Piosenka Izraela na Eurowizję została zdyskwalifikowana za polityczny przekaz

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Kontrowersje wokół udziału Izraela w Eurowizji 2024 zdominowały dyskusje przed konkursem muzycznym, który ma odbyć się w Malmö, Szwecja. Eurowizja, uznawana za jedno z największych wydarzeń muzycznych na świecie, znalazła się w centrum międzynarodowej debaty dotyczącej granic apolityczności, etyki i odpowiedzialności organizatorów oraz uczestników.

 

Izrael, będący członkiem Europejskiej Unii Nadawców (EBU) od 1973 roku i czterokrotnym zwycięzcą konkursu, spotkał się z falą krytyki oraz wezwań do wykluczenia z powodu trwającego konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Ponad 1000 szwedzkich artystów, w tym znane międzynarodowe gwiazdy, podpisało list otwarty oskarżający Izrael o "rażące zbrodnie wojenne" i wzywający do jego wykluczenia z konkursu. Apel ten znalazł odzwierciedlenie w innych krajach, a aktywiści pro-palestyńscy domagają się podobnych działań.

 

Kontrowersje nasiliły się wokół utworu "October Rain", który miał reprezentować Izrael. Piosenka ta wywołała dyskusje ze względu na możliwe odniesienia do ataków Hamasu z 7 października, co mogłoby naruszać zasady konkursu zabraniające zawierania treści politycznych. EBU badała tekst piosenki pod kątem potencjalnych naruszeń, a izraelska Korporacja Nadawcza (Kan) oświadczyła, że nie zamierza zmieniać ani tekstu piosenki, ani samej piosenki, nawet jeśli oznaczałoby to wykluczenie Izraela z tegorocznego konkursu.

 

W obliczu rosnących apeli o wykluczenie Izraela, EBU podtrzymała swoje stanowisko, że Eurowizja powinna pozostać wydarzeniem niepolitycznym, jednoczącym publiczność na całym świecie poprzez muzykę. Izrael ma czas do 11 marca na przedstawienie utworu, który spełnia zasady konkursu.

 

Dyskusja na temat uczestnictwa Izraela w Eurowizji 2024 rzuca światło na złożoność relacji między muzyką a polityką oraz na wyzwania, z jakimi muszą mierzyć się organizatorzy wydarzeń kulturalnych o globalnym zasięgu. W kontekście wcześniejszego wykluczenia Rosji z konkursu z powodu jej inwazji na Ukrainę, sytuacja ta podkreśla kwestie spójności i wartości reprezentowanych przez Eurowizję.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Moim zdaniem Izrael powinien

Moim zdaniem Izrael powinien zrobić piosenkę o oczyszczeniu ziem Izraela z islamitów i ich szatańskiej religii ! Ziemie Izraela zostały dane Izraelitom przez Boga Jahwe i im się należą bezwarunkowo a islmici muszą je opuścić i wreszcie zamieszkać wśród innych islamitów na około Izraela ! Natomiast Polska musi oczyścić się i swoje ziemie z enwuowców i masonerii diabła ordo ab chao ! Tak się módlmy do Chrystisa Pana !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ba19

A co powiedzieli Izraelici do

A co powiedzieli Izraelici do Jezusa ,a co sam Jezus powiedział o tej nacji :

Mateusza 24: 24  A wyszedłszy, Jezus oddalał się od świątyni, ale jego uczniowie podeszli, żeby mu pokazać budowle świątyni.+  Na to rzekł do nich: „Czy nie widzicie tego wszystkiego? Zaprawdę wam mówię: Na pewno nie pozostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.+

Mateusza 27: 25  Na to cały lud, odpowiadając, rzekł: „Krew jego niech spadnie na nas i na nasze dzieci”.+

Mateusza 21: 43  Właśnie dlatego wam mówię: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi wydającemu jego owoce.+

Kapłańska 20 : 22  „‚A wy macie przestrzegać wszystkich moich ustaw+ oraz wszystkich moich sądowniczych rozstrzygnięć+ i macie je wykonywać, żeby was nie wypluła+ ziemia, do której was prowadzę, byście w niej zamieszkali.

1 Tesaloniczan 2: 15  którzy zabili nawet Pana Jezusa+ oraz proroków,+ a i nas prześladowali.+ Ponadto nie podobają się Bogu i występują przeciwko dobru wszystkich ludzi,

Za mord na Chrystusie ta nacja została zlikwidowana rękami Rzymian w 70 r.n.e , a teraz bezprawnie się podają tam za żydów !

Kapłańska 20 : 22  „‚A wy macie przestrzegać wszystkich moich ustaw+ oraz wszystkich moich sądowniczych rozstrzygnięć+ i macie je wykonywać, żeby was nie wypluła+ ziemia, do której was prowadzę, byście w niej zamieszkali.

Nie przestrzegali  Przykazań Bożych, to ta ziemia ich wypluła , a skoro się tam pojawili bez zgody Bożej, to czego należy tam oczekiwać ?

 

 

Portret użytkownika syriues

To smitna wiadomosc

To smutna wiadomosc antysemityczna,taka ze aż rwa się do boju kolejne hordy psychopatow do działań rotszyldowych.

Nie wiem czy wiecie,ale nieomalże usa miala niec niemiecki jezyk urzędowy. Tam jest ich bardzo dużo. 

 

Portret użytkownika axell69

To straszna   normalnie 

To straszna   normalnie  wiadomość  ,  normalnie   jestem wszoku   no ale kuźwa  kto ogląda   festiwal  pedałów  lejb i innych  zboczeńców  ??    Ci  z minusami  dla mnie  to  właśnie  oni oglądają takie popierdoleństwa  - ja  od czasów konchity  kiełbasy  mam na to  wy******ne  dożywotnie  xD   

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj