Pentagon mógł zmodyfikować kleszcze, aby uczynić z nich broń biologiczną

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Czy kleszcze zarażone boreliozą to wynik eksperymentów z bronią biologiczną? Kongres żąda odpowiedzi Departamentu Obrony na tak postawione pytanie. Nieoczekiwanie amerykańscy prawodawcy planują odkryć kulisy teorii spiskowej, mówiącej o tym, że wojsko amerykańskie używało kleszczy jako broni biologicznej. Miało to spowodować rozprzestrzenianie się boreliozy i gorączki plamistej Gór Skalistych, które zarażają tysiące Amerykanów każdego roku.

W zeszłym tygodniu amerykańska Izba Reprezentantów nakazała przeprowadzenie dochodzenia w celu ustalenia, czy Departament Obrony eksperymentował z kleszczami i innymi owadami w celu użycia ich jako broni biologicznej.

 

Na wniosek republikańskiego kongresmena Chrisa Smitha, przegłosowano poprawkę, która zobowiązuje inspektora generalnego Pentagonu do zbadania, czy Departament Obrony eksperymentował z kleszczami i innymi owadami jako bronią biologiczną w latach 1950-75 oraz czy owady uciekły z laboratorium.

Smith przytoczył wiele książek i artykułów, które sugerowały, że amerykańskie instytucje rządowe, w tym Fort Detrick, Maryland i Plum Island w Nowym Jorku, przeprowadzały badania mające na celu przekształcenia kleszczy i innych owadów w broń biologiczną.

 

Jeśli Pentagou potwierdzi, że departament obrony rzeczywiście używał kleszczy jako broni biologicznej, kolejnym krokiem będzie zdobycie dalszych informacji. Najważniejszą kwestią jest odpowiedź na pytanie czy insekty zarażone boreliozą zostały uwolnione z laboratorium w ramach eksperymentu, czy był to przypadek.

Borelioza może powodować wysypkę, gorączkę, porażenie twarzy, bóle mięśni i bóle stawów. Nieleczona choroba może prowadzić do zapalenia stawów, a także problemów z układem nerwowym i sercem.

 

W Stanach Zjednoczonych co roku odnotowuje się 30 tys. przypadków boreliozy, ale amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom podało, że liczba ta może być znacznie wyższa. Borelioza może powodować wysypkę, gorączkę, porażenie twarzy, bóle mięśni i bóle stawów. Nieleczona choroba może prowadzić do zapalenia stawów, a także problemów z układem nerwowym i sercem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika lommo

Dorabianie ideologi że

Dorabianie ideologi że zainfekowane kleszcze są sztucznie stworzona bronią biologiczną ma długą tradycję. Polacy którzy znalezli się w czasie wojny w ZSRR , dokładnie rzecz biorąc głównie na Syberii  gdzie jak wiadomo uciążliwego robactwa w postaci komarów, meszek i właśnie tych cholernych kleszczy nie brakuje , to często wspominali że radzieckie radio i prasa nadawała że te zakażone kleszcze czyli w syberyjskich warunkach około 20% to sprawka japońskich imperialistów którzy zrzucali jakoby zakażone robactwo nad Związkiem Radzieckim. Jednak dużej części ludności nie pasowało że zakażone kleszcze znajdują sie w centrum syberii czy nawet w płn.- zach. cześci Syberi czyli grube tysiące kilometrów od Japonii. Bywały przypadki że ukąszenie przez zarażonego kleszcza powodowało paraliż. Jedynym skutecznym sposobem na unikanie kleszczy podczas pracy w tajdze było smarowanie się naftą.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Anglo Saksoni czyli obecnie

Anglo Saksoni czyli obecnie WASP (dawniej czarnogłowi) są nieobliczalni i źli. Trwale emocjonalnie upośledzeni. Niejednokrotnie to udowodnili np robiąc eksperymenty na ludziach w Auszwic, a jak wojna się skończyła to nadal robili to samo, przenieśli się do USA i dalej eksperymentowali, tyle że na swoich współplemieńcach. Rozpylali wirusy nad własnymi miasteczkami na prowincji. Albo porwania przez UFO... wierzy ktoś że UFO leci na Ziemię z drugiego końca galaktyki tylko po to by zaświecić w odbyt latarką miejscowej ludności. Wierzycie w te bajki? UFO to załoga dr. mengele, która latała po USA i porywała ludzi do bestialskich eksperymentów. Przykład bestialstwa WASP na zdjęciu:

Portret użytkownika kolejnyTomek

Co to za broń, której nie

Co to za broń, której nie można kontrolować. Autor tekstu sugeruje, że w Pentagonie siedzą sami idioci. Zachorowań jest więcej, bo kleszczy jest więcej. Stworzyliśmy im idealne warunki rozwoju. Żerują nawet zimą, bo ta jest mało zimowa.

Portret użytkownika Medium

Żyję w przekonaniu, że

Żyję w przekonaniu, że zagrożenie boreliozą związane jest z ostatnimi trzydziestoma latami, czyli tym samym palcem wskazuję winnego - naszego "sojusznika", któremu politycy są niezmiernie wierni.

Dla mnie zakażenie kleszczy zdecydowanie jest bronią biologiczną.

Czytałam wstrząsający opis pewnej Rosjanki, która była w polu na spacerze z psem. Sierść zwierzęcia nagle pokryła się całą masą drobiutkich owadów. Rosjanka rozpoznała kleszcze.

Obawiam się, że rozstrzygnięcie w amerykańskim kongresie nie trafi już na łamy ZnZ, bo to byłoby znacznie ciekawsze, niż czytanie o samym postawieniu podejrzeń.

Portret użytkownika euklides

Państwo jako diabelska

Państwo jako diabelska organizacja powinno być zdelegalizowane. Nie wiem ile dowodów na zbrodniczą działalność tej organizacji jeszcze potrzeba. Zindoktrynowani niewolnicy nie widzą w tym nic dziwnego, że państwo w podły sposób morduje niewinnych ludzi. Gdyby to co robi państwo robiła jakakolwiek inna organizacja czy ugrupowanie terrorystyczne, to jej członkowie zostaliby zlinczowani.

Portret użytkownika minoduesp

To nie państwo jako struktura

To nie państwo jako struktura polityczno-gospodarcza jest zła , bo bez niego żylibyśmy dalej jako plemiona w dziczy (!) , tylko nadmiernie rozrośnięta struktura administracyjna tworzona przez ludzi bezideowych za to głupich i leniwych , i to należy zmienić. Winne jest samo społeczeństwo ,które z pośród siebie wybiera na stanowiska rządzące ludzi kompletnie się do tego nie nadających . W demokracji rządzą głupcy i to jest niestety smutna prawda. 

Portret użytkownika euklides

Wszystko ci się pomieszało

Wszystko ci się pomieszało niewolniku. Najpierw plemiona zaczęły tworzyć cywilizację, a potem pojawiło się państwo choroba-pasożyt, które zaczeło zżerać nadwyżki, co robi do dzisiaj. Wszystko zajęte kradzieżą i przemocą. To niecywilizowana dzicz w najczystszej postaci. To zamaskowana pasożytująca narośl na zdrowej tkance społecznej.

Strony

Skomentuj