Wojna w Izraelu - Palestyńczycy mordują Żydów, Żydzi mordują Palestyńczyków

Kategorie: 

Źródło:

Konflikt izraelsko-palestyński nie jest nowym zjawiskiem na arenie międzynarodowej, ale wydarzenia ostatnich godzin znacząco wpłynęły na dynamikę tej długotrwałej walki. Escalacja w maju 2023 roku, zapoczątkowana przez śmierć lidera Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu w izraelskim więzieniu, zakończyła się zawieszeniem broni 13 maja, jednak spokój nie trwał długo​. Wczoraj, organizacje Hamas i Islamski Dżihad przeprowadziły zmasowany atak na Izrael, co spotkało się z silną reakcją ze strony izraelskiej​.

 

Początek konfliktu żydowsko -palestyńskiego datuje się na połowę XX wieku, ale najnowsze napięcia zostały dodatkowo zaostrzone przez śmierć lidera Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu w izraelskim więzieniu, która wywołała serie starć rozpoczętych 9 maja 2023 roku i zakończonych zawieszeniem broni 13 maja tego samego roku​.

 

Niemniej jednak, niecałe pięć miesięcy później, 7 października, organizacje Hamas i Islamski Dżihad rozpoczęły zmasowany atak na Izrael, używając rakiet i przenikając przez granicę zbrojnymi grupami. Izrael odpowiedział, ogłaszając stan wojenny i przeprowadzając naloty na cele Hamasu w Strefie Gazy, a także zwołując rezerwistów​.

 

Reakcje międzynarodowe na konflikt były mieszane. Unia Europejska i NATO wyraziły swoje poparcie dla prawa Izraela do samoobrony, potępiając ataki terrorystyczne przeprowadzone przez Hamas​. Z kolei Liga Arabska wyraziła zaniepokojenie, nazywając politykę Izraela „czasową bombą”, która pozbawia region jakiejkolwiek poważnej szansy na stabilizację w przewidywalnej przyszłości​. Z różnych stron padają apele o pokojowe rozwiązanie konfliktu i powstrzymanie się od przemocy, aby uniknąć dalszej eskalacji i cierpienia cywilów.

 

W świetle tych wydarzeń, sytuacja w regionie pozostaje napięta, a perspektywy na pokojowe rozwiązanie wydają się być dalekie. Konsekwencje humanitarne, polityczne i gospodarcze tych ciągłych niepokojów są znaczące zarówno dla ludności Izraela, jak i Palestyny, a także mają wpływ na stabilność całego regionu Bliskiego Wschodu.

 

Paradoksalnie ta nowa wojna może być na rękę władzom Izraela, które od wielu miesięcy zmagały się z protestami społecznymi w wyniku sytuacji w izraelskim wymiarze sprawiedliwości oskarżanym o brak praworządności. W obecnej sytuacji wszelkie protesty zakończą się a część protestujących otrzyma powołania do wojska, aby korzystając z okazji spróbować ostatecznego rozwiązania kwestii palestyńskiej w Palestynie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

"Początek konfliktu żydowsko

"Początek konfliktu żydowsko -palestyńskiego datuje się na połowę XX wieku"?! Chypa XIII wiek p.n.e, Patrz Wikipedia - bitwa pod Refidim. Tylko teraz (paradoksalnie) - relacje się odwróciły, gdyż (genetycznie), Palestyńczycy są bliźsi - dawnym Izraelitom

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Najbardziej szkoda dzieci,

Najbardziej szkoda dzieci, których ginie bardzo dużo, a w Gazie jest ich ponoć o wiele więcej niż zazwyczaj w populacjach. Ginięcie dzieci przez płyciznę, głupotę, ignorancję i fanatyzm dorosłych ludzi - to najgorsza tragedia ludzkości i dowód na nieistnienie Boga!

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika spokoluz

Oficjalnie od 1.01.2024 te

Oficjalnie od 1.01.2024 te kraje staną się czlonkami brics - Iran, Arabia Saudyjska, Egipt, Etiopia, Argentyna i Zjednoczone Emiraty Arabskie . Oprócz Argentyny reszta to największe i nabogatsze kraje regionu nad morzem czerwonym i zatoką perska - tu chodzi o destabilizację tego regionu i tych właśnie państw. Czasu pozostało mało .

Nawet sami jankesi i israel mogli pomóc w przerzucie broni z ukrainy do palestyny aby wywołać to , co właśnie się dzieje. To jest gruba akcja przeciwko tym , którzy ośmielili się wyzwolić z neokolonializmu usralskiego. Tam macki watykanu nie sięgają , dlatego kontrolę sprawował w regione tfór brytyjski od 1947 r czyli israel. Argentyną i zajmą się macki watykańsko-brytyjskie.

Uland już jest nieważny bo o wiele więcej stracą neokolonizatorzy pod szyldem "wulności i dymokracji" właśnie w tym rejonie a wynik łatwo obliczyć - co przynosi im więcej korzyści ? Uland czy kraje Iran, Arabia Saudyjska, Egipt, Etiopia i Zjednoczone Emiraty Arabskie ?

Jak po 1.1.24 będzie wyglądać kontrola nad wydobyciem i podażą ropy naftowej ? Tu chodzi o kontrolę nad dwoma narzędziami - potężną kasiorą i nośnikiem energii.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Chodzi przede wszystkim o

Chodzi przede wszystkim o odbudowę amerykańskiej potęgi wojskowej. USA skompromitowały się w Afganistanie i dostali baty na Ukrainie. Teraz potrzebują szybkiej wygranej wojenki. Żeby pokazać że pozostają w grze o dominację. A Rosja i Chiny mają ciągle się bać i grać ostrożnie.

 

Portret użytkownika spokoluz

Nie ma to jak dobić podbitego

Nie ma to jak dobić podbitego od 1947 r.- to takie wielkie i chwalebne - niech ruszą na kacpa i go podbiją to będzie wielkie wydarzenie nadal są to cioty w spudnicach.

Nawet w II wś ruszyli dopiero 6.06.1944r i to nie sami ale z brytolami , kanadyjczykami , australijczykami itd... jak kacpay podchodzili pod obecne granice polinu kiedy gebelsy ściągnęły wszystko na front wschodni - takie to herosy w pampersach.

Jebać usrańcuf . Janki maderfaker goł hołm !!!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

uzupełniając to całkowicie i

uzupełniając to całkowicie i przypadkowo na morzu śrdódziemnym znajduje się usrańska grupa uderzeniowa , która :"ćwiczyła" z włoską marynarką wojenną oczywiście całkiem przypadkowo ale na wodach niedaleko Grecji i ta grupa zmierza teraz na wschód morza śródziemnego. Ćwiczyła z włoskimi okrętami a włosi to byli kolonizatorzy Etiopii do 1941 r. kiedy brytole wypchnęli włochów i sami skolonizowali Etiopię.

Może jeszcze ktoś dorzuci trochę klocków do układanki oprócz tego , że na tym też ktoś traci lub może stracić czyli kraje briks.

To jest teraz epicentrum starcia dwóch potężnych sił - zachodu tzw. dymokratycznego i Brics.

Komu obecnie zależy na spokoju a komu na eskalacji i rozognienia  w tym rejonie to odpowiedzcie sobie sami.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Kamil Kowalski

Mam całą kolekcję zdjęć

Mam całą kolekcję zdjęć starożytnych dziwnych budowli, historia została zakłamana , wiadomo przez kogo. Ale też obecnie EJ AJ może zrobić każdą grafikę, trzeba mieć bystre oko aby to odróżnić, ja mam zdjęcia starożytnych artefaktów z czasów kiedy nie było AI.

Portret użytkownika Szkarłatny

Beee beee beee, toć to znowu

Beee beee beee, toć to znowu jakaś falszywa flaga, znowu mendialna sraczka, tylko teraz patrzcie co za "uchodźców" wam "wasz żont" sprowadzi, na upadlinie juz sobie miejsca zrobiły khazarskie parszki. Wszystko zgodnie z planem, budowy niebiańskiej je(b)rozolimy beee beee beeee.

Portret użytkownika Endymion

Szkarłatny, o tym samym

Szkarłatny, o tym samym pomyślałem. Ukraina wyczyszczona pod Niebiańską Jerozolimę. Przyszedł czas na ewakuację. Akcja ma kryptonim al-aksa, już szyici z sunitami zjednoczyli się, Talibowie z Afganistanu proszą Iran o możliwość przejścia. Żelazna Kopuła okazała się nieskuteczna. Polskie Herkulesy latają do Izraela, kolejna akcja "Most"?

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ARTUR

Wkroczenie USA do walki może

Wkroczenie USA do walki może rozlać konflikt na cały świat łącznie z Turcją a ich lotniskowiec już faktycznie ustawia się pod wiatr aby zaatakować Iran . Przed kilku laty zasugerowałem " Opcję Samsona " i sprawa tak się rozniosła że nawet Hall o tym pisze , są co prawda przygotowania i ewakuacje elit z Izraela więc można można przypuszczać że zostanie odpalona głowica atomowa a wina będzie zrzucona na Iran . Właśnie teraz toczą się walki w Tel awiwie i Jerozolimie a armia chyba nie istnieje o ile nie przygotowywała się do występów na paradzie równości sodomitów w Jerozolimie Smile

Strony

Skomentuj