ACTA przepchnięte! Parlament Europejski przegłosował cenzurę w Internecie pod pozorem ochrony praw autorskich

Kategorie: 

Źródło: ZnZ

Przegłosowanie dzisiaj w Parlamencie Europejskim nowe prawo autorskie oznacza koniec z wolnością internetu. Przeobrazi to sieć do tego stopnia, że niektórzy celnie twierdzą, że skończył się okres Internetu i rozpoczął się okres Filternetu , od cenzurujących filtrów, które staną się wymaganiem prawa. 

 

A więc stało się. Koniec z memami, koniec z nieocenzurowanymi komentarzami. Koniec z linkami. Witamy w świecie lewackiej Unii Europejskiej z Internetem cenzurowanym nie przez państwo, ale przez samych zastraszonych wydawców treści. 

W redakcjach niemieckich koncernów medialnych z pewnością wystrzeliły korki od szampana. Będą teraz mogli wykończyć swoją konkurencję na rynku europejskim poprzez drastyczne zmiany prawa autorskiego, które faworyzują dużych i mają za zadanie zniszczyć niezaleznych małych wydawców, choćby dlatego będą musieli wydać wielkie pieniądze na cenzurowanie treści. Praktycznie każda publikacja może być objęta prawami autorskimi i sprawdzenie tego co dodaje komentujący użytkownik będzie bardzo trudne o ile nie niemożliwe. 

Z pewnością wielkim ryzykiem będzie poleganie na automatach cenzurujących, ponieważ są one zawodne. Potrzebne będą zatem nowe etaty cenzorów. Jeśli chcemy to automatyzować konieczne jest w tym przypadku budowanie specjalnych baz danych utworów objętych prawami autorskimi, która będą musiały stale się rozszerzać. Podczas dodawania czegokolwiek system i ludzka obsługa będzie musiał sprawdzić czy dany obrazek, mem lub tekst, nie jest chroniony prawami autorskimi. Jeśli odnajdzie się w takiej bazie dany wpis nie będzie mógł zostać opublikowany. 

Za wszystko co będzie dodawane w danym serwisie będzie odpowiadał wydawca. Dla unijnego ustawodawcy nie ma przy tym znaczenia jak duże jest dane przedsiębiorstwo i traktuje dokładnie tak samo wydawcę lokalnego portalu jak Facebook czy Google dysponujące nieograniczonymi możliwościami finansowymi i technologicznymi. 

 

Wprowadzona dzisiaj cenzura internetu jest spowodowana jego wiodącą rolą jako podstawowego medium informacyjnego wypierającego telewizje, nad którymi władze mają pełną kontrolę poprzez ryzyko utraty koncesji na nadawanie. Tego nie dało się zrobić w Internecie i gdy duża sieć stała się odtrutką na telewizyjną propagandę, nagle okazało się, że pomaga wygrać wybory i kształtować opinie bez możliwości ukrywania faktów. Z tego powodu Internet zostanie przeorany i zmieniony w coś w rodzaju telewizji, lub grupy dozwolonych stron. 

Na dodatek unijni legislatorzy liczą na to, że sprzyjające im koncerny medialne będą czerpać zyski ze zmuszonych do płacenia za linki amerykańskich korporacji. Jednak zamiast miliardów euro lobbujące za zmianami koncerny medialne mogą zanotować straty, bo cały europejski Internet może zostać odfiltrowany z amerykańskich wyszukiwarek i sieci społecznościowych co oznacza stratę części ruchu. 

 

Dzisiejsze głosowanie w PE jest niewątpliwie czymś historycznym. Usiłowano je przykryć sprawą Węgier, które zwalczając znanego spekulanta i konstruktora nowego ładu społecznego, Gerorge'a Sorosa, naraziły się Komisji Europejskiej. Trzeba przyznać, że termin na przepchnięcie cenzury Internetu wybrano perfekcyjnie, bo towarzysząca głosowaniu przeciwko Węgrom awantura, skutecznie odwróciła uwagę od tego ewidentnego zamachu na wolność wypowiedzi.

 

Co będzie dalej z Internetem ? Przez jakiś czas nic się nie stanie, ale od czasu podpisania Traktatu Lizbońskiego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego z PiS, prawo unijne jest nadrzędne nad prawem polskim i tak jak w przypadku absurdalnego RODO tak i w tym przypadku będziemy musieli dostosować polskie prawo i do tej szkodliwej dyrektywy.

Dzisiaj w Parlamencie Europejskim za ACTA 2 zaglosowali polscy europosłowie z PO przeciwni byli parlamentarzyści z partii Wolność oraz z PiS. 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Siedzi tutaj paru trolli i

Siedzi tutaj paru trolli i wypisuję bzdury jarając się jak ludziska się pienią. Na F.B było identycznie tak samo. Poróżnić ze sobą Polaków za wszelką cenę, o to im chodzi. Żeby w godzine W nie staneli koło siebie ramie w ramie w obronie kraju. Aż się spieniłem na starucha ze wsi zwanej Izraelem. Nie dziwię się AMR że czasem jedzie z grubej rury:)

kolo21

Portret użytkownika WyrwiKufel

Dla rozluźnienia atmosfery i

Dla rozluźnienia atmosfery i tych, którzy to pamiętają.

Pamiętacie MROCZNE czasy PRL-u ??? Zapewne wspominacie je z obrzydzeniem. 8 godzin pracy i do domu. Nadgodziny płatne po 150% i po 200%. Wolne niedziele, soboty i święta. Zarabiało się 20$, ale... czynsz, media ~1 $ miesięcznie. Woda zazwyczaj za darmo, bez opłat za ścieki, wywóz śmieci za darmo. Pamiętacie posiłki regeneracyjne fundowane przez PRL, czyli 30 cm kiełbasy zwisającej z miski pełnej gęstej grochówki??? Pamiętacie 13, 14 pensje, a niektórzy i 15??? Pamiętacie gruszowe, grzybobrania, majówki i weekendy organizowane przez zakłady pracy ??? Pamiętacie darmowe wczasy, obozy dla dzieci i wycieczki po Polsce??? Pamiętacie lekarzy w szkołach i w zakładach pracy, przed którymi uciekaliście w krzaki? Podziękujcie Wałęsie, Kaczyńskim i innym za obecny dobrobyt.

autor nieznany

Portret użytkownika Randle P. McMurphy

Było bosko. Pieniędzmi można

Było bosko. Pieniędzmi można było sobie chałupę wytapetować lub nurzać się w nich, jak disney'owski wujek Scrooge, bo ch#ja wielkiego sobie za nie mogleś kupić... No chyba, że byłes "resortowy", to masz za czym tęsknić.

Portret użytkownika hyh

nareszcie nie bedzie

nareszcie nie bedzie zasranego internetu memami i nie bedzie kopiuj wklej linkow od nierobow.

czekam jeszcze zeby pranki pogonic szczegolnie te typu z podchodzeniem do kogos i zaczepianiem...

 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Dobrze radzę przypatrzcie się

Dobrze radzę przypatrzcie się uważnie na to coś czerwone to co leży na środku pomieszczenia. Wy se tu ''pierdu pierdu'' a oni już śmiało i otwarcie radzą i ustalają co z wami zrobią. Piszę celowo ''wami'' bo mnie już nie będzie, za to wy lewe zaszczepione osobniki typu coco-kolo21 zmierzycie się z przyszłością, którą oni-wam już teraz planują. https://www.youtube.com/watch?v=vuLbqqXifNs

Portret użytkownika kolo21

Tu dziadek krowy idź wydoj,

Ty dziadek krowy idź wydoj, oborę oprzątnij a nie trujesz d..e. Siedze tutaj od 6 lat i wpisy od wielu trolli widziałem. A ty trollejesz na maksa. Niby popierasz ogólną sprawę, zyskujesz aprobatę innych a następnie po pewnym czasie podkopujesz jej podwaliny. Napuszczasz jednego na drugiego. Nawet konta nie potrafisz sobie normalnie załorzyć, tylko wpisujesz swoje czosnkowe bzdury. 3.50 zł ile to jest w przeliczeniu na szekle? 90% piszących jest trollami, admin wie o tym ale to zlewa. Bo normalny pracujacy człowiek nie ma czasu na wypisywanie swoich mąrdości życiowych. No chyba że jest na emeryturze lub rencie, to co innego. Masa ludzi ma tutaj konto, ale nie wychyla się,w obawie przed atakiem trolli.

kolo21

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Te obrady były w Berlinie.

Te obrady były w Berlinie. Filmik już był skasowany to jest jego ponowna premiera. Naprawdę żarty się skończyły. Zobacz na ten filmik jak izraelskie wojsko ćwiczy w Polsce desant, przejecie lotniska, atak na wioskę. Polacy zdajcie sobie sprawę że oni trenują ten atak na nas... tymi ''terrorystami'' jesteśmy my. (To co ciekawe zaczyna się na 5:50 posłuchajcie jak oni wypowiadają słowo ''polin'' - to już u nich jest wgrane! Nie ma Polska tylko Polin.) https://www.youtube.com/watch?v=jO75J-WIlZ8&t=45s

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Sam jojczysz jak baba w

Sam jojczysz jak baba w depresji że ci słońce świeci a życie nie ma sensu? Lepiej ić przekąsić batonik może poczujesz się lepiej. A żydami nie straszę bo une już tu są, widziałeś jak lądowali, ale nigdzie nie jest pokazane ani powiedziane o tym, że wracają do domciu.

Portret użytkownika lipka

Niesamowite, wierzyć się nie

Niesamowite, wierzyć się nie chce, że coś takiego ma miejsce a media milczą. Chociaż już nic mnie nie zdziwi, od dawna ta parchata nacja niszczy i segreguje. Wystarczy przypomnieć lata powojenne do roku bodajże 1980 gdy w szkole rodzice musieli na piśmie deklarować pochodzenie dziecka. Chodziło o pochodzenie chłopskie, robotnicze lub inteligenckie. Już wtedy dzieci z nizin społecznych miały bardzo utrudniony start w życiu a nauczyciele robili wszystko by taki dzieciak nigdy nie osiągnął więcej niż podstawowe minimum. Za sprawą lektury "Janko muzykant" każdy mógł marzyć, że będzie kimś mając talent, głowę do nauki czy dobre oceny. Już wtedy szykowano elity mające przejąć władzę po 1968 roku, mieli plan by studenci wykształceni na Polaków z polskimi nazwiskami mogli stanąć u steru po '89 roku, co oczywiście stało się bo nikt nie utożsamiał ich z szydkami tylko z Polakami. To oni stanowili prawo, mościli posadki dla własnej nacji, ograbili ten kraj bo taki mieli plan od zakończenia wojny. Dziś ich dzieci sięgają jeszcze dalej i nie cofną się przed niczym, co widać na załączonym filmiku.

Strony

Skomentuj