ACTA2 wraca jak bumerang. Władze UE za wszelką cenę dążą do cenzury internetu

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wczoraj wieczorem w Brukseli, doszło do porozumienia krajów UE w zakresie wprowadzenia kontrowersyjnych regulacji dotyczących prawa autorskiego. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że sprzeciw kilku krajów, w tym Polski, zatrzymał bieg spraw, ale wczoraj dowiedzieliśmy się, że wręcz przeciwnie i ACTA2 są nadal "na kursie i ścieżce".

 

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, obecna rumuńska prezydencja unijna uzyskała jednak mandat do negocjacji przepisów przyszłej dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym w Europie. Oznacza to, że trilog rozpocznie się w najbliższym tygodniu.

Nie wiadomo niestety jakie są szczegóły kompromisowej propozycji. Chodzi przede wszystkim o kontrowersyjny art. 13, który wprowadza na wydawcach obowiązek cenzurowania treści dodawanych przez użytkowników, rzekomo w celu sprawdzania czy nie są łamane prawa autorskie. Oznacza to natychmiastową delegalizację publikowania memów.

Europosłowie optujący za nową dyrektywą argumentują, że w nowym prawie zawarto wzmocnienie pozycji autorów, umożliwiając im uzyskanie dodatkowego wynagrodzenia od strony wykorzystującej ich prawa. W istocie będzie to raczej oznaczało utrudnienie małym wydawcom przetrwanie na rynku, z powodu ogromnych kosztów obowiązkowej cenzury. 

 

Ale nawet wtedy publikowanie zwykłego komentarza czy mema, może być ryzykowne dla wydawcy,, bo ustalenie kto jest właścicielem danej treści w Internecie wcale nie jest czymś prostym, więc racjonalniejsze wydaje się zrezygnować z publikacji komentarzy w ogóle, lub liczyć się z tym, że internauta, który skopiuje i wklei fragment tekstu, do którego ktoś ma prawa, może sprowadzić na wydawcę konsekwencje prawne.

Przebieg wypadków z dyrektywą zwaną potocznie ACTA2 może wskazywać na to, że zdaniem władz UE jest ona konieczna i nieunikniona. Jednak już w maju są wybory do Parlamentu Europejskiego i jeśli unijnym decydentom nie uda się zamknąć wolnego Internetu do tego czasu, to społeczeństwa UE powinny pamiętać o ryzyku cenzury i utraty wolności słowa, jaka grozi w przypadku głosowania na ludzi odpowiedzialnych za stworzenie takiego zagrożenia dla naszych fundamentalnych praw obywatelskich.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Musimy w wyborach wybrać

Musimy w wyborach wybrać koalicję Braun-Mikke bo inaczej nas zniszczą masońskie diabły ! Tym bardziej należy się modlić za tą koalicję do Jezusa Miłosiernego, bo mogą ich jakoś załatwić, może jakieś trucizny, albo inne wynalazki, jak opony samochodów, pamiętamy jak chcieli ukatrupić tego angielskiego polityka z UE co mu strzeliły opony ! Wszystko w rękach Chrystusa Pana i Ducha Świętego !

PILNE] G. Braun o państwie z dykty. Nowe fakty o skandalu w gdańskiej PKW

https://www.youtube.com/watch?v=zJmErryBFK8

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika euklides

Uczestnictwo w wyborach

Uczestnictwo w wyborach legitymizuje system, gdyż zgadzacie się na zasady demokracji, gdzie strona, która zdobywa większość ma prawo wami rządzić. Wygra znowu POPiS i przemieli was jak mąkę. Kluczem jest podważenie legalności systemu, który został narzucony przemocą i terrorem. Jest to system amoralny, przestępczy i antyludzki. Dla mnie jest całkowicie nielegalny, a jego wyznawców trzeba będzie ukarać za krzywdy, które wyrządzają.

Portret użytkownika euklides

Policjanci i wojskowi powinni

Policjanci i wojskowi powinni przejść na naszą stronę, bo będą mieli 10 razy lepiej w normalnym społeczeństwie, niż pod butem polityków i nie będą musieli przynosić swoich komputerów czy drukarek do pracy. Zmiany powinny być w pełni pokojowe. Po prostu nie chcemy być częścią tego systemu, a przetrzymywanie nas w nim wbrew naszej woli jest aktem terroryzmu. Każdy musi się z tym zgodzić.

Portret użytkownika DIus

Policja policją, również są

Policja policją, również są Polakami. Można im przemówić do rozsądku, ale co z ustawą 1066? i Obcymi wojskami na naszej ziemi ? Taki żołnierzyk z marines z wypranym mózgiem nie będzie miał problemu, kiedy dowódca rozkaże strzelać do nas. Wmówi mu się, że to faszysci same zło i koniec.

Portret użytkownika euklides

Należy obciążyć kosztami

Należy obciążyć kosztami utrzymania systemu tych wyborców, którzy sami ten system tworzą. Nie może być tak, że reszta jest terroryzowana przez głupków, którzy koszty swoich nieodpowiedzialnych decyzji przeżucają potem na innych. Wyborca PiSu czy PO winien wypłacić odszkodowanie tym, którzy na te partie nie głosowali. Tyrańskie przepisy nie mogą obowiązywać tych, którzy nie głosują na partie tyranów. Nie ma i nie będzie konsensusu wobec zamordyzmu, tyrani i terroru.

Portret użytkownika euklides

To płać na ten twój PiS i sam

To płać na ten twój PiS i sam stosuj się do chorych przepisów, które wymyślają. Ja widzę co jest, a jak ktoś się nasłucha się piso-propagandy radioodbiorników to niestety wióry mu lecą z intelektu i nie widzi co jest. Rozmowy z pisowcami mam za sobą, to jak rozmowa z opętanym... po prostu płaćcie sami na to wasze szambo i sami stosujcie się do wszystkich chorych przepisów, a innych zostawcie w spokoju.

Strony

Skomentuj