Na Kostaryce odnaleziono meteoryt, który spadł na dom

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W godzinach wieczornych 23 kwietnia 2019 roku, nad Kostaryką eksplodował meteor. Jeden z powstałych w ten sposób meteorytów został odnaleziony, ponieważ spadł na dom. 

 

Mieszkańcy Kostaryki zgłaszali licznie obserwacje dziwnych błysków na niebie. Część świadków twierdzi, że słychać było odgłos eksplozji. Prawdopodobnie jakaś kosmiczna skała wleciała w ziemską atmosferę i wybuchła na sporej wysokości. 

Tego samego wieczoru jeden z fragmentów tego obiektu spadł wybijając dziurę w dachu w miejscowości Aguas Zarkas. Teraz eksperci przeanalizują odnaleziony meteoryt, aby określić jej pochodzenie.

Kobieta, która znalazła w swoim domu fragment meteorytu, twierdzi, że ​​usłyszała głośny hałas, poszła na tyły domu i znalazła dziurę w dachu i jeszcze ciepły kamień leżący na podłodze.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zofija

Admin, naucz się, że

Admin, naucz się, że Kostaryka nie jest wyspą i nie pisze się "na Kostaryce",

tylko - w Kostaryce. Tak samo jak nie pisze się na Panamie czy na Nikaragui, a przecież to kraje sąsiadujące z Kostaryką.

Portret użytkownika minoduesp

Gdyby nie internet i

Gdyby nie internet i powszechna dostepność cyfrowej fotografii (nawet w "telefonach") to pewnie nikt by o tym oprócz mieszkańców owej wioski nie usłyszał. Na koniec dodam pewną ciekawostkę ,mianowicie Kostaryka jest JEDYNYM krajem na świecie ,który z własnej woli sam zrezygnował z posiadania własnej armii po czym rozwiązano wszelkie wojskowe organizacje...  Można ? MOŻNA ! I jakoś nikt ich nie napada ani nie podbija . 

Skomentuj