Dziwny obiekt spadł z nieba w Meksyku

Kategorie: 

Foto: Eduardo Cabrera

Do niesamowitego wydarzenia doszło 23 września w Meksyku. Z nieba spadła kula ognia. Stało się to w miejscowości Ichmul, na południu półwyspu Yucatan, w stanie Merida. Pozostałości zebrali zamieszkujący te okolice potomkowie Majów. Praktycznie wszyscy uznali to za zły omen.

 

Mieszkańcy twierdzą, że wiele osób oczekiwało na rozpoczęcie przedstawienia cyrkowego, ale zamiast artystów ich uwagę przykuł jasny bolid poruszający się na niebie. Obiekt spadł w okolicy i wywołało to głośną eksplozję. Potem zrobiło się ciemno, ponieważ przestała działać elektryczność. Na dodatek w strefie upadku pojawił się dobrze widoczny w oddali jasny niebieski blask.

 

Przedstawiciel władz, Floro Koyoc Pech, powiedział, że podczas upadku obiektu w całej okolicy słyszalny był głośny huk. Światła dogasającego rumowiska znajdującego się w pobliskim lesie, widziano aż do 2:00 w nocy. Zjawisko zrobiło na ludziach piorunujące wrażenie, a niektórzy bali się, że ogień może dotrzeć do ich miejscowości. Niektórzy twierdzili, że światło w oddali raz przygasało, a raz rozpalało się na nowo. Ludzie twierdzą, że przez całą noc szczekały rozdrażnione psy.

Foto: Eduardo Cabrera

Jeszcze ciekawiej zrobiło się, gdy ludzie udali się w miejsce upadku obiektu i znaleźli dziwne szczątki o różnych rozmiarach, które tkwiły w ziemi. Nie bez obaw pozbierali to i zabrali na miejscowy komisariat. Tam fragmenty zostały zdeponowane w oczekiwaniu na specjalistów. Policjanci starali się jakoś dopasować kawałki starając się nadać im jakiś kształt, ale to, co im wyszło przypomina humanoida. Wzbudziło to zachwyt mieszkańców, którzy zaczęli tworzyć do tego swoje teorie.

Foto: Eduardo Cabrera

Naukowiec z Instituto Tecnológico de Mérida, Eddie Salazar Gamboa, stwierdził, ze albo upadły części satelity, lub po prostu śmieci wyprodukowane w kosmosie przez człowieka, albo są to fragmenty meteorytów. Bez względu na pochodzenie nie zalecił jednak kontaktu ze szczątkami, jako potencjalnie niebezpiecznymi dla ludzi.

 

W wywiadzie prasowym Gamboa podkreślił, że mieszkańcy nie musza się obawiać, bo praktycznie każdego dnia spada na Ziemię około 10 ton kosmicznego gruzu i śmieci. Odpowiada za to ziemska grawitacja, która ściąga tego typu obiekty. Uznał tez, że tego typu meteory spadają głównie na oceany i w obszarach biegunowych.

 

 

Więcej informacji na portalu 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Omg

Chłopie, nie znasz

Chłopie, nie znasz fundamentalnych praw i zasad internetu.
W internecie nikt nie ma prawa mieć własnego zdania. Jeśli jakieś masz, to się z tych nie afiszuj, bo cię zmieszają z błotem. Tutaj liczy się tylko zdanie największych i najgłośniej ujadających krzykaczy. Jeśli mimo to chcesz mieć własne zdanie, musisz szczekać głośniej od innych kundli, a najlepiej to nabawić się wścieklizny i zagryźć kogoś z pianą w pysku. Wtedy masz cień szansy na to, że twoje zdanie będzie się bardziej liczyć. Powodzenia Smile

Portret użytkownika AMRŚP

Przecież cały czas wciskam

Przecież cały czas wciskam Wam do tych pozbawionych wyobraźni łbów, że to szczątki rakiety jonosferycznej rozbryzgującej chemitrale w jonosferze...
 No chyba już sami widzicie jakie to "meteoryty" są...
 

Portret użytkownika zibi1973

Wpiszcie sobie w google

Wpiszcie sobie w google  Spektakularny wybuch wulkanu w Meksyku- film, wulkanolodzy zarejestrowali spektakularny wybuch wulkanu a do tego z nie uwagi zarejestrowali jak kręcą się koło tego wulkanu jakieś obiekty szybko poruszające się,chłopaki z meksyku byli zaciekawieni jak wybucha  wulkan a  filmiku dokładnie nie obejrzeli co nagrali a co nagrali proponuje poszukać sobie programu który zwolnionym tępie pozwoli wam przejżeć na oczy jak nas rządasy robili w banbuko,myslicie że jak pisze o obcych to z palca wyssane,to pomyłka,na filmiku widać na początku 1 obiekt,po środku coś przelatuje,pod koniec 3 obiekty,spróbował bym jeszcze poszukać może na portalu zmianach na ziemi filmiku z tego wulkanu, dajcie jeszcze znac co tam

Portret użytkownika pako1205

Zibi,ja Ciebie nie postrzegam

Zibi,ja Ciebie nie postrzegam w ten sposób z całą pewnością.Mój awatar jest częścią fotografii,na której nie mam wątpliwości co zarejestrował aparat,a miałem nie jedno wydarzenie i nie tylko ja w tym miejscu,gdzie została wykonana.Oczywiście nie każdy widzi co to jest,jedni widzą monetę na chodniku-inni nie,nawet,jak wskażesz pazurem na nią... .

Portret użytkownika Toth

Chciałam ten tekst dać na

Chciałam ten tekst dać na swojego facebooka, ale ze względu na te wpisy po prostu się wstydzę. Bo albo poziom jest tak niski albo też działają tu dziwni osobnicy chcący rozwalać każdy ważny temat, więc tym bardziej adm POWINIEN ich eliminować i zostawiać tylko wpisy merytoryczne a nie szambo!!!

Strony

Skomentuj