Rosyjscy naukowcy kopali Bitcoiny na superkomputerze w ośrodku nuklearnym

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Utrzymujący się na bardzo wysokim poziomie kurs Bitcoina wywołał manię kopania kryptowalut. Niektórzy wykorzystują w tym celu cudze komputery i bez wiedzy jego właściciela "kradną" moc obliczeniową, aby kopać walutę kryptograficzną. Jeszcze inni włamują się do superkomputerów z nadzieją na szybkie wzbogacenie się. Taki przypadek miał miejsce w Rosji.

 

Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała kilku naukowców, którzy pracowali w ściśle tajnym zakładzie produkcji głowic jądrowych. Obiekt znajduje się w mieście Sarow w obwodzie niżnonowogrodzkim, 370 km na wschód od Moskwy.

 

Kilku uczonych podłączyło potężny superkomputer do internetu z zamiarem kopania kryptowaluty Bitcoin. Maszyna ta posiada moc obliczeniową 1 petaflopsa i w 2011 roku została dostarczona na teren tego zamkniętego miasta. Służby zostały zaalarmowane podejrzaną aktywnością i zatrzymały naukowców. Przeciwko nim wszczęto postępowanie karne.

W ostatnim czasie w Rosji dochodziło już do podobnych przypadków, w których wykorzystywano sprzęt w zakładach przemysłowych do kopania Bitcoinów. W styczniu lokalne media pisały o biznesmenie, który wykupił dwie małe elektrownie i zamierzał wykorzystać je do kopania kryptowaluty.

 

Jako ciekawostkę warto dodać, że w Sarow jeszcze za czasów ZSRR powstała pierwsza radziecka bomba nuklearna. Miasto to jest całkowicie ogrodzone oraz silnie strzeżone i nie było nawet zaznaczone na dawnych sowieckich mapach. Nawet dziś, Rosjanie potrzebują specjalnych pozwoleń, aby odwiedzić miasto.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Do drenowania światowych

Do drenowania światowych rynków z pieniądza kryptowaluty są świetnym narzędziem. Generujesz algorytm, który sprzedajesz za euro, czy dolary... kupiec ma algorytm, a ty jego pieniądze... tylko przydała by się jakaś elektrownia i komputery o dużej mocy obliczeniowej... czysty zysk, a jak przeliczałem po łebkach z 4 MW w przeciągu roku można wygenerować kryptowaluty za miliard PLN. Dla takiej elektrowni węglowej biznes życia, było by na modernizację, nowe bloki energetyczne, opłaty za produkcję CO2... tylko korzystać, dopóki rynek nie padnie hehehe.

Portret użytkownika Arya

A pieniądz fiducjarny który

A pieniądz fiducjarny który jest kreowany poprzez dług jest lepszy? Wiesz czym jest pieniądz fiducjarny? Jest obietnicą, że coś za niego kupisz. I dopóki możesz za niego kupić to jest ok, ale jak nie będzie mozna za niego nic kupić, to nagle wiele osób dojdzie do wniosku, że zostali oszukani. Druga sprawa to jaką kontrolę masz nad pieniędzmi trzymanymi na koncie bankowym? To nie są twoje pieniądze tylko banku i bank ma prawo zrobić z nimi co tylko zechce. Nie wierzysz? To przypomnij sobie co kilka lat temu wydarzyło się na Cyprze. Kryptowaluty natomiast mają tą przewagę, że jak je masz na jakimś portfelu, do którego tylko ty masz klucz prywatny, to nikt ci ich nie zabierze, bo nie znając tego klucza po prostu nie ma takiej mozliwości. I nie twierdzę, że kryptowaluty są lepsze, one po prostu są inne. Kolejna sprawa jest taka, że system rezerwy cząstkowej w końcu upadnie. A jak upadnie, to zostanie zastąpiony przez kryptowaluty. Banki tworzą swoje własne kryptowaluty-jako przykład krypto o nazwie Ripple. 

I jeszcze jedno. Wenezuela jako pierwszy kraj na świecie wprowadziła narodową kryptowalutę. Tłumaczą to tym, że nie są w stanie spłacać swojego zadłużenia. Ta krypto niby ma mieć pokrycie w ropie (nie wiem dokładnie na jakich zasadach sie to odbywa), ale prawdopodobnie jest to testowanie w jaki sposób społeczeństwo zareaguje na wprowadzenie kryptowalut zamiast pieniadza fiducjarnego. Wyciągnięte zostaną wnioski i krypto zastąpi znany nam pieniądz na całym świecie.

 

A co do wyłączenia prądu, to gdyby sie tak stało, to w ciągu dwóch tygodni ludzie zostaliby kanibalami, bo społeczeństwu prąd jest potrzebny do funkcjonowania, po prostu bez prądu nie będzie świata w obecnej postaci.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Skwar

Dlatego od tego roku nie

Dlatego od tego roku nie trzymam pieniędzy na koncie i nie mam zamiaru.Mam jedno konto w żydobanku które będzie od tej pory puste już na zawsze,a skarpeta obok mnie.Co ci z pieniądza opartego na wierze?Nie mając gotówki nie zrobisz nic.Mając milion na koncie nie zrobisz nic.Już teraz ludzie są tak zniewoleni elektroniką,że wystarczy wyłączyć prąd na dłużej i zaczną się naparzać.Jednym z planów NWO jest wyłączenie prądu.Spróbuj odnaleźć się w tej sytuacji.Kiedyś nie było pieniądza i też było dobrze.

Portret użytkownika Magda-Lena

Alvaro31185                  

Alvaro31185                                                                                               Raz na inny temat: Zmien Alvaro prosze swojego avatara, chyba ze lubujesz sie w znecaniu nad zwierzetami i innymi slabszymi od ciebie stworzeniami jak np.dziecmi, staruszkami, inwalidami itd. Sadzac po twoich komentarzach, mysle ze tak jednak nie jest.

pozdrawiam

l

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj