych ? rzadowych ?
w pierdolonej uni , masmedia kreuja rzeczywistosc , a nie informuja 
wiec nie pierdol tu na forum ze to dziwny news
chcesz prawdziwe zródła informacji ? Poproś - odpisze ci

Portret użytkownika &

Nie zauważyliście, że ten

Nie zauważyliście, że ten news jakiś dziwny? Nigdzie za granicą o nim nie piszą tylko na pols-kich wymyślnych stronkach.

Ja pierdole co za zjeby z google, 3 obrazkowe sraptchy mi już dali :/

Dowiedziono, iż robot sobie radzi z tym lepiej niż człowiek.

Portret użytkownika hyh

Nareszcie matrixy sie

Nareszcie matrixy sie powiesza nie bedzie poj,,, memow oraz kopowiania linkow w stylu szukaj bo mi sie nie chce strescic co jest zawarte w linku  JEBAC WAS ACTA 2 to szansa ze MATRIXY pojda na WOJNE.

Darknet mam nadzieje zabezpieczy sie przed splywem idiotow do podziemia i skieruje 90 proc IDIOTOW od razu na sluzby...

Bo jesli DARKNET przejma te debile z Internetu to trzeba bedzie budowac HEAVEN-NET...

Portret użytkownika Katarzynak

Bez przesady. Dyrektywa PE

Bez przesady. Dyrektywa PE zaboli firmy typu Google czy Facebook, ale raczej nie nas, zwykłych użytkowników internetu. Tu nie chodzi o cenzurę, tylko żeby twórcy dostali np od Google parę złotych za to, że publikuje ich treści.Google od tego nie zbiednieje. Nie dajmy się zwariować Smile

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Jack Ravenno

A to również po to aby goje

A to również po to aby goje się nie zorientowały gdzie się pieniądze podziały.

A na koniec będzie znamie na prawą rękę albo na czoło. MA BYĆ WIDOCZNE! To nie będzie tylko jakiś podskórny chip. Wszyscy będą widzieć kto jest kim i czy w ogóle jest.

Trzeba olać ten śmietnik. Trzeba będzie znowu tworzyć zamknięte obszary w sieci. Takie podziemie ale nie jakąś wersję DARKNET bo to zło sakramenckie.

Strony

Skomentuj