Eksperci przewidują, że wartość Bitcoina w ciągu trzech lat wzrośnie do 20 tysięcy dolarów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Popularność Bitcoina w ostatnim czasie stale rośnie – świadczy o tym choćby fakt, że jest on obecnie ponad trzykrotnie droższy od złota. Według jednego z ekspertów w dziedzinie, Ronnie Moasa ze Standpoint Research, to dopiero początek.

 

 

Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 10 lat wszystkie kryptowaluty będą warte około 2 biliony dolarów, co stanowi znaczną różnicę względem dzisiejszych 150 miliardów dolarów.  Eksperci widzą wyraźne podobieństwo do boom’u internetowego w latach 90. Moasa przyrównuje te sytuację do czasów, kiedy akcje Amazona czy Google’a wzrastały w rekordowym tempie o setki procent. Dziś są warte ponad 900 dolarów i podobnie świetlaną przyszłość wróży się Bitcoinowi. 

W ciągu najbliższych trzech lat wartość Bitcoina może osiągnąć pułap 15-20 tysięcy dolarów. Inni znawcy tematu, jak na przykład Peter Schiff, który przewidział ogólnoświatowy kryzys z 2008 roku, lekceważą kryptowaluty. Według Schiff’a użytkownicy kryptowalut egzystują w bańce oderwanej od rzeczywistości: wartość waluty wzrasta tylko dzięki napływowi nowych użytkowników, co niebezpiecznie przypomina piramidy finansowe.

 

Prawdą jest, że od kilku lat wartość Bitcoina nieprzerwanie rośnie, a tak duża rozbieżność zdań, co do jego przyszłości, świadczy tylko o nieprzewidywalności zjawiska i czasów, w których żyjemy.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Marzyciele z całego świata

Marzyciele z całego świata rzucili się jak głupki do sklepów po mocne karty graficzne i już marzą, co sobie kupią za wykopane Bitcoiny Język
Zapomnieli jednak, że tak długo jak istnieją na tej planecie elity finansjery i złodziejski system monetarny, nie ma takiej opcji żeby przeciętni Kowalscy bogacili się bardziej, niż system na to pozwala!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Arya

A może to chodzi o to, by z

A może to chodzi o to, by z tych przecietnych Kowalskich wyłonic tych nieprzeciętnych. Póki coś nie jest do końca jasne, to wszystko jest mozliwe. Za prawdę uważam, że ktoś sprawuje władzę nad systemem i ten ktoś wie co do czego służy, reszta może się tej prawdy tylko domyślać, albo błądzić przez całe swoje życie i zyć w nieświadomości.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika SurvivorMan

Problem w tym, że

Problem w tym, że "nieprzeciętni" nie wyłaniają następców z przeciętnych... Kryprowaluty to po mojemu, jedynie kolejne narzędzie do okradania społeczeństw z ich pieniędzy... Miliony ludzi znów biegną za kijem na którego końcu jest przywiązana marchewka, ale nie to jest najgorsze... Najgorsze jest to, że najprawdopodobniej niedaleko przed nimi jest przepaść, a oni ślepo biegnąc, nie widzą jej.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika MiamiVibe

Z Bitcoinem to jest taki

Z Bitcoinem to jest taki problem, że wystarczy kontrolowana ,,awaria" w elektrowni i każdy kryptowalutowy szpaner, zostaje z niczym, tyczy się to także zwykłego elektronicznego pieniądza Smile Idealne narzędzie elit aby szantażować niewygodne jednostki i jeszcze bardziej niewolić społeczeństwo, tym razem cyfrowo Smile

Portret użytkownika Arya

A którą konkretnie

A którą konkretnie elektrownię masz na myśli? No chyba że wyłączą prąd na całym świecie, ale po dwóch tygodniach bez prądu, to się na całym świecie zacznie kanibalizm.....

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Cień

Mam doczynienia z giełdą i

Mam doczynienia z giełdą i jak dla mnie Bitcoin, to niezła bańka spekulacyjna na której zarabia mafia. Kiedyś był boom na Tulipany, po drodze kilka innych, a 22 lata temu boom na spółkach z branży informatycznej, jak się one skończyły każdy wie.

Jest taka zasada na giełdzie, że im bardziej stromo pnie się do góry kurs akcji, tym drastyczniejsze i głębsze będą spadki.

Druga zasada, to jeśli w mediach panuje euforia dotycząca rynku i gdy już nawet sąsiedzi zaczynają gadać o kupnie instrumentów finansowych, to znak że trzeba zamknąć pozycje i uciekać, bo zbliża się Bessa lub poważny krach.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika Arya

Po za tym co napisałeś o

Po za tym co napisałeś o mafii, to z całą resztą się zgadzam, ale zalezy jeszcze co dokładnie rozumiesz przez słowo "mafia". Oczywiście BTC może upaść, ale może też być tak, że jego cena wciąż będzie rosła. Dlaczego tak uważam? Niżej napisałem, że nie wiadomo kto go stworzył i że mogą za nim stać banki. W odróżnieniu jednak od tulipanów BTC nie jest fizycznym produktem. Może wię byc tak, że BTC utworzyła grupa bardzo kumatych kolesi, których branżowo nazwalibyśmy smart money. Smart money mają dużo kasy i mogą przez to wpływać na cenę. Komuś kto zna sie na giełdzie chyba nie muszę tłiumaczyć, jak doskonałym narzędziem dla SM może być BTC, by dzięki niemu mogli nieustannie doić kasę z  giełdowych leszczy. Wzrost->korekta->wzrost->korekta->bessa->wzrost.....i cena BTC może w ten sposób rosnąć w nieskonczoność, ale nieprzygotowani psychicznie giełdowi leszcze będą wyprzedawać na korekcie, a jak korekta to będzie za mało, to się im zafunduje bessę.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Cień

Właśnie o tym mówię, media

Właśnie o tym mówię, media zaczynają robić za naganiacza giełdowego a krótko i średnioterminowa spekula się cieszy. Płotki, leszcze będą ubierani i załadują się pod korek, a później się popłaczą jak im ktoś zasponsoruje pokaźną korektę, lub co gorsza bo takie afery z Bitcoinem też się zdarzały ktoś zwinie hajs z danej giełdy i zwyczajnie wyparuje.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony