Osoby bojkotujące Izrael to "antysemici, którzy chcą zniszczyć państwo żydowskie"

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Polityka Izraela wobec Palestyny budzi wiele kontrowersji. Groźba bojkotu tego kraju pojawiła się ze względu na brak rozwiązania konfliktu na linii Izrael-Palestyna oraz dalszą rozbudowę żydowskich osiedli. Bojkot ze strony europejskich przedsiębiorstw został porównany do hitlerowskiej polityki.

 

Palestyński ruch BDS (Boycott, Divestment and Sanctions), wspierany przez propalestyńskich intelektualistów i blogerów, wzywa do zbojkotowania wszystkich izraelskich towarów. Jest to akt protestu przeciwko kontrowersyjnej polityce Izraela wobec Palestyny. Premier Benjamin Netanjahu w trakcie konferencji Amerykańskich Organizacji Żydowskich w Jerozolimie ostro skrytykował tą groźbę, nazywając ruch BDS antysemickim oraz dodając, że jego celem jest zniszczenie Izraela.
"W przeszłości, antysemici bojkotowali żydowskie przedsiębiorstwa a dziś wzywają do bojkotu państwa żydowskiego - tylko państwa żydowskiego. Myślę, że to jest ważne iż będą oni narażeni na to kim oni są, a są klasycznymi antysemitami w nowoczesnym wydaniu" - powiedział Benjamin Netanjahu.
Premier dodał również, że najbardziej haniebnym faktem jest to iż europejskie przedsiębiorstwa uczestniczą w bojkocie a postawa ta stanowi zagrożenie dla procesu pokojowego, ponieważ nie uznają "palestyńskiego podżegania za terroryzm". Wcześniej groźba bojkotu Izraela została również porównana do "przykładania broni do głowy".

 

 

Na podstawie: RT.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Podolski Grzegorz

"Wybacz im bo nie wiedzą co

"Wybacz im bo nie wiedzą co czynią" - skierowane było do slepego tłumu szyderców 
Do tych kturzy stali z boku zapewnie powiedział : 
" Wybaczam sobię , że im nie wybaczam , Oni dobrze wiedzą co czynią ! " 
 

Portret użytkownika shin.shimoyet

Nie da się zniszczyć Izraela.

Nie da się zniszczyć Izraela. Od 1948 roku jest znów pod opieką Bożą.Nie zmieniło się NIC w Bożym planie wobec Jego wybranego narodu.Ostatecznie zrzucą jarzmo wszystkich napadów i zajmą tereny które Abraham otrzymał od Boga, to tylko kwestia kilkunastu max lat.Wiele się wówczas wydarzy na świecie, bo cokolwiek dzieje się w Izraelu rozchodzi się niczym kręgi na wodzie na całą planetę.  Nadchodzą więc dni - to wyrok Jahwe - gdy sprawię, że w Rabbat Ammonitów rozlegnie się wrzawa wojenna. I stanie się rumowiskiem pustynnym, a jego osiedla będą ogniem spalone. Izrael przejmie dziedzictwo tych, co go wydziedziczyli - głosi Jahwe.Jer 49:2      Jeśli bezbożni krzewią się jak ziele i rozkwitają wszyscy nieprawość czyniący, dzieje się tak, by wieczna spotkała ich zagłada. Psm 92:8 
Bóg nie dopuści do zniszczenia Izraela.
Przeczytaj nim dasz głupi komentarz:
  Chwałą człowieka jest unikać kłótni, lecz każdy głupiec wdaje się w spór. Prz 20:3
Pozdrawiam

Portret użytkownika benpo

Choć nie jestem żydem, czyli

Choć nie jestem żydem, czyli potomkiem Izraela, to znając Pismo święte czyli Stary i Nowy Testament, to powiem ci jedno, dobrze powiedziałeś, Państwo Izrael nie ulegnie likwidacji, ale będzie istnieć zawsze bo to jest własność Pana, i żydów sprowadził po to aby tu żyli do końca swoich dni. Jednak jeszcze będą musieli pocierpieć, zanim poganie z tej ziemi będą usunięci na wieki. Ale ten który reprezentuje Watykan, was zwiedzie, i sprawi że zawrzecie z nim układ na 7 lat, i prorok Daniel o tym od dawna relacjonuje w swej księdze. A w Jerozolimie wystąpi 2 proroków, i przez 3 i pół roku będą wam głosić, aż 144 tysiące żydów ze wszystkich pokoleń będzie zbawionych.To jest opisane w 7 i 11 rozdziale Objawienia, w Nowym Testamencie. Któremu teraz lud Izraela nie jest w stanie uwierzyć. Ale nadejdzie czas że uwierzą i zobaczą na własne oczy ,,Kogo przebodli" A my wiemy Kim ON jest, i nosi imię JAHSCHUA.I wiemy, choć nas jest niewielu w stosunku do kościelnych wyznań, że nie istnieje żadna trójca, ale Jeden Jedyny Bóg i ON jest naszym zbawicielem,a Jego imię już ci podałem. ON chodził w Izraelu w ciele, ale kapłani i nauczeni w Piśmie GO nie rozpoznali, i oddali w ręce pogan na śmierć krzyżową. Izrael Go pozna kiedy łaska dla narodów się zakończy.

Portret użytkownika janczar

Jeśli walczysz upewnij się,

Jeśli walczysz upewnij się, że o powiedzenia masz coś
Jeśli nie masz nic niedopowiedzenia na złość
Wyjdą i przyjdą z pomocą e-maskatarom wszelkiej fałszywej myśli
Jeden na sto krzyczących coś wymyśli
Jeden na milion słowami system niszczy
Jeden ziom na milion, choć to nie wyścig,
Na milion jeden ziom pozamiata wszystkich
Jeśli chcesz zamiatać musisz umysł umieć czyścić
Pamiętaj że naśladować to nie znaczy być kimś

Portret użytkownika benpo

Jeśli chodzi o palestyńskich

Jeśli chodzi o palestyńskich muzułmanów, to oni na terytorium Izraela, nie mają nic do roboty, bo te ziemie zostały dane żydom przez Boga, bo poprzednie nrody żyjące w ziemi Kanaan żyły żle i oddawały się plugawym pogańskim praktykom, dlatego Bóg postanowił dać ten kraj żydom.Gdybyś czytał uważnie Biblię, to byś o tym wiedział, ale zapewne jako okłamany katolik nic na ten temat nie wiesz i szydzisz sobie z żydów co im Bóg dał ten kraj na własność tysiące lat temu dał. Bóg sprawi także i to że plugawy kult jakim jest katolicyzm także zmiecie z powierzchni ziemi, ale zanim to nastąpi to sam zobaczysz na własne oczy, jak Watykan zamieni się w atomowe zgliszcza, za jego zbrodnie i kłamstwa na światową skalę, i jest to opisane w Objawieniu 17 i 18 rozdział,wyrok na ten kościół dawno zapadł, a wykonawcą wyroku Bożego jest Rosja w której żądzi Putin. Tak wyglądają szczegóły. I Bóg dał tysiące lat temu Abrahamowi, i jego potomkom przez to, że: kto przeklina Izraela będzie przeklęty, a kto błogosławi Izraela, będzie błogosławiony. Więc nie radzę tutaj nikomu szydzić sobie z żydów, bo Bóg to widzi, i nie wiecie biedacy kiedy spadnie na was Jego słów wypełnienie, choć wiem że jest nad wyraz cierpliwy i miłosierny.Ale na punkcie wybranego przezeń narodu, jakim zawsze był Izrael, ne napróżno dał tak poważne ostrzeżenie, i jak ktoś szydzi sobie z Jego świętego imienia Jahwe. Apostoł Paweł powiedział w liście do Hebrajczyków, strasza to rzecz wpaść w ręce Boga żywego, a on jako żyd znał Boga osobiście, który w Chrystusie przynósł nam zbawienie. Chcecie Go drażnić szyderczą gadaniną na temat Jego narodu? nie radzę, żaden z ludzi nie jest tak mocny jak ON.

Strony

Skomentuj