Hamas domaga się spełnienia żądań i grozi długotrwałą wojną z Izraelem

Kategorie: 

alarabalyawm.net
Między Hamasem a Izraelem trwa obecnie pokój, tzn. nie są prowadzone żadne działania wojenne. Poprzednie 72-godzinne zawieszenie broni zostało przyjęte a niedawno wprowadzono kolejne, na co obie strony się zgodziły. Jednak liderzy Hamasu domagają się, aby państwo żydowskie zgodziło się na wysunięte przez nich warunki.

 

Po izraelskiej inwazji lądowej w Strefie Gazy, gdzie oprócz szpitali, budynków cywilnych i placówek ONZ zniszczono tajne tunele Hamasu, armia wycofała się, czego nieustannie domagała się palestyńska organizacja. Był to jeden z warunków dla przyjęcia zawieszenia broni.

 

Działania zbrojne zostały obecnie wstrzymane a liderzy Hamasu wzywają Izrael do przystania na wysunięte przez nich warunki. Chodzi między innymi o zniesienie gospodarczej blokady, jaka została nałożona na Strefę Gazy, i innych ograniczeń.

 

Jeśli Izraelczycy nie spełnią tych żądań, "to mogą spodziewać się długotrwałych działań zbrojnych". Jeden z liderów Hamasu, Osama Hamdan ostrzegł, że państwo żydowskie powinno wybierać - albo akceptuje żądania, albo niech przygotowuje się do długiej wojny.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika kolo

ale ten hamas to tez bredzi,

ale ten hamas to tez bredzi, nie zdziwylbym sie, jakby sie okazalo ze ten caly hamas jest kotrolowany przez irael bo tak jak ten hamas sie teraz zachowuje to albo sami idioci albo sluza jako mini false flag czyli sa po to zeby dawac pretekst izraelowi na bombardowanie palestyny. czym oni w ogole groza co to w ogole za gowniane i smieszne grozby dopiero co im wjechali i tunele zasypali i gwono nic na to poradzic nie mogli, te ich smieszne rakiety ledwo co dolatuja gdziekolwiek a oni tu jeszcze pyskuja no doslownie to jakbym slyszal pieprzonych politykow ktorzy krzycza wielkie hasla i wysylaja na wojne innych a sami jak zawsze ogladaja wszystko z bezpiecznej odleglosci i palca nie zabrudza, bo jakby tego piepronego hamasu nie bylo to przynajmniej izrael musialby sie bardziej nameczyc zeby znalezc wymowke dlaczego by tu zaatakowac palestyne a tak hamas im podaje wszystko gotowe na talerzu

Portret użytkownika danielov

dobre sobie. Przeciez

dobre sobie. Przeciez Izraelowi i USA o to chodzi. Im lepiej dozbrojeni terroryści- tym lepiej, im większe stwarzają zagrożenie dla cywilizowanej europy i swiata- tym jeszcze lepiej. To nie jest przypadek tylko świetnie przemyślany  plan działań. Niestety muzułmanie nie rozumieją że swoim działaniem sami sobie zakładają pętle na szyję. Na ale ktoś musi być mądrzejszy i bardziej przebiegły. 
GŁÓWNYM CELEM USA I IZRAELA JEST STOWRZENIE REALNEGO ZAGROZENIA DLA CYWILIZOWANEGO SWIATA- PRZEZ ISLAM. TO JEST ZROBIONE PO TO ABY MIEĆ PRZYZWOLENIE WSZYSTKICH NORMALNYCH LUDZI NA TEJ PLANECIE- ABY ICH RAZ NA ZAWSZE WYRŻNĄC. Jesli to zrobią teraz to rząd USA bedzie odpowiedzialny podobnie jak sam Hitler. 

Skomentuj