Czy kryptowaluty to przyszłość systemu finansowego czy tylko chwilowa moda?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Kryptowaluty - czy są przyszłością systemu finansowego czy tylko bańką? To pytanie budzi wiele kontrowersji i podzielenie opinii. Niektórzy eksperci uważają, że to tylko chwilowa moda, która niebawem zniknie, podczas gdy inni widzą w nich potencjał rewolucji finansowej.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin czy Ethereum, są cyfrowymi walutami, które działają w oparciu o technologię blockchain. Nie są kontrolowane przez rządy ani banki, co daje użytkownikom większą niezależność i anonimowość. Służą do dokonywania płatności online, wymiany na tradycyjne waluty i stanowią podstawę dla nowych modeli biznesowych opartych na blockchain.

 

Ci, którzy podważają przyszłość kryptowalut, zwracają uwagę na ich wysoką niestabilność cenową. Ceny kryptowalut mogą drastycznie się zmieniać w ciągu jednego dnia, co powoduje niepewność i ryzyko dla inwestorów. Ponadto, niektórzy używają kryptowalut głównie do spekulacji, a nie do rzeczywistych transakcji, co może wzmocnić wrażenie, że to jedynie bańka.

 

Z drugiej strony, zwolennicy kryptowalut widzą w nich potencjał do przekształcenia systemu finansowego. Uważają, że kryptowaluty umożliwiają szybkie i bezpieczne transakcje na całym świecie, eliminując potrzebę pośredników i obniżając koszty transakcyjne. Ponadto, technologia blockchain, na której opierają się kryptowaluty, ma potencjał do zastosowania w wielu innych dziedzinach, takich jak dostawy, zarządzanie danymi czy systemy głosowania.

 

Nie można przewidzieć, co przyniesie przyszłość dla kryptowalut. Jednak już teraz widać ich wpływ na system finansowy. Coraz więcej firm akceptuje płatności w kryptowalutach, a niektóre kraje wprowadzają regulacje dotyczące ich użytkowania. W miarę upływu czasu poznamy prawdziwy potencjał kryptowalut i ich miejsce w przyszłym systemie finansowym.

 

Kryptowaluty to temat dyskusji i analizy. Oczywiście, istnieje ryzyko bańki spekulacyjnej, ale również ogromny potencjał innowacyjny. Dlatego ważne jest monitorowanie i zrozumienie tej przestrzeni, aby podejmować świadome decyzje finansowe w kontekście kryptowalut.

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika eh5637845tgfhthe

kryptowaluty nie mają żadnej

kryptowaluty nie mają żadnej wartości, to jak oderwanie wartości od zapisu księgowego i posługiwanie sie tylko tym zapisem. Ale to pokazuje ile zarabiaja rzady na walutach i jaki to prosty biznes.

krypto nie sa anonimowe (masz cały spis kto komu i ile) i nie są niezależne. jedyna dzis waluta jaka istnieje to wojsko i dobra obywateli (pod to bierzemy kredyty, pod to panstwo bierze obligi). ludzie zwykli pomysleli skoro rzad morze to my też zacznijmy nabierac ludzi i nabieraja. 

kiedy możesz kupic 5 samochód i 7 kapelusz? kiedy masz kase i nie wiesz co z nia zrobic. kiedy bedzie kryzys nikt nie bedzie o tym pamietac. to jak zyski ze swiata obrazow i sztuki. osiagane ogromne zyski są tylko w czasie prosperity

Portret użytkownika SurvivorMan

Krypto już raczej nie

Krypto już raczej nie wybiegną poza to czym są... Pozostaną jedynie aktywami którymi się handluje i na których zarabia garstka, a traci reszta...
Natomiast co w przyszłości?
Wszystko wskazuje na to, że CBDC - waluta cyfrowa z datą ważności... Na razie pod różnymi nazwami w różnych krajach, ale docelowo JEDNA DLA WSZYSTKICH, bo taki jest zapewne cel...
Prace nad nią trwają równolegle we wszystkich krajach świata, których gospodarki cokolwiek znaczą i w których obraca się 90 procentami całego światowego majątku...
Tutaj link do mapy świata która pokazuje postępy we wdrażaniu CBDC.
https://cbdctracker.org/

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika wiktor wektor

Ale chyba nie jesteś

Ale chyba nie jesteś zwolennikiem tego "wynalazku" co ? No bo co to za korzyść z pieniądza, który musisz wydać w określonym czasie albo przepadnie.. ? To zwykłe oszustwo mające na celu ODEBRANIE ludziom możliwości gromadzenia środków na później - czyli zwyczajowe "oszczędzanie" - by musieli zapierniczać na okrągło i wciąż wydawać czyli konsumować to co ktoś inny wytworzył.. kołowrotek nieustającej konsumpcji. Materialnym odpowiednikiem "waluty z datą ważności" jest postarzanie produktów, które muszą się zepsuć a Ty musisz kupić nowe... podoba Ci się to ? Co wypracowałeś i zarobiłeś to powinno być Twoje na wieki wieków i NIKT nie ma prawa decydować o utracie ważności pieniądza... NIKT. 

Portret użytkownika eㅤuklides

Kruszec do codziennych

Kruszec do codziennych rozliczeń? Srebro czy złoto można banalnie sfałszować, tak, że nawet ekpert nie będzie w stanie zweryfikować czy kllient zapłacił metalem szlachetnym. Przy krypto oprogramowanie dba o to żeby transakcja przebiegła właściwie. Wystarczy minimum ostrożności i nawet laik ustrzeże się przed oszustwem.

Portret użytkownika eㅤuklides

Ty dzbanku jak coś powiesz to

Ty dzbanku jak coś powiesz to mi zawsze ręce opadają... Oczyma wyobraźni widzę cię w sklepie jak sprawdzasz poziom cieczy po otrzymaniu reszty. Problem w tym, że to twoje "zabezpieczenie" można współcześnie banalnie obejść stosując materiały o niemal identycznej objętości i gęstości co złoto.

Portret użytkownika Hannto

Moment kiedy kryptowaluty

Moment kiedy kryptowaluty staną się przyszłością systemu finansowego to jednocześnie moment w którym rządy uzyskają nad nimi kontrole. Jednymi słowy tak długo jak kryptowaluty są niezależne to istnienie ich w systemie finansowym może mieć rolę jedynie jako wspomagacz. W końcu nikt nie jest na tyle głupi żeby wprowadzić do normalnego obrotu coś nad czym nie ma kontroli. Tyle że jeśli rządy uzyskają taką kontrolę to wartość kryptowalut poleci na łeb bo wszystkie transakcje zostaną opodatkowane (obecnie jeśli tego nie zgłosisz lub transakcja nie jest jawna to cała kasa należy do ciebie) podobnie zresztą jak koparki. Warto uświadomić sobie tą prostą prawde. 

Portret użytkownika ​​euklides

ZnZ to wirtualna gazeta,

ZnZ to wirtualna gazeta, kupcie sobie papierową Wyborczą, bo przecież to co wirtualne nie ma żadnej wartości, więc co wy tu robicie....? "Chwilowa moda" ma już prawie 15 lat. Co roku wieszczono upadek kryptowalut, ale upadną nie kryptowaluty, a państwa i finansjera - stara pato-elita, która idzie do piachu. Nastąpi zmiana elit, bo taki jest normalny cykl rzeczy. Bogactwo rozleniwia, elity z czasem degenerują się, bo nie mają bodźca do pracy nad sobą.

Kryptowaluty są czyste, to uczciwy pieniądz, gdzie każdy traktowany jest na równych zasadach. Każdy może kryptowaluty kopać, każdy może wybrać dowolną kryptowalutę, która mu się podoba lub stworzyć własną. W przypadku kryptowalut klasycznych takich jak BTC, wiadomo z góry jaka będzie całkowita ilość pieniądza w obiegu. Nikt nie ma prawa darmowego dodruku ala Glapa, Morawiecki i banksterzy. Jak ktoś lubi być robiony w ch..a przez banksterkę, lubi być niewolnikiem Szwaba to może pozostać przy banksterce, bo dla masochistów i debili też musi znaleźć się miejsce na świecie... Wszyscy będą w ten sposób szczęśliwi, może poza zazdrośnikami, którzy chcieliby z każdego zrobić debila takiego samego jak on.

Portret użytkownika Friderik

masochistów

masochistów

Co ty z tym masochizmem.

Marzenia o gwałcie nie dają Ci spokoju?

debili, debili debili

 Słaby słownik, ale jaki człowiek, taki słowa.

Mały duperel socjopata z jakiejś polski myśli, że zawojował świat, a może być tak, że nie będzie ani was, ani tej waszej ubóstwionej mamony, no nie?

 

Portret użytkownika eㅤuklides

Co ty z tym masochizmem.

Co ty z tym masochizmem.

Marzenia o gwałcie nie dają Ci spokoju?

Już to przecież wyjaśniałem... Zdegenerowani niewolnicy czują seksualną satysfakcję z tego, że mają nad sobą but i że są ruchani w dupsko przez układy władzy i finansjery. Nie są w stanie funkcjonować poza relacją Pan-niewolnik. Inaczej tego zjawiska wyjaśnić nie można.

Słaby słownik, ale jaki człowiek, taki słowa

Racja, dlatego z całego mojego posta zrozumiałeś jedynie "debili, debili, debili" debilu.

Mały duperel socjopata z jakiejś polski myśli, że zawojował świat, a może być tak, że nie będzie ani was, ani tej waszej ubóstwionej mamony, no nie?

Uczyń ze swojej słabości tarczę, a może uda ci się odwrócić kota ogonem.... Nic nie rozumiesz, gdyż jesteś zwykłym debilem, a socjopatów to sobie wybierasz co 4-5 lat żeby zaspokoić masochistyczne rządze.

Strony

Skomentuj