Musk postanowił usunąć banowanie na Twitterze. Apple i Google grożą usunięciem aplikacji ze swoich platform

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Elon Musk zapowiedział, że funkcja blokowania użytkowników w zwykłej formie może zniknąć z sieci społecznościowej X (dawniej Twitter). Może to naruszać warunki określone przez Apple App Store i Google Play dla aplikacji z treściami tworzonymi przez użytkowników.

 

Blokowanie to narzędzie, które pozwala jednemu użytkownikowi X całkowicie odizolować się od innych, tj. uniemożliwić w jakiś sposób kontaktowanie się z nimi, przeglądanie treści lub subskrypcję. Środki te pozwalają uniknąć poważnych problemów, które czasami występują na platformach internetowych, takich jak nękanie i innych nadużyć. Zablokowany użytkownik traci możliwość przeglądania list subskrypcji i subskrybentów, a także polubień tego, który go zablokował. Zablokowanego użytkownika nie można oznaczyć na zdjęciu ani wysłać mu prywatnej wiadomości.

 

Wszystkie te cechy w X mogą zniknąć, jeśli z inicjatywy Elona Muska przestanie działać tradycyjne blokowanie.

 

„Blokada zostanie usunięta jako„ funkcja”, z wyjątkiem prywatnych wiadomości”, napisał miliarder w sieci społecznościowej i dodał: „To nie ma sensu”. Ta decyzja może mieć poważne implikacje dla App X w Apple App Store i Google Play.

 

Zasady App Store dotyczące aplikacji z treściami generowanymi przez użytkowników wymagają „możliwości blokowania agresywnych użytkowników w serwisie”, „metody filtrowania nieodpowiednich materiałów przed publikowaniem w aplikacji” oraz „mechanizmu zgłaszania obraźliwych treści i reagowania na problemy w odpowiednim czasie”. Podobne zasady dotyczą Google Play. Platforma wymaga, aby aplikacje miały „wewnętrzny system blokowania treści generowanych przez użytkowników”.

 

Warto zauważyć, że społeczność ekspertów X interweniowała w rozumowaniu Muska i wskazała, że jego inicjatywa może stanowić naruszenie regulaminu w sklepach z aplikacjami. Jakiś czas później biznesmen zapowiedział, że wraz z funkcją blokowania prywatnych wiadomości platforma będzie oferować możliwość „wyciszenia” kontrowersyjnych użytkowników. Oznacza to, że zachowają oni dostęp do profili i innych danych tych, którzy ich „wyciszają”, ale te wiadomości nie będą już widoczne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

.............................

..................................................................................... tylko pełna cyfryzacja w systemie 01 jest w stanie poderwać ludzi , którzy zostaną w tym zamknięci i w kurwieni , że za jednym klikiem zamknie się ten prymitywny system 01 - bo prostszego systemu jak 01 rozbudowny do granic możiwości i napięty jak baranie jaja nie ma. Są inne o wiele wydajniejsze przy minimalnym zużyciu energi a potężnej mocy obliczeniowej. SI 01owa to prymitywna wydmuszka zużywająca w ch..j energii bez przyszłości. Kfantówfka oparta na 01ówce to też prymityw.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika syriues

Przygotowania do cenzury

Przygotowania do cenzury trwają.mega dyktatura antychrysta. Przyleca pewnie statkiem ufo i nie bedzie gdzie sie douczyc na ich temat,b9 wszystko będzie takie ladne i fajne ze wszyscy w to uwierzyć beda mogli.

Winszuje im ,ze tak zaciekle dążą do celu,ze maja duzo wiary w to co robią. Jednak w zlym kierunku ida I zostana straceni.

A my nawet sie nie staramy,tak na serio to my jesteśmy bogatsi od nich gdy sie sie zjednoczymy,ale widocznie cos sie musi stać, bo niektórzy maja oczy zarośnięte a serca miekkie jak sraczka.Czas apokalipsy nie jest ładny 

Skomentuj