Bitcoin zużywa więcej energii elektrycznej niż cała Argentyna

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali narzędzie analityczne do obliczania rzeczywistego zużycia energii przez kryptowalutę Bitcoin. Na podstawie tego modelu, badacze odkryli, że Bitcoin każdego roku pochłania więcej energii elektrycznej niż cała Argentyna.

 

Bitcoin to najpopularniejsza na świecie kryptowaluta, która powstaje w procesie wydobycia. Polega on na wykorzystaniu wystarczająco mocnych komputerów do weryfikacji transakcji Bitcoin, po czym użytkownik otrzymuje Bitcoiny. Kopanie Bitcoinów zużywa jednak duże ilości energii elektrycznej.

 

Brytyjscy naukowcy wykorzystali swoje narzędzie, aby obliczyć aktywność i porównać lokalizacje użytkowników. W ten sposób powstała mapa cieplna zużycia energii przez wszystkich użytkowników i udało się oszacować globalne zużycie energii w wyniku kopania Bitcoinów.

Jak ustalono, kopanie tej kryptowaluty zużywa 121,36 terawatogodzin (TWh) rocznie. To więcej niż cała Argentyna (121 TWh), Holandia (108,8 TWh) i Zjednoczone Emiraty Arabskie (113,20 TWh), a pod względem zużycia energii elektrycznej powoli zbliża się do Norwegii (122,20 Twh). Powyższe obliczenia dotyczą tylko Bitcoina, zatem rzeczywiste zużycie energii przez wszystkie kryptowalutu jest jeszze wyższe.

 

Gdyby Bitcoin był państwem, zająłby 30 miejsce na świecie – aktualnie zużywa niemal 0,5% światowej produkcji energii. Bitcoin bije właśnie kolejne rekordy – jego jednego Bitcoina wynosi ponad 48 tysięcy dolarów, czyli około 180 tysięcy złotych.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Współcześnie naukowcy to

Współcześnie naukowcy to niestety umysłowe ameby, do tego zawistne. Bitcoin jest kopany tam gdzie cena energii elektrycznej jest niska, więc Europce czy innym dziurom to nie grozi. Cena energii elektrycznej jest niska wtedy kiedy są nadwyżki mocy i cała para i tak poszła by w gwizdek. Wreszcie parcie na tanie źródła energii ze strony Bitcoina doprowadzi w końcu do rewolucji energetycznej, a z drugiej strony kwestią czasu jest efektywne wykorzystanie kryptowalutowych obliczeń.

Portret użytkownika emel

PiotrSSS wrote: Te obliczenia

PiotrSSS wrote:
Te obliczenia, to  ... tak naprawdę nikt nie wie i nie rozumie co to i jak to

PiotrSSS wrote:
jakiej natury to nigdy się nie dowiemy, ale wszystko wskazuję na coś poufnego/tajnego/niemoralnego

Totalna bzura. Na jakiej podstawie twierdzisz, że nigdy się nie dowiemy, jakie obliczenia są wykonywane?

Z łatwością możesz znaleźć w Internecie informacje o tym jakie to są obliczenia i po co. W oparciu o tę wiedzę możesz napisać własny program komputerowy, który będzie te obliczenia wykonywał i w ten sposób kopał bitcoiny. Będziesz wtedy widział, że to nie jest żadne łamanie zabezpieczeń na zlecenie czegoś lub kogoś "poufnego/tajnego/niemoralnego".

PiotrSSS wrote:
Moja teza: Wielkie koncerny, prywatni bogaci i Rządy kupują u kogoś (...) "usługę" by tamten wykonał ogromne *obliczenia matematyczne na (cudzych) komputerach z aplikacją do mining'u bitcoina.

Teza ciekawa, ale niezgodna z rzeczywistością. Jeszcze raz: poszukaj sobie informacji na czym polega to "kopanie". Aplkiację możesz sobie sam napisać. Nie musisz używać jakiejś proponowanej, jeśli nie chcesz lub nie wiesz, jakie dokładnie obliczenia wykonuje.

Portret użytkownika axell69

Tak drogi autorze tego arta 

Tak drogi autorze tego arta 

 

Miliardy złotych co miesiąc , które ściągają z naszych kont na których znajdują się te marne grosze z zarobków naszych . Gdyby policzyć ile kosztuje utrzymanie banków w Europie do zdaje się że cztery Argentyny można by było zasilić ale pod warunkiem że w tym kraju przestaną funkcjonować te pijawki bankowe

 

Górnicy kopiący Bitcoina: posiedli odpowiednią wiedzę do tego by to robić , zakupili sprzęt obliczeniowy, płacą rachunki za zużyty prąd oraz w tym podatki . Użytkownicy BTC płacą podatki gdy przelewają ,po wymianie na FIAT , na konto.

 

Zwrócił bym uwagę na to ile energii i kasy zużywają banki i placówki bankowe , których jest od za***nia , dosłownie są one wszędzie od najmniejszego miasta do stolicy , tu jest link do wglądu

https://prnews.pl/raport-prnews-pl-liczba-placowek-bankowych-iii-kw-2020-455192

 

Niech każdy pomyśli ile z naszej kasy idzie na :

- zakup takiej nieruchomości lub dzierżawę a następnie na podatek od gruntu , podatek od nieruchomości etc.

  • utrzymanie takiego banku czyli ogrzewania , woda -ścieki , wywóz śmieci ,zasilanie energetyczne , utrzymanie serwerów
  • ochrona całodobowa z monitoringiem
  • pensje dyrektorów , kierowników pracowników
  • premie!!!
  • usprawnienia , nowe oprogramowania , remonty , wymiany skarbców komputerów , drukarek etc.
  • resztę dopiszcie sobie sami

Więc gdzie ta ekologia wyliczana przez kolejnych debili ??

 

 

Portret użytkownika drako_tr

"Górnicy kopiący Bitcoina..."

"Górnicy kopiący Bitcoina..."

hahaha, górnicy powiadasz Biggrin

Ależ macie ciężką i niebezpieczną pracę, aż strach pomyśleć, że możecie to wszystko w jednej chwili stracić...no nic, szacun za odwagę Biggrin ja bym się bał inwestować moje marne grosze z zarobków moich Lol wiedząc, że mogą nagle zniknąć...

W 2020 roku zamknięte zostało już 75 giełd ... kryptowalut

"Pod koniec września, giełda kryptowalut KuCoin padła ofiarą hakerów, którzy opróżnili gorące portfele platformy. Adres Ethereum, na który zostały przelane skradzione środki, zawiera obecnie 4 mln dolarów w ETH i 152 mln w innych tokenach ERC-20. Napastnikom udało się też ukraść Bitcoiny (BTC)..."

 

Portret użytkownika drako_tr

Nie dostrzegasz jednego

Nie dostrzegasz jednego bardzo istotnego elementu Euklidesie:

...pasożyd bankster wysysa z gotówki swojego żywiciela tak, żeby ten nie zdechł

...pasożyd bit-żyd, rabuje natychmiast i wszystko...i wirtualną bit-kopę i Twoje zainwestowane w nią pieniążki Smile w zeszłym roku zrobił to 75 razy...a Ty mnie nazywasz ignorantem...hmmm Biggrin

Portret użytkownika ​euklides

To, że 75 giełd zostało

To, że 75 giełd zostało zamkniętych to nie znaczy, że środki zniknęły. Czytaj ze zrozumieniem. U nas też dzięki szydowskiemu KNFowi działalność zakończyła większość polskich giełd (min. BitBay, bitmarket24, abucoins). Część wznowiła działalność za granicą. Co ciekawe KNF powpisywał na listy ostrzeżeń publicznych najlepsze giełdy, a oszustów zostawiał w spokoju. Ot typowa państwowa jednostka, która sama jest uwikłana w kryminalną aktywność.

Strony

Skomentuj