Niezwykły przypadek w Indiach - meteoryt zabił człowieka

Kategorie: 

Źródło: The Hindu

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne po tym gdy w sobotę, 6 lutego, na kampus prywatnej uczelni wyższej w pobliżu miejscowości Natrampalli, spadł jakiś obiekt z przestrzeni kosmicznej. Prawdopodobnie był to meteoryt, co uczyniło z ofiary śmiertelnej pierwszą znaną osobę na Ziemi, która zginęła z takiego powodu.

 

Według doniesień ze źródeł policyjnych, w okolicy zbiornika z wodą na kampusie Bharathidasan Engineering College najpierw widać było błysk a potem usłyszano odgłos eksplozji. Na miejscu znaleziono czterech poszkodowanych. Najciężej ranny student został zabrany do szpitala Vaniyambadi Government Hospital, gdzie na skutek obrażeń ciała zmarł. Pozostali po opatrzeniu zostali zwolnieni.

 

Początkowo nie wykluczano, że na kampusie mogło dojść do zamachu terrorystycznego, ale eksperci policyjni nie znaleźli na to śladów. Ostatecznie uznano, że najprawdopodobniejszym wyjaśnieniem jest upadek meteorytu, który spowodował nieszczęśliwy wypadek. Wskazuje na to krater oraz znajdowane w okolicy nietypowe kamienie, typowe dla miejsc upadku obiektów z kosmosu.

Miejscowa prasa zwraca uwagę, że podobny incydent miał miejsce w tym samym dystrykcie Vellore w stanie Tamil Nadu, 26 stycznia bieżącego roku. Wtedy również uznano, że może to być wynikiem upadku meteorytu. Liczne przypadki takich kosmicznych zjawisk spowodowały, że incydentami zainteresowali się również miejscowi naukowcy, którzy postanowili zbadać trajektorie wejścia w atmosferę obu obiektów.


 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika boleslaw

Grom z jasnego nieba - tym

Grom z jasnego nieba - tym razem meteoryt.
Bylo kilka "przypadkow" trafien w czlowieka lecz bez smiertelnego skutku (mozliwe ze meteor zestrzelil samolot pasazerski, byla taka katastrofa, znaleziono rowniez szczatki mamuta z meteorytem w czaszcze). lecz czlowiek bezposrednio na Ziemi - przelomowy moment.
Rzeczywistosc nie jest taka przypadkowa jak sie moze wydawac.
Jak dla mnie to  Reka Boga. Nie ma przypadkow sa tylko znaki i Pan Bog kule nosi.
Zal kazdego zycia lecz daje to do myslenia.
 
 

Portret użytkownika Angelus Maximus

"spadł jakiś obiekt z

"spadł jakiś obiekt z przestrzeni kosmicznej. Prawdopodobnie był to meteoryt,...Najpewniej to śmieć kosmiczny ze szczątków jakiegoś satelity, lub odłamek pocisku balistycznego a nie meteoryt.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Niekoniecznie się rozpadł.

Niekoniecznie się rozpadł. Jak teren był grząski to meteoryt mógł zakopać się od 0,5 m do 1 metra w ziemi. Zdjęcie o ile jest prawdziwe tz z tego miejsca oznacza że coś spadło prawie idealnie prostopadle więc prędkość miało bardzo dużą może zakopało się nawet ponad 1 metr w ziemie.

Skomentuj