Świat potępia działania Izraela - Netanjahu oskarża o antysemityzm

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Jak informowaliśmy dzień wcześniej, w Europie odbywają się masowe demonstracje, na których uczestnicy sprzeciwiają się działaniom Izraela w Strefie Gazy i domagają się zakończenia tej wojny. Sprzeciw jest również wyrażany przez kolejne kraje na całym świecie, jednak władze Izraela odbierają każdą krytykę jako antysemityzm.

 

Przypomnijmy, że w niektórych francuskich miastach, propalestyńskie demonstracje zostały zakazane właśnie ze względu na antysemityzm. W pozostałych krajach, protesty nasilają się i jak na razie nikt nie określił ich jako antysemickich. Jak wiadomo, określanie kogoś lub czyichś działań w ten sposób jest w dzisiejszych czasach bardzo powszechne a antysemityzm jest wręcz zabroniony. Również działań Izraela nie wolno krytykować.

 

W ostatnim czasie zwiększono działania zbrojne w Strefie Gazy a tym samym błyskawicznie wzrosła liczba poszkodowanych. Według najnowszych szacunków, śmierć poniosło ponad 430 Palestyńczyków a rannych jest już ponad 3 tysiące. Izrael stoi teraz w ogniu ostrej krytyki, która skierowana jest w niego nie tylko ze strony demonstrantów, ale również z wielu krajów na całym świecie.

 

Premier Turcji Tayyip Erdogan oświadczył w sobotę, że działania Izraela "przewyższyły Hitlera w barbarzyństwie". Benjamin Netanjahu stwierdził natomiast, że jego wypowiedź ma charakter antysemicki. Jednak żadna krytyka, nawet ta mniej łagodna czy prośby, jakie najczęściej padają ze strony organizacji ONZ, nie zmieniają polityki państwa żydowskiego wobec Palestyńczyków. Wojska izraelskie nawet wzmocniły swoje działania wojenne w Strefie Gazy, zwiększyły ilość bombardowań i giną kolejni ludzie - głównie cywile.

 

Krytycznie wypowiedziały się w tej sprawie państwa Ameryki Południowej, czyli Wenezuela i Boliwia. Ofensywę izraelskich wojsk określono jako ludobójstwo i eksterminację Palestyńczyków. Również Liga Państw Arabskich oskarża państwo żydowskie o popełnianie zbrodni wojennych i domaga się, aby natychmiast zakończono operację wojskową w Gazie a różne organizacje wzywają do bojkotu produktów, pochodzących z Izraela. Jednak znając historię, im większa będzie krytyka, tym bardziej Izrael będzie bronił swojej polityki.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Tolek

Ciekawie tu rozprawiacie.

Ciekawie tu rozprawiacie. Jednak zauważyłem, że prócz Objawienia sw. Jana nie ma tu moy stricto o Żydach.
Choć i w Objawieniu mowa jest o tych "co się podają za Żydów, a jednak nimi nie są". To nie o Żydach jest mowa, że są Synagogą Szatana, lecz Synagogą Szatana są Ci, co się za Żydów podają, a nimi nie są. Czyli wniosek jest prosty. Są Żydzi i nic o nich nie ma napisane, lecz jest napisane o tych co się za Żydów podają.
Postanowiłem więc odnaleźć genezę nazwy IZRAEL. Nasza jest łatwa, Polska pochodzi Lech, Rus i Czech. ( Nadmieniam, ze dla morderców ukraińskich nadal jestesmy "Wrednymi Lachami" ). Wracam jednak do genezy nazwy IZRAEL. Cieńko z tym w sieci więc sięgnąłem do swojej skarbnicy czyli książek. No i po kilkugodzinnym poszukiwaniu trafiam na książkę wszystko wyjaśniającą. Autor Zenon Ziółkowski "Najtrudniejsze stronice Biblii". Strona 191 i tytuł rozdziału - "Czy Jakub walczył z aniołem?" Trez trochę przepiszę...
" Przedmiotem opowiadanie jest walka. Nie znamy natury owego zmagania się, wiemy jednak, jaki był jego wynik. Jakub wytrwał do samego końca i chociaż nie dowiedział się imienia owego "kogoś", otrzymał od niego błogosławieństwo. Nie ma wątpliwości, że za tajemniczą istotą krył się Bóg, o czym świadczą słowa Jakuba: "Mimo, że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem zycie" ( Rdz 32,31 ) Była to więc walka z Bogiem. (...) Od tej pory Jakub zmienia imię. Już nie nazywa się Jakub lecz IZRAEL. Znaczenie tego imienia wyjaśnia tajemniczy "ktoś" czyli sam Bóg jak powiedział sam Jakub." Odtąd nie będziesz nazywał się Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem" ( Rdz. 32, 29 ) " Zastanówmy się teraz o jakiej walce mówi nam książka? O walce ramię w ramię przeciw wspólnemy wrogowi? Czy o walce przeciw sobie, by pokazać przeciwenikowi kto jest silniejszy? Czy to nie sam Bóg był przeciwnikiem Jakuba? Jak sam Jakub twierdził? Dlaczego o tym wspominam? A dlatego, że...
"Zmiana imienia oznaczała wówczas zmianę posłannictwa w zyciu danej osoby , w tym wypadku Jakuba.(...) Od chwili nadania nowego imienia dana osoba stawała się kimś innym, pozostając jednocześnie sobą. Tę inność nadawało zadanie podjęte na resztę życia. Czyżby takim zadaniem w przypadku Jakuba miała być walka z Bogiem?"  Oczywiście, że tak ! Każdy z nas te słowa tak odbierze, lecz historia mówi nam coś odwrotnego. Przeprowadzono setki analiz słownych i stwierdzono, że słowo Izrael odnosi się do "Walczącego Boga", czyli jeszcze lepiej "Bóg Walczy". I tak mimo tego, że to Jakub walczył z Bogiem i z tej okazji dostał nowe imię Izrael co oznaczało "Walczący przeciw Bogu", "Walczący z Bogiem" w sensie przeciwnika, stało się odwrotnie jakby Jakub wchłonął Boską czynność walki stając się "Walczącym Bogiem", lub też "Bóg Wlaczy".  Izrael to skrócona forma złożona z podmiotu "EL" - Bóg i czasownika czasu przeszłego niedokonanego od "sarah" - walczyć. Moim zdaniem powinniśmy skłonić się ku Biblii, gdyż to ona jesdt dla nas jednym z najstarszych zapisów dziejów ludzkości. Biblia tłumaczy słowo "Izrael" jako "Walczący z Bogiem". I wszystko w temacie na dzień dzisiejszy. Odsyłam da książki jest arcy ciekawa, są tam wyjasnienia spraw, o których nigdy się nie dowiesz na lekcjach religii, spotkaniach, kazaniach...warto po nią sięgnąć.

Portret użytkownika Erg Samowzbudnik

Biblia to plagiat sporządzony

Biblia to plagiat sporządzony z sumeryjskich pierwowzorów, uzupełniony o wydarzenia historyczne judaizmu. To wszystko, żadna święta księga, żadne mecyje. Ot, taka kronika.Poza tym, zamiast trzepać cytatami, mogłeś napisać ze 3 madre zdania....

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Biblia nie jest najstarszym

Biblia nie jest najstarszym dziełem ludzkości. To falsyfikat oparty na zapiskach summeryjskich, egipskich i wedach...
Wszystkie historie opisywane w Biblii wydarzyły sie na długo, przed jej pojawieniem się.
 A więc dowiadując się z niej o tych zdarzeniach ( równiez poprzesuwanych w czasie) dowiadujemy się historii ludzkości od poczatków jej stworzenia przez "Bogów" ... biblijnych administratorów wszechświata - "Aniołów".. Istot w pełni materialnych zamienionych w Biblii na "duchowe"...
 Sęk w tym, że owe "duchy" z powodzeniem zadowalały seksualnie ziemskie, ludzkie kobiety...
 Co nie mogło się zdarzyć...
 Biblia jest tylko w połowie prawdą, a więc kłamstwem doskonałym...

Portret użytkownika Krecik

A, kto mi zabroni krytykować

A, kto mi zabroni krytykować i potępiać Izrael ? NIKT !! Izrael, to przestępcy, terroryści i mordercy !! I co pieprzone mośki, możecie mi skoczyć za to, że mówię i pisze prawdę o was !!! Lol Jesteście zakałą ludzkości i nie macie prawa chodzic po ziemi !!

Portret użytkownika inka

Wiesz, takie zyczenie aby

Wiesz, takie zyczenie aby wyrznac kogos co do joty jest bardzo niebezpieczne. Miales to szczescie(badz nie), ze urodziles sie w cywilzacji zachodniej, nie urodziles sie zydem, czy muzulmaninem i nie miales na to absolutnie zadnego wpywu. Wsrod nich (zydow i muzulmanow) sa tez ludzie, ktorzy chca normalnie zyc, nie czyniac innym krzywdy. To, ze wyznaja innego Boga, powinno nas, chrzescijan, determinowac aby im glosic prawde (inna sprawa jest jak trudne jest to zadanie), a nie zyczyc im smierci. Gdybys Ty urodzil sie jednym z nich, wolalbys, aby ktos w milosci glosil Ci zbawienie, czy wolalbys raczej wraz z rodzina zginac jak teraz gina palestynscy cywile?

Portret użytkownika Has$

Antysemityzm jest

Antysemityzm jest ideologicznym spoiwem ,,narodu,, izraelskiego. Bez tego nie istnieje, rozpływa , rozmywa się , w końcu asymiluje ... nie mogą do tego dopuścić. I na przykład na murach budapesztańskich, swastyki malował syn rabina. Troche to heglowskie Wink , ale bardzo charakterystyczne dla ich działań .

Portret użytkownika Annam

Ja mam wrażenie że Izraelici

Ja mam wrażenie że Izraelici to Dziecko inwalida, które to traciło sprawność podczas II wojny światowej, a teraz mamusi chucha i dmucha bo ono takie biedne. Mamusia na wszystko pozwala swojemu dziecku inwalidzie ale inne dzieci nawet krzywo spojrzeć się nie mogą na to biedne pokrzywdzone. wszyscy więc tolerują rozpieszczonego inwalidę, nie zwracają mu uwagi, na wszystko sie godzą. Ale tylko do czasu gdy to rozpieszczone nie przeciągnie w końcu struny.

Portret użytkownika koń który mówi

Zaiste nie ma chyba nic

Zaiste nie ma chyba nic gorszego jak fikający inwalida. Znałem takiego, a nawet pracowałem kiedyś (krótko na szczęście) z takim człowiekiem. Ani opier*olić, ani podsumować, ani w ogóle nic no bo to przecież biedny inwalida. A facet był cwany, fałszywy, podły i dwulicowy. Wykorzystywał swoją uprzywilejowaną pozycję na wszystkie możliwe sposoby jak najwyższej jakości parasol ochronny.

Portret użytkownika koń który mówi

Ewidentnie widać

Ewidentnie widać patologiczną, sadystyczną radość i euforię z powodu wymordowania niewinnych ludzi. No niech mi ktoś powie, że to jest normalne. Przecież to zwykła dzicz bez honoru i klasy.

Strony

Skomentuj