Polska blokuje w Europie dyrektywę o prawie autorskim - ACTA2!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Trwają ostatnie prace nad uzgodnieniem ostatecznej wersji unijnej "Dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym” zwanej przez jej przeciwników jako ACTA2. Dzisiaj w całej Europie odbędą się też protesty społeczne przeciwko cenzurze internetu. Tymczasem z Brukseli docierają zaskakujące informacje w sprawie procedowania nowego prawa.

 

Podczas negocjacji Polska stworzyła tzw. mniejszość blokującą w Radzie UE, a to oznacza, że zaplanowana na poniedziałek faza ostatecznych ustaleń, które miały być zwieńczone marcowym głosowaniem, nie odbędzie się. W związku z tym mało realne wydaje się dokończenie procesu legislacyjnego jeszcze w tej kadencji Parlamentu Europejskiego - wybory są już w maju.

Według Google po wprowadzeniu ACTA 2 tak wyglądałyby wyniki wyszukiwania

Nie oznacza to jednak całkowitego zakończenia tego tematu i prób kontroli wypowiedzi w Internecie. Teraz zapewne powstanie nowa wersja dyrektywy o prawie autorskim, która nie będzie zawierała kontrowersyjnych zapisów takich jak podatek od linków czy zobowiązanie wydawców portali do cenzurowania wypowiedzi internautów. Wybory do Parlamentu Europejskiego już w maju więc warto by było skreślić na kartce rozsądnie i wybrać tych polityków, którzy potem będą walczyć o zachowanie wolności słowa, zwłaszcza, że można być pewnym, że za kilka miesięcy temat odżyje jako ACTA3, i tak do skutku.

Mimo obecnej sytuacji uczestnictwo w zaplanowanych na dzisiaj protestach, wydaje się szczególnie dobrym pomysłem. Politycy muszą zobaczyć siłę społeczeństwa niezadowolonego z planów pozbawienia go swobody wypowiedzi i korzystania z Internetu. Pierwsze protesty ACTA z 2012 roku przestraszyły klasę polityczną. Minęło kilka lat i pomysł cenzury powrócił. Znowu potrzebna jest odpowiednia manifestacja, bo ta bitwa być może została wygrana, ale wojna o cenzurę Internetu cały czas trwa. 

 

Przebieg dotychczasowych uzgodnień nie był zbyt pozytywny i ustępstwa w zakresie najbardziej kontrowersyjnych zapisów były minimalne. Czasowe zablokowanie ACTA2 w Radzie UE to niewątpliwie sukces aktywistów walczących o wolność słowa w Internecie, skupionych w ramach inicjatywy #StopACTA2.

Mimo, że kwestia decyzji co do cenzury europejskiego Internetu została odłożona w czasie, już 22 stycznia nowy regulamin wprowadza Google. Niewątpliwie został on przygotowany właśnie w związku z oczekiwanym przez tę korporację, przyjęciem tej unijnej dyrektywy. Czy mimo to będzie stosowany tak restrykcyjnie jak przewidywano w art 13 niesławnej dyrektywy? Przez jakiś czas będzie to zależeć wyłącznie od decyzji Google, a nie wymogu prawa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pilippek

komentarze wyłącza więkoszosc

komentarze wyłącza więkoszosc niemieckich mediów w Polsce, chociażby onet. dlaczego? nie wiem, ale się domyslam Wink ogolnie komentarze to był jeden wielki hejt na PO i szwabskie media 

 

admin, powiedz nam kto kazal polsce zaprotestować?:) bo przeciez tyle razy mowisz ze jestesmy pod butem amerykanów, pewnie oni kazali 

 

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Hahahahaaaaa!! ACTA2 już

Hahahahaaaaa!! ACTA2 już działa!!!! - a może to w działaniu Ustawa ustawiająca obywatela po właściwej stronie "wolnej od nienawiści" do archeparchów i innych piszących nam stosowne ustawy TW, vide TW rebe Boni?!! Spróbowałem dodać kilka "lajków" in "+" do komentarzy a jak diabełek zza kołnierza wyskakuje mi to, co w zrzucie - okienko o treści "Zabroń tej stronie otwierać kolejne okna dialogowe"!! Ps. usiłuję dołączyć zrzut - bezskutecznie...ponowiłem - poszło.

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika 3plabc

Lepiej... ACTA 2 nie

Lepiej... ACTA 2 nie przejdzie, tak obstawiam. Zaczną za to inwigilować i profilować osoby o niewygodnych poglądach, czy interesujące się pewnymi zagadnieniami, które władza chciała by przemilczeć. A potem przyjeżdżają smutni panowie, dostajesz wyrok za mowę nienawiści, fake newsy, albo lądujesz w kaftanie w psychiatryku jako "niebezpieczny" schizofrenik... wersja masowa "obozy reedukacyjne" jak Dachau w latach 30 w Trzeciej Rzeszy... niemożliwe? Mam wrażenie, że powoli "wszystko" staje się możliwe... A piewcy NWO nie odpuszczą, to pewne!

Portret użytkownika alvaro31185

co.do.dziwnych zdazen w.USA

co.do.dziwnych zdazen w.USA Disclaimer: The following is an overview of the current situation based on intelligence leaks received from several sources which may or may not be accurate. Other confirmed sources may also be included in this overview.)

According to rumors, restoration of the Republic of the united States of America begins on Sunday at midnight.

Final preparations are being made at this time and throughout the weekend.

Trump's emergency text alert system is on standby.

The US military has been put on notice in the event of Cabal retaliatory attacks or public chaos.

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika Uu

Faktycznie pewnie pani

Faktycznie pewnie pani ambasador pewnie maczała palce aby amerykańskie Google nie straciło, ale to dobrze.

A Google powinno tak czy siak wprowadzić za parę dni taką okrojoną wyszukiwarkę na jakiś miesiąc, tylko wtedy ludzie się dowiedzą co niesie ze sobą taką cenzura UE.

Taki kopniak testowy się przyda bo może przy okazji nienawiści do ACTA spowodować nienawiść do UE. Tylko co zrobić z zaprzańcami "gugiel?, a po co to komu?".

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Czyli co ? ACTA II nie ma, to

Czyli co ? ACTA II nie ma, to jedziemy dalej.

Tylko w Polsce może powstać szereg wewnętrznych uregulowań z powodzeniem zastępujących ACTA II. Zobaczymy ile pojadą na "Zabili go, a on odleciał". Pompa ceremonii adekwatna do zakrojonych szeroko późniejszych nowych ustaw ograniczających " mowę nienawiści ".

W ogóle z tą "mową nienawiści" to niezły myk jest. Po pierwsze, to czy my wszyscy spotykamy się z taką niesamowitą, przytłaczającą, wszechogarniającą "mową nienawiści"? Albo jakąś pogardą? Znowu wielkie słowa na reakcję wqrwionych na geszefty. Jeżeli już, to tak mogą gadać jedynie parchy. Chyba Polacy, jako patrioci, błędnie w tym przypadku nazywani Nacjonalistami, choć to jedno i to samo, mogą wyrażać swoją opinię, w swoim kraju co im się nie podoba? Czy ważniejsze jest, co się tu parchom nie podoba? Nie podoba się? To wypad na swoją pustynię, kozy pasać.

Albo pitolenie o pojednaniu. Czyli sory, że waliliśmy z wami w ch..a przez tyle lat, ale nam po prostu wybaczcie i zapomnijmy o tym? I dalej będą klepać szwindle, a potem znowu pojednajmy się? Nie krzyczcie głośno, że was gwałcimy, bo pójdziecie do więzienia za "mowę nienawiści"? Pogódźcie się z tym?

Zobaczymy ile z tego będą w stanie wprowadzić w czyn, bo Trampek odwołał wizytę całej delegacji amerykańskiej w Davos. Czyli wykonuje jakieś istotne ruchy u siebie. Tu plotki podają, że jakaśprzemiana ma nastąpić o północy w niedzielę :

https://kochanezdrowie.blogspot.com/2019/01/operacja-ujawnienie-alert-gcr-rv-intel.html

I Bayer dostaje po dupie. Coś się dzieje :

https://kochanezdrowie.blogspot.com/2019/01/sad-we-francji-zakazuje-srodka-z.html

 

 

 

Portret użytkownika Łukasz z lasu

Ja pie.....lę!!!. Poziom

Ja pie.....lę!!!. Poziom komentujących na tym portalu mnie powala. Wyznawcy NWO , płaskiej Ziemi , trzęsący gaciami na hasło ACTA2 (wolność i anonimowość w internecie już dawno się skończyła - jesteście albo zbyt młodzi albo zbyt tępi żeby to zauważyć). Wylęgarnia teorii spiskowych!!!

Portret użytkownika pilippek

dokładnie to ci juz

dokładnie to ci juz wytlumacze, to są swiry ktore znalazly na innym medium i zmianach na ziemi trochę adoracji Smile w rzeczywistosci nikt ich i ich chorych teorii nie chce słuchac, tutaj sobie wzajemnie plusują i są szczęśliwi Smile

ale raczej to nie młodzi, to ludzie w przedziale 35-60, mają te swoje chore teorie i tyle, patrz: chris, magister inzynier, upadlina i dziesiątki innych, nawet burza czy snieg nie jest juz normalny tylko od razu sterowanie pogodą, NWO itd ;) 

Strony

Skomentuj