Cenzura internetu w Unii Europejskiej nadchodzi, wkrótce ostateczne głosowanie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zawsze najbardziej ciekawe jest to o czym w mediach się nie mówi. W tej chwili najbardziej ukrywana informacja jest taka, że już 21 stycznia bieżącego roku zostanie uzgodniona ostateczna forma cenzury w Internecie.

 

Informacja to siła w epoce Internetu. Tak jak każda siła, władza chce mieć na nią monopol. Skoro media stały się siłą oddziaływania w społeczeństwie, to władza musi podporządkować sobie media, aby prowadzić w nich określone działania za pomocą propagandy. Jeśli będzie decyzja, że coś ma zostać ukryte, jest ukrywane, jak alkoholowe wyskoki Aleksandra Kwaśniewskiego. Ekspansja Internetu spowodowała, że ich szczelna osłona medialna się posypała.

Nagle okazało się, że wyniki wyborów programowane za pomocą sondaży i propagandy, nie są już takie oczywiste i Internet wprowadza element losowości. Władza poczuła, że traci kontrolę nad społeczeństwem i dlatego włodarze Unii Europejskiej postanowili dołączyć do grona krajów z cenzurą Internetu, aby kształtować dowolnie to co wolno pokazywać w sieci.

 

Aby jakoś objaśnić ludziom potrzebę zamordyzmu i utratę wolności słowa, wymyślono, że zrobi się to w imieniu twórców i prawa autorskiego. Nowe unijne prawo jest przedstawiane jako coś oczekiwanego przez twórców, podczas gdy w rzeczywistości jest to tylko pretekst do kontroli zawartości Internetu.

Wejście w życie ACTA2 oznacza, że wydawcy będą musieli zainwestować gigantyczne pieniądze w technologie cenzurujące, których nie posiada jeszcze nawet Google. Widząc jak działają automaty cenzurujące serwisu YouTube zdajemy sobie sprawę jak niedojrzała jest ta technologia. Tak się też składa, że częściej automaty cenzurują treści nie zawierające niewłaściwych poglądów, na podstawie zupełnie bzdurnych przesłanek. To będzie nas czekać już na stałe w tym nowym europejskim internecie budowanym na wzór chińskiego.

Jeszcze przed samym ostatecznym głosowaniem planowane są protesty. Pierwszy z nich odbędzie się już 19 stycznia bieżącego roku. Ma to być protest ogólnoeuropejski. Problem w tym, że czasu jest mało, a ustalenia międzyrządowe w Radzie UE zostały już niemal zakończone. Jednak nadal są w toku, a Rada to nie jest jedyny gracz w trwającym trilogu. Najważniejsze jest to, że decydujące głosowanie w Parlamencie Europejskim ma się odbyć dopiero w marcu, ale prawdopodobnie do końca stycznia uzgodnione zostanie ostateczne brzmienie przyszłych przepisów. 

Trudno nie odnieśc wrażenia, że to właśnie dlatego wszyscy otrzymują ostatnio maile od Google informujące o zmianie warunków świadczenia usług od 22 stycznia bieżącego roku. Od tego dnia korporacja Google nie będzie już funkcjonowała w Europie w sposób podobny do obecnego.

 

Google na wszelki wypadek zastrzeże sobie możliwość zablokowania każdego internauty i zasobu, nawet jeśli prowadzone jest tylko wewnętrzne postępowanie sprawdzające co do zgodności treści z zasadami regulaminu. Gdy wejdzie nowe prawo hejterzy będą mieli wielkie pole do popisu poprzez zgłaszanie czego się da jako nadużyć. Niewątpliwie nowe prawo będzie miało wielki wpływ na wszystkie sieci społecznościowe w tym Facebook, Twitter, Instagram i inne. 

 

Fakt, że Google i inne korporacje przygotowują się na cenzurę Internetu w Unii Europejskiej, świadczy o tym, że to wynik ostatecznego głosowanie w tej kwestii może być już tylko formalnością. Porozumienie w tym zakresie zostanie zawarte i prawdopodobnie europejski Internet wkrótce przestanie być w miarę wolnym medium.

 

Prawdopodobie decydenci, którzy za to odpowiadają mają nadzieje, że szybkie przepchnięcie cenzury sieci pozwoli im zachować stołki po nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, które są już w maju. Stawką jest to aby dla nich wszystko pozostało po staremu, a dla nas będzie nią utracona wolność słowa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Artist

Wasza cenzura internetu ktora

Wasza cenzura internetu ktora rzekomo powstala przez rzad w celu masowej kontroli to prawda. Stoja za tym Iluminaci. Poczytajcie o prawach autorskich , licencjach Creative Commons które nagminnie są lamana a pozniej wpiszcie sobie w Google #Valuegap. Standardowa licencja youtube nigdy nie zastąpi © 2019

Portret użytkownika konservaTor

Ciekawe, "podmiot praw

Ciekawe, "podmiot praw autorskich musi mieć prawo do skutecznego środka prawnego" a podmiot po drugiej stronie domyślnie ma być uznawany winnym bez udowodnienia mu winy. Czy to sprawiedliwe?

Portret użytkownika Kwazar

Cenzura w i internecie jest

Cenzura w i internecie jest tylko kolejnym oczkiem w długim łańcuchu już kutej na gorąco wielopoziomowej cenzury.My szara gawiedź nic na to nie poradzimy. Cenzura już jest i będzie coraz bardziej wszechogarniająca.Ale...Gdzie ta cenzura skoro ja jeszcze mogę napisać to co napisałem ? A co ja właściwie takiego napisałem i co to "IM" zmienia ? Cenzura treści i zachowań ! Nawet w tramwaju nie dychniesz głębiej bo zgodnie z normami (cenzuralnymi) zużywasz ponadnormatywnie tlen. A tego ostatniego wadomo, nigdy za wiele bo smog i inni dychający Smile To co dzisiaj wydaje się niewiarygodne,śmieszne i głupie przeważnie jutro zamienia się w rzeczywistość.

Portret użytkownika kolo21

SN69.

SN69.

Gdy by to ja zatrudniał trolli, to ty byś wyleciał na zbity ryj. Bo jedyny argument jaki masz, to temat płaskiej ziemi. Więc jesteś ograniczony umysłowo, nie potrafiąc nic innego wymyslić.

kolo21

Strony

Skomentuj