Izrael zadeklarował, że nie zgodzi się więcej na zawieszenie broni

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl
Świat wielokrotnie już potępiał działania Izraela i wzywał do zakończenia działań wojennych w Strefie Gazy. Również kilka razy proponowano rozejm między stronami ale za każdym razem trwało ono jedynie przez godziny, po czym wznawiano walki. Władze Izraela są ostro krytykowane a mimo to zapowiedziały, że nie zgodzą się już na żadne kolejne zawieszenia broni.

 

Izraelskie wojska systematycznie bombardują Strefę Gazy. Oficjalnie chcą zniszczyć tunele, którymi bojownicy z Hamasu przedostają się na terytorium państwa żydowskiego. Jednak ataki przeprowadzane są również na szpitale, budynki mieszkalne, cmentarze a nawet na placówki ONZ, które zostały tymczasowo przekształcone w schrony dla cywilów.

 

W palestyńskiej enklawie nie ma już tak naprawdę gdzie się schronić. Szpitale oraz placówki ONZ są przepełnione cywilami oraz osobami rannymi. Palestyńczycy szukają schronienia tam gdzie tylko to jest możliwe. Wczoraj izraelskie lotnictwo zaatakowało Uniwersytet w Gazie oraz jeden z większych meczetów w tym mieście ale prawdopodobnie nikt nie ucierpiał.

Ostatnie zawieszenie broni miało potrwać 3 doby ale walki zostały wznowione już po kilku godzinach. Izraelska armia oskarżyła wtedy Hamas o porwanie żołnierza. Z najnowszych informacji jednak wynika, że oficer piechoty, ppor. Hadar Goldin, zginął 1 sierpnia podczas walk, czyli nie został porwany.

 

Władze Egiptu oraz dyplomaci z USA i ONZ wezwali Izrael do przeprowadzenia kolejnych rozmów w Kairze w sprawie zawieszenia działań wojennych. Jednak jak poinformowała gazeta Haaretz, powołując się na źródła wojskowe, Izrael nie ma zamiaru wysyłać swojej delegacji do Egiptu i nie podejmie się kolejnych negocjacji. Jedynym warunkiem wstrzymania ognia jest całkowite powstrzymanie ataków ze Strefy Gazy na państwo żydowskie.

 

Niektóre kraje arabskie oskarżają Izrael o popełnianie zbrodni wojennych i zabijanie niewinnych cywilów w palestyńskiej enklawie. Wczoraj takie słowa wypowiedział król Arabii Saudyjskiej, sojusznik Izraela, a Zjednoczone Emiraty Arabskie poparły to stanowisko.

 

Stany Zjednoczone z jednej strony krytykują państwo żydowskie za działania wojenne w Strefie Gazy i wzywają do natychmiastowego zawieszenia broni. Jednak z drugiej strony, USA jako jedyne spośród 47 krajów świata sprzeciwiły się międzynarodowemu śledztwu w sprawie popełnianych zbrodni wojennych. Co więcej, amerykański kongres zatwierdził niedawno 225 milionów dolarów na izraelską obronę przeciwrakietową.

 

Chodzi o system antyrakietowy "Żelazna Kopuła". Barack Obama stwierdził w piątek na konferencji prasowej, że Izrael musi mieć zdolność do obrony przez bojownikami z Hamasu, ponieważ ich działania zagrażają ludności cywilnej. Senator John McCain powiedział również, że bez Żelaznej Kopuły, państwo żydowskie nie będzie mogło się obronić.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika parys

moze by sobie troszke

moze by sobie troszke wyjasnic..po pierwsze nie obrażajmy zydów- ta nacja juz nie istnieje...słowo zyd jawi sie w odpowiedniku wyznawca Boga Jahwe , co dalej idzie za tym takze wiara w jego syna Jezusa Chrystusa.
takze nie nazywajmy tych z jerozolimy zydami bo obrazamy Boga...te arabskie bestie bo inaczej zwac nie mozna zostali pozbawieni jakiejkolwiek czci ze strony Boga ,odarci z godności i pozbawieni wybraństwa...to nacja która swoim kretactwem i fałszywościa zgarnia śmiertelne zniwo , oczywiscie nie zal tez islamistów tez nie lepsi ,w słówkach pokój = smierc i trwoga. zatem powinnysmy ich zostawic niech sie powybijaja bo sa siebie warci , nic tu po nas, zajmijmy sie swoim podwórkiem na którym zaczyna sie rozplewiac ten diabelski pomiot budujac u nas nielegalnie meczety...to jest problem ,dla nas i u nas... jak wiadomo na wyspach juz jest walka o powrót do normalności ..jednym słowem , uwazajmy na nich..

Portret użytkownika dąb

kurcze , ale jesteście

kurcze , ale jesteście naiwni. Żydzi wiadomo , nie lepsi są od swoich katów (hitlerowców) ale trzeba oceniać sytuację trochę trzeźwiej. Dlaczego Żydzi niszczą domy , bo ukazały się zdjęcia z dronów jak to okno otwiera się w palestyńskim domu i sru rakieta poszła. Po tych zdjęciach od razu Hamas poprosił o zawieszenie broni . Nie rozumiecie , że dziecioroby specjalnie prowokują Żydów do ataków na budynki do których być może specjalnie jeszcze przyprowadza sie dzieci by opinia światowa trzęsła się z oburzenia a Hamas dzięki temu może liczyć na wielkie pieniądze od arabów i naiwnych ludzi zachodu.  Zbrodnia jest po obu stronach . Kto kazał zabić 3 nastoletnich żydów . To nie zrobili jacyś mściciele tylko organizacja paramilitarna tj. hamas albo hesbollach. To była świadoma prowokacja. Tu chodzi o kasę a nie walkę wyzwoleńczą. Z czego ma żyć rząd palestyński , przecież tam się nic nie robi , nie produkuje , brak surowców - to tylko mogą liczyć na współczucie świata , a śmierć dziecka najbardziej porusza. W tym wszystkim większymi zbrodniarzami mogą być Palestyńczycy niż Żydzi bo dlaczego ma być karany ten , który się broni chociaż urzywa niewspółmiernie większych środków , a nie ten który doprowadził do tego zabijając niewinne dzieci zasłania się śmiercią własnych dzieci , którym tak na prawdę nawet nie próbuje zapewnić bezpieczeństwa .  

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nie pitol głodnych

nie pitol głodnych kawałków... Tych "nastoletnich zydów"  SAMI ŻYDZI POŚWIĘCILI NA OFIARĘ swego jahve... Gdzie masz dowód, że zrobili to arabowie? Po co mieliby to robić? Cel mieli tylko żydzi by zabić swoich, prawdopodobnie niepokornych nastolatków, sprzeciwiających się tej barbarzyńskiej wojnie..., lub ich rodzice...

Portret użytkownika kruca bomba

bo nie dali ci noclegu kiedy

bo nie dali ci noclegu kiedy nie miales gdzie spac i cie nie napoili jak byles spragniony. predzej ci arab za granica pomoze niz polak. kazdy ma inne zdanie, wynikajace z innego bagazu doswiadczen. watpie zeby gej lub zyd mi pomoglw podobnej sytuacji. gej musialby widziec w tym jakis cel bo ten drugi wiedzialby ze nic nie dostanie..

Portret użytkownika oleg

Nie obchodzą mnie zdania

Nie obchodzą mnie zdania innych. Rok temu będąc w Niemczech pewien arab prawie pobił moją siostrę tylko dlatego, że miała koszulkę na ramiączka. To jest chora społeczność, tyle się o tym mówi i sam się przekonałem jacy psychiczni ci ludzie są.  

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Portret użytkownika jarek

No widzicie polscy

No widzicie polscy intelygenty nawet nie potraficie odróznić tłumaczenia google na polski. A wymądrzacie się jak dzieciaki w przedszkolu. Narazie jesteście ślepi nie widzicie zagrożeni ze strony ukrainy narazie ????.

Portret użytkownika eva11

@medium ,,żydowski bóg nie

@medium
,,żydowski bóg nie jest tą samą osobą, co bóg chrześcijan.,,
czy Bog jest osoba...?
Bog jest jeden tylko religii kilka ....
jedynie ludzie nie potrafia rozroznic ,kto jest tym -ktory do nich przemawia 
jedni sluchaja Boga inni -tego ktory sie Bogu sprzeciwia i namawia do zlego 
ludzie posiadajacy sumienie,moralna swiadomosc i dobro -maja w sercu Boga,bo Bog to dobro
wszystko inne to zlo ,a jesli ktos uwaza ze to Bog do niego przemawia napewno sie myli ,
bo jak ,,dobro,,-moze przekazywac nauki typu-twoj narod jest wybrany,
reszta to bydlo...i nalezy ich wybic,
jak sedzia moglby namawiac do kradziezy ,a potem sam karac za to...
Bog to dobro ,a wszytsko co prowadzi do zla jest jego przeciwnikiem...
i nie wazne czy bedzie chrzescijaninem ,czy buddysta jesli czyni dobro ,znaczy ma Boga 
w sercu,a kto mysli,ze robi dobrze bo mu tak nakazuje jego religia i w imie Boga morduje 
ludzi ,napewno nie slucha BOGA
,wielu ludzi nie moze tego pojac i dlatego mysla,ze ich ,,bog,, jest tym wlasciwym 
nic co prowadzi do zla nie moze byc od Boga ,a dobro w kazdym jezuku i w kazdej kulturze 
znaczy to samo ...
 

Strony

Skomentuj