Pentagon mógł zmodyfikować kleszcze, aby uczynić z nich broń biologiczną

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Czy kleszcze zarażone boreliozą to wynik eksperymentów z bronią biologiczną? Kongres żąda odpowiedzi Departamentu Obrony na tak postawione pytanie. Nieoczekiwanie amerykańscy prawodawcy planują odkryć kulisy teorii spiskowej, mówiącej o tym, że wojsko amerykańskie używało kleszczy jako broni biologicznej. Miało to spowodować rozprzestrzenianie się boreliozy i gorączki plamistej Gór Skalistych, które zarażają tysiące Amerykanów każdego roku.

W zeszłym tygodniu amerykańska Izba Reprezentantów nakazała przeprowadzenie dochodzenia w celu ustalenia, czy Departament Obrony eksperymentował z kleszczami i innymi owadami w celu użycia ich jako broni biologicznej.

 

Na wniosek republikańskiego kongresmena Chrisa Smitha, przegłosowano poprawkę, która zobowiązuje inspektora generalnego Pentagonu do zbadania, czy Departament Obrony eksperymentował z kleszczami i innymi owadami jako bronią biologiczną w latach 1950-75 oraz czy owady uciekły z laboratorium.

Smith przytoczył wiele książek i artykułów, które sugerowały, że amerykańskie instytucje rządowe, w tym Fort Detrick, Maryland i Plum Island w Nowym Jorku, przeprowadzały badania mające na celu przekształcenia kleszczy i innych owadów w broń biologiczną.

 

Jeśli Pentagou potwierdzi, że departament obrony rzeczywiście używał kleszczy jako broni biologicznej, kolejnym krokiem będzie zdobycie dalszych informacji. Najważniejszą kwestią jest odpowiedź na pytanie czy insekty zarażone boreliozą zostały uwolnione z laboratorium w ramach eksperymentu, czy był to przypadek.

Borelioza może powodować wysypkę, gorączkę, porażenie twarzy, bóle mięśni i bóle stawów. Nieleczona choroba może prowadzić do zapalenia stawów, a także problemów z układem nerwowym i sercem.

 

W Stanach Zjednoczonych co roku odnotowuje się 30 tys. przypadków boreliozy, ale amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom podało, że liczba ta może być znacznie wyższa. Borelioza może powodować wysypkę, gorączkę, porażenie twarzy, bóle mięśni i bóle stawów. Nieleczona choroba może prowadzić do zapalenia stawów, a także problemów z układem nerwowym i sercem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Rzecz tkwi w proporcjach.

Rzecz tkwi w proporcjach. Tkanka jest zdrowa jeśli skutecznie eliminuje patogeny nie dopuszczając do rozwoju choroby. Jaki jest mechanizm powstawania każdej choroby? Patogeny upodabniają się do zdrowych komórek tak, że system immunologiczny nie jest w stanie ich rozpoznać jako ciała obcego. Rozmażają się szybciej niż zdrowe komórki i pożerają coraz zasobów organizmu. Kiedy przyjrzymy się na sytuację społeczną to dokładnie to robi państwo. Funkcjonariusze państwowi upodobnili się do reszty społeczeństwa, chociaż funkcjonują na zupełnie innych zasadach. Biurokracja mnoży się ponad miarę, ponad zdolności adaptacyjne zdrowych komórek. Zdrowe komórki konwertowane są na komórki zarażone, bądź wywoływany jest w nich stan zapalny. To jest dokładnie mechainzm chorobowy.

Jednak za sprawą Logosu białe krwinki otrzymują informację o czynniku chorobotwórczym i organizm zaczyna zwalczać chorobę. Nie inaczej będzie z państwem, a potem z całym tym upadłym światem.

Portret użytkownika sceptyyk

Medium, nie rób z siebie

Medium, nie rób z siebie "jarząbka" . Wbij sobie do guglarki - SYSTEMATYKA ORGANIZMÓW... Guglarka naumia Cię czym jest GROMADA, czym jest RZĄD itd W tym przypadku, RZĄD owadów, pajeczaków, skorupiaków i wiji, od poczatku wprowadzenia systematyki, należy do GROMADY stawoogów. Pooglądzasz sobie tabelki takie jak ta i wiele innych  :)                                                                                    

Portret użytkownika osa

Wyznawcy teorii spiskowych to

Wyznawcy teorii spiskowych to konkretny, stały rynek. Produkcja rozmaitych dzieł zorientowanych na jego zapotrzebowanie gwarantuje stały zysk. Zapewne dlatego ten portal tak wygląda. Ileż więcej trudu i przede wszystkim wiedzy wymagałoby stworzenie portalu, który się zajmuje zagadnieniami o jakiejś wartości (popularno-)naukowej ?

A tak stawia się na równi informacje o efektach wieloletniej pracy naukowców i ploty, czy jakieś 'śmiałe' tezy, które jakoś nikt nie może potwierdzić. Może to prawda, a może nie... Co za różnica, sprzeda się lepiej...

Wyglada na to że to odpowiednik pudelka. Publikuje się co popadnie, a ludzie którzy nie tylko nie odegrają żadnej roli w rozwoju nauki, ale nawet nie zrozumieją dostępnych danych, mają okazję kwestionować wszystko.

Wystarczy google i zawsze można wygrzebać kogoś kto twierdzi inaczej i się na niego powołać...

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj