Nad Kubą doszło do eksplozji obiektu z kosmosu. Na wyspie znaleziono liczne meteoryty

Kategorie: 

Źródło: internet

W piątek 1 lutego 2019 roku, w zachodniej Kubie słyszano bardzo głośny grom dźwiękowy  a potem zauważono długą smugę na niebie.  Był to upadek kosmicznej skały, meteoru, który eksplodował w górnych partiach atmosfery.  Potem mieszkańcy miasta Vinales znajdowali na ziemi liczne meteoryty będące pozostałością eksplozji tego obiektu. 

 

Do zdarzenia doszło w ciągu dnia, o godzinie 13:19 czasu lokalnego (18:19 UTC). Mieszkańcy Vinales odnotowali bardzo głośny wybuch który wstrząsnął wszystkim okolicy i rozbił niektóre okna. Na szczęście nie ma doniesień o jakichkolwiek ofiarach.

Przypadek eksplozji małej asteroidy nad Czelabińskiem w lutym 2013 roku, wskazuje, że niebezpieczeństwo w wyniku rozchodzenia się fali uderzeniowej towarzyszącej eksplozji takiego obiektu na dużej wysokości, dla ludności cywilnej, jest dość spore.

Trajektoria lotu według American Meteor Society

Do wybuchu tego obiektu musiało dojść na dużej wysokości, powyżej 30 km, ponieważ fragmenty znajdowane są praktycznie na całym terytorium w zachodniej części wyspy Kuba. Portale społecznościowe pełne są zdjęć wykonanych przez internautów, którzy mieli szczęście odnaleźć meteoryty w swojej okolicy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jestem, który jest

Ciekawy " ZBIEG OKOLICZNOŚCI

Ciekawy " ZBIEG OKOLICZNOŚCI " bo w tym właśnie czasie nagle "ZNIKNĄŁ" super "wir aktyczny" z nad USA i temperatura w jedną noc wzrosła o 40 stopni ! Wystarczy obserwować co się dzieje na słońcu i wykresach z pomiarów. Ogólnie żadnych poważniejszych zmian na słóńcu nie zabserwowano, ale słupki na wykresach jak na sesjmografie. Jonosfera jest napinana do ekstremalnych wartości, walą jakimiś infra dźwiękami z sateli i się bawią jak dzieci zabawką! Tym samym zabijają i mordują bez opamiętania.

BESTIO, bożkowie od pogody!!! jesteście ODPOWIEDZIALNI za KAŻDEGO zabitego człowieka, bo nie ważne czy strzelasz z broni, czy klikasz myszką, czy nacikasza klawisze w komputerze, czy spust w karabinie. Efekt ten sam, wszystkich, których zabiliście macie na swoich sumieniach, czy wam się to podoba czy nie za każdego zabitego zostaniecie rozliczeni !!!

Wojny, którą planujecie ŻEDNEJ NIE będzie, ale w końcu znikniecie z powierzchni ZIEMI rezem w waszym lucyferem. Nastanie POKÓJ jakiego nie było nigdy bo BESTIA i jej PACHOŁKI zostaną strąceni do otchłani. Wasz koniec się już dawno zaczął i wy o tym WIECIE.

NIE myślcie sobie, żą w POLSCE znajdziecie schronienie. Zwłaszczy WY SAMOZWAŃCZY RABINI i SYJONIŚCI, wy DOBRZE wiecie co się dzieje na świecie i NAD POLSKĄ, ale WY tutaj NIE znajdziecie schronienia, bo NIE i KONIEC. Mieliście szanse i ostrzeżenia. Nic was nie nauczyło, nie potraficie się opamiętać. 

Skomentuj