Zaskakujące słowa Marka Zuckerberga - Facebook ma zyskać własną kryptowalutę?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Mark Zuckerberg, twórca serwisu społecznościowego Facebook, lubi publikować na swoim własnym profilu plany na temat przyszłych działań. Niedawno amerykański przedsiębiorca opublikował post, który może świadczyć o tym, że dla Facebooka powstanie specjalna kryptowaluta.

 

Założyciel Facebooka ubolewa nad obecnymi celami, do których wykorzystuje się nową technologię. Mowa oczywiście o działaniach dużych korporacji oraz rządów, które krótko mówiąc szpiegują szarych obywateli. Zuckerberg sądzi za to, że kryptowaluta oraz szyfrowanie mogą być potencjalnymi narzędziami, które dadzą ludziom szansę na odzyskanie wolności w Sieci.

Póki co rzecznik prasowy Facebooka milczy na temat pytań o kryptowaluty. Nie oznacza to jednak, że nie ma takiej możliwości, aby w przyszłości powstała kryptowaluta powiązana z portalem. Facebook jest dość dobrze obeznany z blockchainem i kryptowalutami – w grudniu ubiegłego roku firma wprowadziła opcję płatności peer-to-peer do jej aplikacji WhatsApp na rynku indyjskim.

Facebook ma ponad 2 mld aktywnych użytkowników, którzy mogą mieć ogromny wpływ na rynek kryptowalut. Mimo to wielu ekspertów jest zdania, że nie można jeszcze być pewnym sensu wypowiedzi Zuckerberga, który być może chce jedynie zademonstrować użytkownikom portalu oraz wpływowym inwestorom, że nie pozostaje w tyle z nowymi technologiami.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika unfaner

jestescie po prostu zazdrosni

jestescie po prostu zazdrosni bo nie skorzystaliscie, jak wylacza prad to i ty zostaniesz z karta kredytowa do rozdzielania kresek by utopic w wodce smutek. Kasa juz dawno temu stracila swoja wartosc jak zlote i srebrne monety wam zamienili na kawalki papieru ktorym bedzie mogl sobie podetrzec nos po lamencie ze twoja waluta jest nic nie warta.

Portret użytkownika Bulldog

powinien wejść w kypto jak

powinien wejść w kypto jak dzik w szyszki. No chyba że chce podzielić losy Nokii, czy bardziej pokrewne w branży na przykładzie naszej kochanej Polski: gadu gadu i nk.pl.  na blockchain powstają projekty jak grzyby po deszczu - tylko patrzeć jak facebookowi wykluje się konkurent - totalnie bez cenzury ( jak facebook na samym, samym początku). 

Portret użytkownika Arya

Konkurencja już jest np.

Konkurencja już jest np. Steemit czy Futurenet. Na razie nie zagrażają pozycji FB, ale oba te serwisy już mają swoje krypto i rozwijają się na tyle szybko, że jeśli fejs nie zareaguje, to fakktycznie może po nim za jakis czas zostać tylko historia.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Has$

Jooo...a jak bedziesz miał

Jooo...a jak bedziesz miał prawicowe myślozbrodnie w głowie to Ci konto zablokują albo zlikwidują. Np; będziesz chciał wpłacić kasę na kosciół katolicki albo Marsz Niepodległosci, a tu chu... wielki bąbelki Smile

Portret użytkownika swiergot

Najpierw poczytaj o

Najpierw poczytaj o kryptowalutach a potem sie wypowiadaj, krypto to jest przyszlosc i jest mnostwo rozwojowych projektow opartych na kryptopawlutach juz praktycznie z kazdej dziedziny zaczynajac od medycyny po sztuczna inteligencje. A i duzo da sie zarobic nawet bedac laikiem.

P.S Bitcoin to juz przezytek ale bedzie wart niedlugo ogrom pieniedzy.

Portret użytkownika pilippek

to że niektórzy próbują

to że niektórzy próbują zarazić resztę swoją wizją aby dawali im korzyści to nie znaczy ze wszyscy temu przyklasną.

dojdzie do sytuacji w ktorej zostaną sami bitcoinowcy w swoim otoczeniu. 

krypto to nie jest przyszłość a doprowadzi ludzi do fali samobójstw Biggrin

wygranymi będą ci ktorzy zdążą to spieniężyć zanim wszyscy juz zapomną o kryptowalutach 

Strony

Skomentuj