Izrael popełnia zbrodnie wojenne? Odbędzie się niezależne śledztwo w tej sprawie

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Już od dłuższego czasu słyszymy, że Izrael jest oskarżany o popełnianie zbrodni wojennych oraz eksterminowanie narodu Palestyńskiego. Poniesione dotychczas straty są ogromne i w znacznej mierze dotyczą właśnie Palestyńczyków. W trakcie obecnej "wojny z terroryzmem", jaką prowadzi Izrael na terenie Strefy Gazy, doszło do wielu naruszeń praw człowieka a śmierć ponoszą głównie cywile.

 

Izrael bombarduje mieszkania, szpitale, szkoły a wczoraj ostrzelana została jedyna elektrownia na terenie Strefy Gazy. Wśród Palestyńczyków giną nie tylko bojownicy z organizacji Hamas, ale przede wszystkim cywile czy pracownicy służb zdrowia. Izraelskie wojska kilkakrotnie otworzyły ogień w kierunku ambulansów i dziennikarzy.

 

Dotychczas zginęło 693 Palestyńczyków, w tym 166 dzieci i 37 osób starszych. Rannych jest ponad 4.500 osób - ponad tysiąc z nich to dzieci oraz 161 osób starszych. Taką informację podał wczoraj rzecznik Ministerstwa Zdrowia Strefy Gazy. Ponadto, według agencji UNRWA należącej do ONZ, liczba palestyńskich uchodźców wynosi już ponad 118 tysięcy. Należy przypomnieć, że operacja wojskowa prowadzona przez Izrael, według władz, jest ukierunkowana jedynie na terrorystyczny Hamas.

 

Warto jednak zwrócić uwagę na działania bojowników. Państwo żydowskie oskarża Hamas o wykorzystywanie zwykłych mieszkań, szkół i szpitali do magazynowania broni i prowadzenia ostrzału rakietowego. Izrael określa to jako używanie cywilów jako żywe tarcze. Bojownicy nie prowadzą otwartej walki ale z ukrycia i mieszają się z innymi, nieuzbrojonymi ludźmi. Dlatego Izrael stwierdza wprost, że tak ogromna liczba zabitych cywilów to wina Hamasu.

 

Większość obserwatorów uważa jednak, że operacja wojskowa Izraela jest poważnym nadużyciem siły. Rada Praw Człowieka ONZ stwierdza, że Izrael popełnia zbrodnie wojenne i wezwała do przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie. Bardzo zastanawiający jest jednak wynik głosowania. Większość krajów które głosowały, zgodziły się na śledztwo. Kraje Unii Europejskiej wstrzymały się od głosowania, natomiast Stany Zjednoczone, jako jedyne, zagłosowały na "nie".

Foto: Twitter/Dalia Hatuqa

 

Mimo wszystko wygląda na to, że śledztwo odbędzie się. Rada Praw Człowieka zatwierdziła rezolucję, która pozwoli wysłać specjalną grupę ludzi na miejsce popełnianych zbrodni i stanowczo potępia Izrael za długotrwałą okupację terenu. Wiele wskazuje również na to, że rozwiązanie konfliktu w sposób pokojowy nie jest możliwe. Hamas zgadza się na zawieszenie broni ale stawia warunek trudny do spełnienia - Izrael musi zakończyć okupację Strefy Gazy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika jj

noooo, a w skladzie komisji

noooo, a w skladzie komisji tego sledztwa bedzie miedzy innymi: 
-rabin szlomo "nic mi nie wiadomo",
-mojzesz pejs kowalski,
-icek szloma lejba- bedzie "niezaleznym" wyslannikiem zachodu-tak zeby sledztwo bylo zupelnie obiektywne.
 
zaraz po dokonaniu sledztwa i ogloszeniu wynikow jakoby to israhell mial prawo zrownac z ziemia palestyne-ta ekipa przyjedzie do judopoloni wycienic kolejne polacie ziem do kupienia-od naszych POLSKICH politykow rzecz jasna, ktorzy to w naszym imieniu dzialaja i dla dobra polskiego narodu. 
 
to wszystko nabiera bardzo komicznego wygladu.
 

Portret użytkownika Synteza analityczna.

Najpierw należałoby zadać

Najpierw należałoby zadać ogólniejsze pytanie: czy są dowody na to, że samolot został zestrzelony, bo przecież w każdych tego typu katastrofach powinny pojawiać się różne wersje i wszelkie inne podejrzenia, czy to o przyczyny mechaniczne, czy o np. wybuch bomby w samolocie lecącym na dużej wysokości. Jeśli jednak przyjmiemy – i wskażemy na dowody – zestrzelenia samolotu, to oprócz kwestii technicznych zestrzelenia (samolot wszak leciał na wysokości 10 km), należy zadać podstawowe pytanie: kto miałby na tym incydencie skorzystać politycznie? W tym przypadku, na pewno nie Rosja, natomiasat dwie pozostałe siły, tj. prorosyjscy separatyści i władze Ukrainy, mogłyby być zainteresowane taką akcją – każda dla swoich korzyści. Najbardziej zyskałby Kijów, rzucając oskarżenia na Moskwę – co też się stało i co media zachodnie natychmiast podchwyciły – bowiem utworzyłoby to tak potrzebny Ukrainie obraz jako biednej ofiary, której siły zachodnie miałyby teraz pretekst udzielenia militarnej “pomocy” w ramach walki z “terroryzmem”.
Nie należy jednak zapominać, że mogło dojść do pomyłkowego zestrzelenia samolotu, który – np. nie reagując na zapytania – nie usunął się ze strefy działań wojennych, a przecież wiemy że jego lot przebiegał aż 200 mil od trasy uznawanej za bezpieczny międzynarodowy korytarz. W tym przypadku, zarówno Rosja jak i Ukraina mają na swoich kontach przypadki pomyłkowego zestrzelenia samolotów pasażerskich (jakoś dziwnie, zachodnie media – i polskie papugi – chętnie przypominają zestrzelenie koreańskiego samolotu w 1983 roku przez Związek Radziecki, lecz przemilczają fakt, że w 2001 roku zestrzelenia dokonały ukraińskie siły powietrzne – chodzi o Siberia Airlines Flight 1812). Przyjmując wersję pomyłkowego zestrzelenia, należałoby wskazać na jedynego w tym przypadku sprawcę, czyli na ukraińskie siły powietrzne (bądź jednostki przeciwlotnicze), wszak samolot znajdował się nad obszarem ukraińskim, kontrolowanym przez Ukrainę i zestrzelony został, a następnie spadł na tereytorium Ukrainy.
Oczywiście tego typu wydarzenia nie dzieją się w oderwaniu od innych światowych wydarzeń, wszak media zajęte roztrząsaniem “agresji rosyjskiej” nie zajmują się już tak bardzo inną, groźniejszą, bo realną agresją nazistowskich wojsk izraelskich na terytorium Palestyny.
No i jeszcze pozostaje otwarta kwestia jakiegoś możliwego związku tego konkretnego zestrzelonego samolotu z “zaginionym” kilka miesięcy temu, również malezyjskim i takim samym Boeingiem 777. Jak na razie za szybko na konkluzje, choć cisną się pytania. No i na koniec, dlaczego ta Malezja jest tak prześladowana przez los, albo przez tych co te “losy” tworzą? Może jedną z odpowiedzi jest ta decyzja sądu?
Trybunał Zbrodni Wojennych w Malezji: Inwazja na Irak w 2003 roku była zbrodnią; G.W.Bush i Tony Blair uznani winnymi ludobójstwa: www.bibula.com/?p=47566

Portret użytkownika krisstof

na załączonym zdjęciach widać

na załączonym zdjęciach widać w których krajach są przestrzegane prawa człowieka. toż to śmiechu warte - algieria - prawo islamskie, argentyna i brazylia - szwadrony śmierci, korupcja policji, prześladowania polityczne, mordowanie indian, chile - podobnie, chiny - no to jest przecież państwo prawa, kongo - niekiedy z litości mordujący używa broni palnej, kostaryka - narkotyka, wybrzeże kości słoniowej - podobnie jak w kongo plus tortury, kuba - przykład państwa prawa i wolności słowa, drugie chiny, etiopia - nikt nie wie co tam się dzieje bo nikomu nie przychodzi do głowy by tam jechać, indie i indonezja - gwałty, morderstwa, szariat i bollywood, kazachstan - hhahhaahhhahhahhaah, kenia - nic dodać nic ująć, kuwejt - prawdziwa demokracja akurat, malediwy - kolejna ostoja demokracji, meksyk - no to już przesada, maroko, namibia i pakistan - demokracja jak ta lala, peru - kokaina i korupcja, morderstwa, filipiny - następne państwo prawa, rosja - nawet nie wiem co napisać, arabia saudyjska - gdyby nie ropa to nadal by sypiali z kozami, sierra leone - ilu już tam prezydentów zamordowano ? południowa afryka - nie mam słów, zjednoczone emiraty arabskie - państwo które przestrzega praw pracownika szczególnie tego z indii i pakistanu, wenezuela i wietnam - no śmiech na sali. na poszczególnej liście widać które państwa "demokratyczne" i miłujące pokój głosowały przeciw izraelowi. a ja piszę po raz kolejny - niech bandyci z hamasu przestaną chować się za plecami cywili

Portret użytkownika koń który mówi

A w którym z wymienionych

A w którym z wymienionych krajów, oprócz wiadomego, wmawia się ludziom, że są narodem wybranym, a cała reszta to zwierzęta w ludzkiej skórze które mają im służyć?
Jest to czysta nienawiść rasowa i faszyzm.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No co ty żydku nie

No co ty żydku nie powiesz...? 
To prawda, ale nigdzie nie powstają w wyniku ideologii faszystowskiej jakim jest talmud...i powstawały na tej samej ideologii która doprowadziła do  I i II Wojny Światowej..wywołanej i finansowanej przez twoich braci Syjonu...
 Wojna o władzę i bogactwa zawsze byla inspirowana przez ideologię wywyższającą jednych ludzi nad drugimi...
A to wszystko zostało zapożyczone od waszej kolorem gówna chyba uzasadnionej wyższości nad innymi rasami ludzkimi

Portret użytkownika Zenek :)

Deptak w


Deptak w Hoollywood
 
 
Polskojęzyczny mainstream jest głuchy na wołanie poniżonych i mordowanych w Palestynie, w Strefie Gazy. Tematy zastępcze są jak widać ważniejsze od eksterminacji Gojów w Strefie Gazy. Jednak na świecie, poza Polską oczywiście, trwają liczne protesty przeciwko żydowskiemu ludobójstwu na Palestyńczykach, niekiedy całkiem spontaniczne, które nie mają najmniejszych szans przedostać się do mainstreamu.
 
Żydowska „najmoralniejsza armia świata” nie walczy z równym sobie przeciwnikiem, ale eksterminuje cywilną ludność, tworząc dla swych osadników „przestrzeń życiową”. Porównajcie potencjał bojowy Palestyńczyków z machiną wojenną w rękach Żydów. Policzcie żydowskie czołgi, myśliwce, helikoptery i zapoznajcie się z całą żydowską machiną wojenną, piątą na świecie, w którą inwestuje miliardy dolarów rocznie dobry wujek Sam. A następnie porównajcie to z możliwościami rozbrojonych i trzymanych w getcie Palestyńczyków, którzy nie mają dosłownie ani jednego czołgu, myśliwca czy jakiejkolwiek innej broni, dzięki której mogliby się obronić przed Żydami. Na żydowskie czołgi mają jedynie kamienie.
 
Tylko wówczas można zrozumieć jak ten „konflikt” wygląda. To w rzeczywistości zwykłe ludobójstwo i sadystyczne znęcanie się nad bezbronnymi. To nie walka, ale ludobójcza egzekucja na zwykłych ludziach, jak Ty, drogi czytelniku/czytelniczko, czy ja.
 
(http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiesci-palestyny-prasa-zagraniczna-2014-07)
 
 
Taka sama eksterminacja podludzi w wykonaniu żydów ma miejsce na terenach Noworosji i jak zapowiedzieli wkrótce także Polski po Kraków bo judeopolonia przeciez czeka opłacona już zdradą Polski i Polaków 1939 roku gdzie naziści nazistów witali bramami, kwiatami i solą. A także listami osób, Polaków do rozwalenia przez nazistowski reżim żyda A Hitlera. Także Katyń Polacy zawdzięczają żydom.
 
 
 

Portret użytkownika koń który mówi

Jedno jest pewne: trzeba się

Jedno jest pewne: trzeba się trzymać z daleka od krajów, które wstrzymały się od głosu. Politycznie poprawne świnie gejropejskie pozbawione własnego zdania lub już w 100% zarządzane przez syjonistów i to był taki pokaz ich siły. Z czerwonym knurem na przodzie. Tam ludzi mordują, a oni nie widzą powodu do interwencji Smile
Naprawdę super. Je*ać tych europejskich kundli.

Portret użytkownika koń który mówi

A gdzie są ci wszyscy co tak

A gdzie są ci wszyscy co tak ochoczo popierają USA i kpią z Rosji? Gdzie ci wszyscy orędownicy unii gejropejskiej? Co taka cisza? A co z równością i tolerancją i prawami człowieka? Może jakiś pedzio raczy zabrać głos w obronie maltretowanych chłopców albo lesba w obronie maltretowanych dziewczynek? Milczycie? Gęby pełne sloganów, a w takim momentach staje się jasne kim jesteście.

Portret użytkownika koń który mówi

Za kogo oni się uważają? Za

Za kogo oni się uważają? Za święte krowy? Jakikolwiek kraj na świecie depczący w ten sposób godność i prawa człowieka byłby natychmiast rozjechany przez "siły pokojowe". Ale o czym tu mówić jak u nich nawet arsenał jądrowy jest poza wszelką kontrolą i dostępem z zewnątrz.
Popieram wypowiedź janiny: czy wyobrażacie sobie ten jazgot medialny syjonistów gdyby to Rosja zaczęła urządzać taką jatkę na ukrainie? Bo ja autentycznie nie umiem ocenić do czego zdolni są ci wszyscy sprzedajni pismacy, którzy podpisali cyrograf z samym szatanem na zakłamywanie rzeczywistości.
Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości, że oni sami porwali tych nastolatków? Co to dla nich? Mało swoich zakatowali podczas drugiej wojny światowej? Być może tamci byli niepokorni, protestowali zbyt głośno przeciwko temu co się dzieje, więc zostali "porwani" i upieczono dwie pieczenie na jednym ogniu. Był to chamski, bezczelny, cyniczny pseudo pretekst do wymordowania (zmasakrowania) tysięcy Palestyńczyków. Co za perfidia.
Zdecydowanie popieram twierdzenie niektórych psychiatrów, że oni mają w genach schizofrenię i dlatego nie są w stanie ocenić prawidłowo tego co robią. Czyli mordując np. bezbronne dziecko - nie odczuwają bólu ani wyrzutów sumienia. Po prostu jak zwykłe czubki. No bo nie da się być człowiekiem normalnym robiąc takie rzeczy.
Spójrzcie na to raz jeszcze:
https://www.youtube.com/watch?v=NqABkw_nnFY
Impreza po zamordowaniu bezbronnych ludzi z użyciem miażdżącej przewagi militarnej. Nawet największy bydlak i cham nie odczuwałby satysfakcji z czegoś takiego. Tak jak rasowy złodziej/morderca nie dotknie staruszki z laską i innych niepełnosprawnych ludzi.

Portret użytkownika Zenek :)

  "Co ma zrobić ludzkość w

 
"Co ma zrobić ludzkość w konfrontacji z „Wrogiem Ludzkości”? Czy to wszystko sprowadza się w końcu do: zabić lub być zabitym?"
 
Kto czerpie wprost orgiastyczną przyjemność ze wzajemnego szczucia innych Narodów na siebie. Szczucia dla ich bogactw naturalnych, dla ich fabryk, dla ich pól uprawnych czy tylko dla sadystycznej przyjemności by patrzeć jak się cudza krew leje po polach.
 
Kto jest Biblijną Bestią o jakiej mówił Chrystus?   ŻYD nie inaczej.
 
I można jeszcze mieć zrozumienie do bezmuzgich cepów jakie w imię nazistowskiej propagandy wciskanej im z ambon bluźnic od małego latają po polach mordując w judaistycznym amoku wszystko co żywe, wszystko co przynależne Bogu. Ale dla prawdziwego wcielonego zła, dla tych zakapturzonych satanistycznych potworów jacy streczą innych do mordów by się później cieszyć pełnymi złota świątynnymi skarbczyckami. Dla tych co udając bezbronnych i niewinnych jak Palpatine co stręczą innych do zabijania zrozumienia być nie może bo i czemu tu można wybaczyć?
 
BESTII WCIELONEJ W CZŁEKOKSZTAŁTNĄ POWŁOKĘ?
 
BESTII JAKA CHCE DOPROWADZIĆ DO WYMORDOWANIA WSZYSTKICH NA PLANECIE W IMIĘ POWALONEJ SATANISTYCZNEJ RELIGII?
 
BESTII WRZESZCZĄCEJ Z KAŻDEGO MOŻLIWEGO ZAKĄTKA TE SWOJE:ZABIJ, ZABIJ, ZABIJ.
 
 
Poczytajcie sobie do czego nawoływali ci którzy swoim sponsorowaniem i wrzaskami "HITLER MUSI UDEZYĆ NA POLSKĘ", HITLER MUSI IŚĆ ZDEPOPULOWAĆ SŁOWIAN" doprowadzili do 2 Wojny Światowej i co zrobili na końcu z tymi jakich użyli wcześniej jako narzędzia do szerzenia swojej religijnej nienawisci, do szerzenia słowa Bestii yahwe, tego ukochanego przez "świętobliwych": ZABIJ.  
 
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wrog-ludzkosci-2014-07 (18+)
 
Dzisiaj te same Bestie też wrzeszczą swoje nachalne: ZABIJ.
 
ZABIJ ROSJANINA BO MA GAZ, BO MA ROPE, BO JEST CHRZEŚCIJANINEM.
 
Pójdziesz wojować ramię w ramię z biblijnymi demonami, ze stadami żydów wymieszanych z katozombii Polaku?
 
Czy też się nawrócisz i wybierzesz stronę Chrystusa Zbawiciela?
 
Czytajcie link bo to samo zrobią na końcu z wami jak już podbijecie dla nich, dla tych biblijnych nazitów Rosje. Już szczują w tle za plecami na Polaków bo nie wypłaciliśmy im ponownie i ponownie branych kwot z sufitów urojinych odszkodowań... bo w 1939 niechcieliśmy ulec ich wrzaskowi ZABIJ.
 
Po co pluć na groby przodków i teraz iść wspólnie wraz z Bestią pod Megiddo mordować by tam jak satanistyczni głupcy wyginąć?
 

Strony

Skomentuj