Korea Południowa zakazuje sprzedaży wszystkich kryptowalut

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Korea Południowa zakazała ICO (Initial Coin Offering) czyli ofert crowdfundingowych opartych na blockchainie. Za ich pomocą wiele firm rozpoczyna swoją kryptoaktywność. Zgodnie z zapowiedzią koreańskich urzędników, każdy kto złamie powstałe prawo będzie musiał stawić czoła „surowym karom”.

 

Jak informuje Reuters zakaz nastąpił po tym, jak Komisja ds. Usług Finansowych (FSC) w Seulu zdecydowała ostatecznie, że ICO musi być poddane ścisłej kontroli, zanim zostanie powszechnie zaakceptowane.

 

Obawy FSC nie są całkowicie bezzasadne. Kryptowaluty zostały wykorzystane w tym roku w wielu oszustwach typu phishing (przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucje, w celu wyłudzenia informacji takich jak dane logowania do bankowości elektronicznej, szczegóły karty kredytowej) i innych cyberprzestępstwach. 

Przed Koreą Południową podobną decyzję podjęły w tym miesiącu Chiny, chociaż koreański zakaz ma charakter bardziej przejściowy. Póki co USA oraz Kanada wydały ostrzeżenia dotyczące ICO, jednak nie zakazały tej praktyki.

 

Po wprowadzeniu zakazu, Bitcoin i Ethereum doświadczyły niewielkiego spadku – 5,7% w przypadku Ethereum i 3,5% w przypadku Bitcoina – jednak straty zostały błyskawicznie nadrobione. Póki co Korea Południowa zamierza przyglądać się rynkowi kryptowalut i pracować nad współgrającymi z nim regulacjami prawnymi.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Niklot

Mogłem zainwestować niewiele

Mogłem zainwestować niewiele ponad rok temu, ok. 20-30 koła PLN w bitcoina, kiedy chodził po jakieś ok. 3 koła (coś w tych granicach). Ale się pietrałem, bo jestem zielony no i się nie chciałem wypstrykać z rezerwowej kasy. Teraz bitcoin chodzi po ok. 15 koła. :(  Echhh...

Portret użytkownika Tojatom

Do autora ! ICO to nie

Do autora ! ICO to nie wszystkie kryptowaluty, w super uproszczeniu są to tokeny startup'w, za które się płaci kryptowaluta i tyle ma to z nią wspólnego , i w sumie dobrze że zakazali bo 90 procent to wałki lub w najlepszym założeniu marzenia założycieli ;)) 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Może i te krypto-waluty mają

Może i te krypto-waluty mają sens w sztucznym świecie... Jadnak należy pamiętać o tym :

''' Bez ćwiczenia wnętrza, płaszczyzna zewnętrzna ulega szybkiej destrukcji. '''

Wystarczy, że ziemia dostanie sraczki z jakiegoś superwulkanu i braknie PRUNDU na podtrzymanie tego fikcyjnego sztucznego świata. To dopiero będą ludzkie dramaty, jak prąd będzie tylko do ogrzewania, a zabraknie go do podtrzymania serwerowni z bitcoinami. Co wtedy? Wirtualność powróci na swoje miejsce czyli w niebyt.

Portret użytkownika Ractaros96

Akurat pomimo bycia wielkim

Akurat pomimo bycia wielkim zwolennikiem Bitcoina, zgadzam się na zakaz ICO. Więcej oszustów na tym korzysta niż uczciwych ludzi. "Kredyt" w kryptowalutach na swoje przedsięwzięcia można zdobyć inaczej. Jest np. taka strona BTCPOP, która się kreuje na bank kryptowalutowy, gdzie można normalnie pożyczać Bitcoiny i to działa w obie strony. Ci którzy mają nadmiar Bitcoina mogą sobie dorobić na jego pożyczaniu innym, a Ci którym potrzeba kasy mogą wziąć pożyczkę. Różnica między tą stroną, a zwykłym bankiem jest taka, że tutaj każdy może "uprawiać lichwę", natomiast bank jest tylko pośrednikiem, a nie źródłem kapitału.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Strony

Skomentuj